Змајевима срећа поново окренула леђа – Партизан у последњем минуту однео бодове са Крова

03/04/2024ВЕСТИ

У оквиру 28 кола Супер лиге Србије, на Крову је одиграна првенствена утакмица између фудбалских клубова Вождовац и Партизан у којој су  црно-бели однели победу резултатом 3:2.

Вождовац је доминирао већим делом меча, али резултат није био у складу с њиховом игром. Прво су гости повели голом Баждара у 39. минуту и тако на 15-минутни одмор отишли при вођству, а потом је Нешковић у 57. минуту изједначио са беле тачке. Уследио је нови преокрет гостију преко Филиповића који је надвисио Катића у скоку у 74. минуту, али је искусни Флемингс донео изједначење шест минута касније. Нажалост, Змајевима је недостајало само мало среће, јер је победу Партизана у надокнади времена обезбедио Стојковић својим голом за коначних 3:2.

Шеф стручног штаба, господин Никола Митић, дао је свој коментар на данашњу игру свог тима приказану на Крову:

Првенствено бих честитао Партизану и стручном штабу на победи. Када узмемо мало ширу слику и погледамо ствари које су се десиле у неком кратком периоду, није случајно да се ово нама дешава. Имамо тај проблем концентрације и фокуса 90 минута. Дешава се да направимо фаул у зони где то не би требало да се деси. Код трећег примљеног гола ми имамо шансу и не играмо иза лопте онако како би треба да се игра. То није ствар квалитета, већ је то ствар концентрације и фокуса. На томе морамо да кренемо да радимо”, започео је 32-годишњи стручњак и потом додао:

Генерално гледано, у првом полувремену били смо мало стегнути и у грчу а у другом полувремену је то изгледало доста боље из сваког угла. То је негде модел који треба да нам слижи за наредне утакмице које нам предостоје, док из дефанзивног угла постоје ставри које морамо да променимо. Ја сам и раније говорио да квалитет наше игре не прате резултати. Мислим да треба да се фокусирамо на оно што можемо да урадимо и на индивидуалном и на тимском путу. Када те ствари постигнемо, смањиће се и број грешака на утакмицама!”

На почетку сусрета, Змајеви су одмах ”показали зубе” и кренули у офанзиву. Вождовац је „нагазио“ на лопту, држао је у свом поседу и континуирано нападао гол Партизана током првих 45 минута.

Нешковић, Коларевић, и Флемингс истакли су се у оштрој борби на нападачком плану, демонстрирајући своје вештине и ангажовање. У седмом минуту, у једној таквој акцији, придружио им се и Ђурђевић, храбро извевши ударац на гол са значајне удаљености, али нажалост, без довољне прецизности.

Нешто касније покушао је у листу стрелаца да се упише поново Нешковић који се нашао тик испред голмана Партизана али је у својој намери био спречен.

Упркос релативно малом броју изазова са којим су се морали суочити током већег дела утакмице, одбрамбени играчи су показали изузетну стабилност и поузданост у критичним ситуацијама. Митровић, Матић и Ђурђевић истакли су се реагујући са смиреношћу и ефикасношћу у моментима кризе, чиме су очували интегритет одбране.

Међутим, само тренутак непажње био је довољан да Партизан, након четвртог узаступног покушаја, од 40. минута поведе резултатом 0:1 и тако на моменат поремети игру популарних Змајева који су на полувремену у свлачионицу отишли са голом заостатка.

У другом делу игре, Партизан је на почетку одмах припретио али је ту акцију испратио опрезни Ђурђевић, док се Нешковић убрзо реванширао нападом који је обећавао много али је резултат ипак остао непромењен.

Промена на терену дошла је након што је Партизан направио фаул над Нешковићем, што је резултирало тиме да судија покаже на белу тачку. Он је успешно реализовао ударац са једанаестерца, постижући гол за изједначење у 57. минуту.

Само минут касније Коларевић се поново нашао у доброј прилици за шут након што се пробио по левој страни али се та лопта одбила о стативу.

Вождовац је интензивно нападао, али истовремено показивао и способност у дефанзиви. Катић је поновно био кључна фигура у одбрани тима. Међутим, у 74. минуту, бивши играч Вождовца, Александар Филиповић, успео је да надигра Катића и постигне гол, доносећи поновно вођство свом тиму.

Ипак, резултат на семафору није дуго остао непромењен јер је у 80. минуту на терену неуморни Флемингс матирао голмана гостију и затресао мрежу противника за друго по реду изједначење, 2:2.

Након тог гола, енергија међу Змајевима је букнула. Као да су се додатно надахнули и били још мотивисанији ако је то уопште и било могуће. Прво је Вујановић за длаку испустио сјајну прилику, затим и хитри Петровић, а из једног корнера лопта је закачила стативу након покушаја Ђуричића.

Упркос квалитетној и пожртвованој игри Вождовца која је на терену била приказана од првог до последњег тренутка, Партизан је у другом минуту надокнаде дао гол за резултат 3:2, одлучујићи тако исход овог сусрета.

У наредном колу, фудбалери Вождовца кренуће путем Ниша где ће се у недељу од 16.30 часова на терену састати са екипом Радничког.