Zmajevi trijumfalno otvorili sezonu na Krovu

08/07/2022VESTI

Sada već po tradiciji, fudbaleri Voždovca otvorili su novu sezonu Super lige, postigli i prvi gul, ali ostvarili i pobedu na svom stadionu. U duelu sa Novim Pazarom, Zmajevi su trijumfovali minimalnim rezultatom 1:0.

Jedini gol postigao je Stefan Hajdin u 44. minutu, posle sjajno izvedenog kornera Edina Ajdinovića. Imali su gosti nekoliko izglednih šansi, ali je fantastičan na golu bio Miloš Krunić koji je svojim intervencijama sačuvao bodove.

Strateg beogradskog kluba Nebojša Jandrić istakao je po završetku meča zadovoljstvo rezultatom, uprkos ne baš lepoj igri na koju je publika navikla na stadionu Voždovca.

Ne toliko kvalitetna fudbalska predstava, ali to je negde i bilo očekivano s obzirom na nikad kraću pauzu i pripremni period. Zadovoljan sam pobedom i pozitivnim rezultatom, uz sve pomenute okolnosti. Srećan sam zbog prve pobede u Super ligi, ali sve čestitke idu mojim momcima koji su zaslužili ova tri boda. Sve vreme su bili pozitivni, videla se velika želja za trijumfom i to me izuzetno raduje, pogotovo što je ovo jedan mladi tim”, poručio je gospodin Jandrić.

Pazarci su već na startu pokazali da nisu došli sa belom zastavom, u četvrtom minutu je Ratković probio celu odbranu i uputio snažan šut, ali je Krunić sjajno reagovao, dok je Mijailović otklonio dalju opasnost.

Probudili su se Zmajevi posle ove akcije i uzvratili presingom. U osmom minutu je Ajdinović izveo slobodan udarac, Hajdin je odlično primio odbijenu loptu i dodao je do Milovića koji je pokušao da lobuje odbranu, ali niko od ofanzivaca nije ispratio akciju do kraja.

Još jedna sjajna akcija usledila je u 17. minutu, Ćirković je dočekao na 20-ak metara loptu koju je iz slobodnog udarca posle faula nad njim izveo Pantović, i uputio šut tik iznad prečke.

Usledio je period mirnije igre, ali su se igrači Voždovca trgli posle još jedne izgledne šanse za gostujući tim. Danoski je izveo korner, ofanzivci Pazara iskoristili su gužvu u šesnaestercu da upute udarac na gol, ali je Krunić još jednom reagovao odlično i ”boksovao” loptu van kaznenog prostora.

Već u narednoj akciji, prepoznatljivim stilom od noge do noge, lopta je stigla u šestaesterac rivala, Burmaz se našao sam pred golmanom Kljajićem i samo jednim igračem odbrane, ali je loptu poslao visoko preko gola.

GOOOOL! Ajdinović je izveo korner, na prvoj stativi dočekao je Hajdin i matirao Kljajića za vođstvo 1:0 u 44. minutu!

Već u prvom napadu u drugom delu igre, Mijailović je opomenut žutim kartonom zbog oštrog faula nad Maksimovićem. Ponovu su gosti to iskoristili da upute udarac na gol, ali je Krunić još jednom izuzetnom paradom sprečio opasnost.

Nešto veći pritisak Pazaraca u nastavku, ali čuvar mreže Zmajeva uspešno je reagovao na svaku pretnju.

Šef Jandrić je u 64. minutu napravio prvu izmenu, prinudno. Ćirković se povredio te ga je na terenu zamenio Martin Novaković

Posle akcije u kojoj je Kljajić skinuo loptu sa gol linije, strateg Voždovca odlučio se za dvostruku izmenu u 72. minutu, Stoisavljević i Đurišić zamenili su Burmaza i Ajdinovića.

Deset minuta kasnije usledio je još jedan dobar napad Voždovca, Mijailović i Sentoku odlično su kombinovali po desnoj strani, bek Zmajeva dodao je Iveziću koji je bio na ivici šesnaesterca i odatle uputio snažan šut, ali nažalost pored stative.

Poslednje promene napravljene su u 88. minutu kada su Đorđević i Purtić, dok su iz igre izašli Mijailović i Sentoku.

Sudija Simović produžio je meč za još tri minuta, ali do poslednjeg zvižduka nije bilo promene u rezultatu.