Zmajevi u dobrom raspoloženju dočekuju gradski derbi

18/03/2023VESTI

Fudbaleri Voždovca gostuju ekipi  Čukaričkog, u okviru 27. kola Super lige Srbije, utakmica se igra u nedelju od 19 časova na Banovom brdu.

Klub sa Dušanovca nalazi se na sedmom mestu na tabeli sa 39 bodova, dok je Čukarički četvrti sa 50 bodova.

U prošlom kolu Vožd je slavio na gostovanju u Nišu, dok je Čuka poražena na gostovanju u Novom Sadu.

Šef stručnog štaba kluba iz Zaplanjske, gospodin Nikola Puača, osvrnuo se na trijumf nad Radničkim (3:2).

Rezultat koji smo ostvarili u prethodnom kolu nam dosta znači, ali nikako ne sme da nas zadovolji, već očekujem da nam bude podstrek za utakmice koje su pred nama. Sama priprema za predstojećim meč na Banovom brdu ide u dobrom pravcu, atmosfera je odlična, kao što je uvek kad smo mi u pitanju. Zadovoljstvo je veće zbog toga što su neki igrači koji su bili povređeni počeli sa treninzima i na sve njih možemo da računamo„, rekao je strateg Zmajeva.

U pobedi nad Nišlijama u strelce su se po prvi put upisale zimske akvizicije beogradskog kluba, Haris Kadrić i Vukašin Đurđević.

Utakmica u Nišu ostaće sigurno najviše u sećanju Harisu i Vukašinu, koji su uspeli da postignu prve golove u dresu našeg kluba. Vukašinu je ta utakmica bila i debitantska, a obojica su odlično iskoristili priliku koju su dobili na tom meču. Nekolicina igrača je došla zimus u naš klub i pokazali su da su sposobni da se adaptiraju na sve ono što se očekuje od njih, koriste šanse koje im se ukazuju i verujem da će u budućnosti biti još bolji“, smatra gospodin Puača.

Klub sa Banovog brda je već nekoliko sezona među vodećim timovima u državi, što je slučaj i u tekućem šampionatu, ali strateg Voždovca veruje u svoj tim.

Ekipa Čukaričkog je jedna od najboljih u našem prvenstvu. Redovan su predstavnik naše zemlje u evropskim takmičenjima, već dugi niz godina su u samom vrhu Super lige Srbije. I ove sezone njihov igrački kadar je za svako poštovanje i zbog toga očekujem vrlo interesantan meč. I pored svih njihovih kvaliteta verujem da smo sposobni da na kraju meča mi budemo pobednici. Rastemo iz dana u dan, ambiciozni smo i motivisani da pokažemo koliko vredimo i ova utakmica nam je odlična prilika za to“, zaključio je gospodin Puača.

Ostavite komentar