Zmajevi u poslednjim sekundama ispustili bodove u Novom Sadu

08/03/2024VESTI

U 24. Kolu Super lige Srbije, fudbaleri Voždovca poraženi su u Novom Sadu, Vojvodina je slavila rezultatom 2:1 (0:1).

Vožd je najpre poveo golom sa bele tačke koji je postigao Flemings u 22. minutu, i Zmajevi su održavali tu prednost narednih 60 minuta. Meč je dobio novi tok kada je Stefan Pirgić dobio žuti karton, posle čega su domaći najpre stigli do izjednačenja pogotkom Mateusa, a potom i u poslednjim sekundama nadoknade, do pobede preko Jovanovića.

Šef stručnog štaba, gospodin Nikola Mitić, iskoristio je ovu priliku da damama čestita današnji praznik a potom se osvrnuo na odigranu utakmicu.

Još jednom, želeo bih da čestitam Osmi mart svim damama, ali i fudbalskom klubu Vojvodina 110. godina postojanja. Želim im mnogo uspeha i sportske radosti u narednom periodu. Što se tiče same utakmice, moram da kažem da smo još i pre početka znali kakav duel nas čeka. Struktura igre Vojvodine je takva da vas opterećuju sa velikim brojem igrača u završnoj trećini te smo mi morali da se branimo sa nešto većim brojem igrača. Nakon crvenog kartona je bilo jako teško da bilo šta uradimo. Generalno sam jako zadovoljan i ponosan na svoje igrače i verujem da će i bodovi doći”, zaključio je 32-godišnji stručnjak.

Prvo poluvreme ekipe su startovale dinamično, izjednačenih snaga. Voždovac je vršio kontinuirani presing, dok je domaćin stvarao veći broj šansi čiju je realizaciju svaki put spasio, na golu dobro pozicionirani, Katić.

U 20. minutu igre kada je, nakon faula nad Neškovićem, dosuđen penal za tim Voždovca a Flemings sa bele tačke bio precizan, Zmajevi su u gostima poveli sa 0:1.

U nastavku nije bilo velikih promena na terenu kada je igra u pitanju. Protivnički gol neprestano je nastavio da pritiska neumorni Flemings dok su vezisti, mladi Mitrović i Pirgić, bili izuzetno kreativni u stvaranju i distribuciji igre na sredini terena.

Iako su fudbaleri Vojvodine pred sam kraj prvog dela susreta pojačali tempo sa intencijom da izjednače rezultat, u toj nameri sprečili su ih vispreni Krpić i po ko zna koji put nepremostiva zaštita na golu Zmajeva u vidu golmana Katića.

Igrači su se na teren sa pauze vratili još borbeniji dok se kako na terenu, tako i na tribinama mogla osetiti velika tenzičnost. Fudbaleri Voždovca su bili istrajni u želji da sačuvaju vođstvo ali i dodatno motivisani da ponovo zatresu mrežu domaćina. U tome je skoro uspeo Đuričić kada je u 71. minutu na asistenciju Neškovića loptu fenomenalno zaputio u gornji, dalji ugao gola.

Od 77. minuta Voždovac na terenu nastupa sa igračem manje nakon isključenja Pirgića kome je dosuđen drugi žuti karton.

Ovakav splet događaja umnogome je olakšao domaćinu put do izjednačenja i u 83. minutu, golom Mateusa postavi rezultat na 1:1.

Nedugo zatim, u nadoknadi vremena, Jovanović uspeo da postigne drugi gol za Vojvodinu i postavi konačan skor od 2:1.

Već u utorak, zmajevi će krenuti putem Novog Pazara gde će gostovati ekipi fudbalera plavo – belih u okviru 25. kola Super lige Srbije.