Zmajevima bod na Krovu

10/04/2021VESTI

U okviru 31. kola Super lige Srbije, fudbaleri Voždovca odigrali su nerešeno 1:1 sa Proleterom.

Zatresao je Hajdin mrežu protivnika posle sjajne akcije i asistencije Arsića iz kornera. Međutim, Zmajevi su od 58’ minuta igrali sa igračem manje budući da je Bogdanović dobio direktan crveni karton, a Novosađani su sa penala postigli izjednačujući gol.

Šef struke Voždovca gospodin Jovan Damjanović istakao je po završetku meča da je ovo jedan veliki neuspeh za njegov tim.

Igrali smo dobro u prvom poluvremenu, stvarali smo dosta prilika i realizovali tu jednu. Dobro smo ušli u meč, momci su ispoštovali dogovor ali se osećao pritisak zbog krize rezultata koja nas prati. Za nas je ovo veliki neuspeh, naročito zbog crvenog kartona i penala posle čega je utakmica otišla u drugom smeru. Momci su zaista pokazali želju, ali mislim da smo opet poklonili bodove”, zaključio je gospodin Damjanović.

Iz minuta u minut:

2’ Odlična kombinacija po levoj strani, uputio je Arsić šut sa distance. Ipak, pored prečke.

5’ Slobodan udarac, šutirao je Purtić pod prečku, ali brani Vasiljević.

9Stojčev pronalazi Stoisavljevića pred golom koji zahvata spoljnom, nažalost preko gola.

20GOOOOL, GOOOL, GOOOOOL! Vodi Voždovac 1:0, strelac je Stefan Hajdin!

23’ Opasnost pred golom posle kornera Proletera i odlična reakcija Bogdanovića koji je bio najbolji u skoku.

24’ Oštar start štopera gostiju Leandra sudija kažnjava žutim kartonom.

43’ Brza kontra Novosađana, došao je Mirosavljev jedan na jedan sa Krunićem. Golman Voždovca siguran!

45’ Produžio se sudija prvo poluvreme za minut. Rezultat do pauze ostaje nepromenjen, Zmajevi vode 1:0.

56’ Direktan crveni karton za štopera Voždovca, Aleksandra Bogdanovića i penal za goste.

58’ Precizan Tomović sa bele tačke, Proleter dolazi do izjednačenja 1:1.

65’ Šutirao je Arsić iz slobodnjaka direktno na gol, ipak preko prečke.

67’ Žuti karton za Aleksandra Stanisavljevića.

68’ Prva izmena, Avrić menja Stoisavljevića.

73’ Nova izmena za Voždovac. Umesto Arsića, na teren će Edin Ajdinović.

75’ Preneo je Gajić loptu do poslednje trećine terena, dodao do Stanisavljevića koji je pronašao Stojčeva. Uputio je najiskusniji igrač Zmajeva snažan šut sa distance. Lopta ipak preko gola.

78’ Ne odustaje Stojčev, ponovo je pripretio golu gostiju, ali brani golman Vasiljević.

83’ Dvostruka izmena. Cvetićanin ulazi umesto Stanisavljevića, dok je Milojević zamenio kapitena Nišića.

87’ Kakva akcija! Makazice Avrića pred golom Proletera, ali skida Vasiljević u poslednjem trenutku.

88’ Kontra Proletera, ali Cvetićanin sjajno blokira šut Kneževića.

89’ Korner za goste koji su bili bolji u skoku. Sjajno brani Krunić!

90’ Sudija je produžio meč za tri minuta.

Do isteka sudijske nadoknade nije došlo do promene rezultata.