Змајеви тријумфално у Сурдулици

22/10/2021ВЕСТИ

Друга узастопна победа Вождовца на гостовањима и то уз гол разлику 7:1! Из Сурдулице Змајеви одлазе са сва три бода након победе од 3:1 (1:1).

Игра у првом полувремену није одавала такав утисак, али су у другом делу момци са Крова подигли ниво игре и у Београд се враћају са читавим пленом.

Овај тријумф најбољи је поклон шефу струке Змајева, господину Александру Линти, који је на данашњи дан прославио свој 46. рођендан.

”Знали смо да ће ово бити тешко гостовање без обзира на ситуацију у којој се Радник налази. Веровали смо у нас и у победу на овом терену чији услови нису били за начин игре који Вождовац негује, али успели смо да се прилагодимо и да заслужено победимо,” рекао је господин Линта уз честитке домаћину на фер и коректној игри.

Обе екипе ушле су чврсто у овај дуел, где се највише истакао Стефан Пуртић добрим дугим лоптама и асистенцијама за крила.

Екипа Радника имала је већ у 5. минуту стопостотну шансу за постизање поготка. Одбрана Вождовца заспала је по левој страни где је прошао пас према нападачу домаће екипе који није упутио прецизан шут, као ни његови саиграчи који су у више наврата налетали на одбијену лопту, али је у једном тренутку један од играча у плавим дресовима био у недозвољеном положају.

Јавну опомену у раној фази утакмице добио је Никола Вујновић због несмотреног старта на ивици шеснаестерца противника.

Узвратили су Змајеви у наредних неколико покушаја, али без озбиљније завршнице. У једном од таквих напада Јустас Ласицкас грешком је лопту предао противнику који је покренуо контру додавањем поново по левој страни, у овој утакмици најкритичнијој. Милош Миловић закаснио је да направи офсајд-замку да би Урош Миловановић сместио лопту у супротни угао иза Милоја Прековића за 1:0 у 8. минуту.

Најбољу прилику од почетка утакмице имали су прво Јустас Ласицкас, потом млади Милош Пантовић. Након варке и одличног додавања Александра Станисављевића по земљи назад за литванског интернационалнца овај упућује одличан шут али је голман био на месту. На одбијену лопту натрчао је млади репрезентативац и прошао скроз по левој страни, али је његов шут од стативе отишао у гол аут.

1:1! После серије напада Змајева, уследило је ауто-гол након одлично упућене лопте Милоша Пантовића који је натерао штопера домаћих на грешку и смести лопту у своју мрежу.

Жути картон зарадио је у првом делу игре и Александар Станисављевић због спречавања обећавајућег напада.

Милоје Прековић сачувао је нерешен резултат на паузи јер је у самој завршници изузетном парадом спречио да одличан шут са дистанце после губитка лопте Стефана Пуртића заврши у мрежи Змајева. До одласка на одмор у још једном наврату се истакао чувар мреже Вождовца зa наставак са бољим фокусом.

У друго полувреме домаћин је ушао конкретније, али је и екипа Вождовца имала своје прилике. Из једне је Александар Станисављевић покушао из полу-волеја са ивице казненог простора екипе Радника, док су млади Милош Пантовић и Иван Милосављевић стварали прилике по крилу.

Змајеви воде од 55. минута! 2:1 после сјајне реакције Николе Вујновића након изведеног ударца из угла који је изнудио најзаслужнији за претходно изједначење – Милош Пантовић.

Радник – Вождовац 1:3 од 61. минута!!! Одличан продор Николе Вујновића по десној страни који после поготка уписује и асистенцију за Александра Станисављевића који маестрално испред голмана Радника прима лопту и смешта је у мрежу за два гола предности.

По постигнутом поготку, стрелца трећег гола, Александра Станисављевића заменио је Секоу Кеита, док је у исто време на терен истрчао и Филип Станисављевић уместо Алена Машовића.

Нису Змајеви стали са офанзивом, енергија је била на високом нивоу где се посебно истакао Никола Вујновић, али и Секоу Кеита који је стварао прилике по боку.

Прилику да заиграју добили су и искусни Милош Стојчев, као и млади Един Ајдиновић уместо Ивана Млосављевића и Милоша Пантовића

До краја утакмице да до промене резултата не дође побринуо се сјајни Милоје Прековић који је у неколико наврата спречио одличне нападе екипе Радника. Последњу промену у самој завршници Александар Линта искористио је да уведе Немању Милојевића уместо играча утакмице – Николе Вујновића.

У следећем колу, на свом стадиону, екипа Вождовца дочекује ТСЦ.