Zmajevima bod u Surdulici!

06/02/2021VESTI

Fudbaleri Voždovca otvorili su prolećni deo sezone gostovanjem Radniku u Surdulici, a meč je završen nerešenim rezultatom 1:1

Bolja partija Zmajeva, sjajan gol prvenac mladog Cvetićanina, pregršt šansi ali na kraju nerešen rezultat u okršaju dve ekipe koje se nalaze na sredini tabele u Super ligi Srbije.

Šef stručnog štaba ekipe sa Krova zadovoljan je igrom i odnosom svog tima, uprkos rezultatu.

Po svemu prikazanom, bili smo bliži pobedi. Primili smo gol iz jedne kontre koju nismo smeli da dozvolimo i za to smo bili kažnjeni. Zadovoljan sam pre svega odnosom mog tima, stvarali smo veliki broj šansi i kontrolisali loptu. Uživam u radu sa ovako mladim timom, gol je ovoga puta dao Cvetićanin koji ima samo 17 godina. Nisam zadovoljan rezultatom, ali postoji dosta prostora za analizu i napredak koji će voditi do toga da u ovakvim mečevima pobeđujemo“, zaključio je Damjanović.

Zmajevi su na teren istrčali u sledećem sastavu: Preković, Hajdin, Lasickas, Gajić, Bogdanović, Ajdinović, Milojević, Milosavljević, Stojčev (kapiten), Janković i Cvetićanin.

Iz minuta u minut:

0′ Početni udarac izvela je domaća ekipa Radnika.

3′ Prvi udarac na gol imalo je surdulički tim, Makarić je glavom poslao loptu pored gola.

6′ Zmajevi preuzimaju inicijativu, Milojević iz slobodnog udarca šutira preko živog zida, ali lopta odlazi u ruke golmana Kostića.

7′ Još jedna šansa za Zmajeve iz prekida, ali je usledio brzi kontranapad domaćina. Zakasnila je odbrana Voždovca i Makarić postiže gol za vođstvo domaće ekipe 1:0

21′ Prvi ozbiljniji pokušaj beogradske ekipe posle perioda igre bez šansi na obe strane. Milosavljević je izvep slobodan udarac posle faula nad kapitenom Stojčevim, ali su Surduličani bili uspešniji u skoku.

26′ Solo prodor Lasickasa koji je preneo loptu do šesnaesterca rivala, Stojčev je pokušao sa distance ali je golman Radnika još jednom bio siguran.

28′ Pokušao je Makarić još jednom iz kontre – Preković brani.

31′ Zmajevi nastavljaju sa pritiskom, pokušao je Gajić snažnim udarcem ali lopta prolazi tik pored stative.

36′ Nova prilika Voždovca iz dobro organizovane akcije. Bogdanović je preneo loptu blizu protivničkog gola, Milosavljević pronašao Jankovića a ovaj uposlio Hajdina pred golom, ali  golman Kostić izbija loptu. Milojević koristi šansu da uputi još jedan šut, nažalost preko protivničkog gola.

43′ Ajdinović prekida kontranapad protivnika oštrijim faulom te ga ja sudija Lukić opomenuo žutim kartonom.

45′ Pola minuta pre poluvremena, žuti karton je dobio i trener Surdulice Slavoljub Đorđević koji je nekoliko minuta ranije bio opomenut zbog prigovora.
Domaći vode 1:0 na poluvremenu.

46′ Zmajevi su u drugi period igre ušli bez izmena.

51′ Dobra akcija Voždovca – Cvetićanin je uputio pas u prostor po levoj strani, Janković je pokazao koliko je brz ali je nažalost šutirao preko gola.

57′ Odličan kontranapad beogradskog tima. Milojević je oduzeo loptu, Stojčev je sačuvao u nekoliko navrata i preneo do Jankovića koji je izborio korner. Milosavljević je uputio nisku loptu koja se odbija od protivničku odbranu. Janković pokušava još jednom, ali bezuspešno.

59′ Još jedna šansa – Cvetićanin je petom dodao loptu do Milosavljevića pred protivničkim golom, ali je golman Kostić ipak bio uspešniji od mladog Zmaja.

60′ Prva izmena – Jovan Nišić ulazi u igru umesto Edina Ajdinovića.

64′ Visoki presing Voždovca i stopostotna šansa za Gajića. Lopta pod prečku, ali hvata čuvar mreže Radnika.

67′ Uzvraća surdulički tim. Dva pokušaja iz prekida, ali siguran Preković i štoperski par BogdanovićGajić.

69′ Nova izmena – povratnik Purtić menja Milojevića koji je odigrao vrhunsku partiju.

72′ GOOOOL, GOOOL, GOOOL!!!! Voždovac dolazi do izjednačenja (1:1). Visoka lopta Hajdina koji je pronašao Cvetićanina na levoj stativi – 17-godišnji Zmaj u letu zabija loptu pod prečku!

82′ Treća izmena – Jankovića je na terenu zamenio mladi Stoisavljević.

84′ Nastavljaju Zmajevi sa pritiskom, šutirao je kapiten Stojčev pod protivničku prečku, ali hvata Kostić.

88′ Sjajna rola Prekovića u finišu meča. Skinuo je loptu sa gol linije, a potom i odbranio direktan šut iz kornera.

90′ Sudija je produžio meč na još pet minuta.

95′ Kraj! Zmajevi kući nose bod

U narednom kolu fudbalski klub Voždovac dočekuje Inđiju na Krovu!