Змајеви се оклизнули код куће

01/04/2023ВЕСТИ
Фудбалери Вождовца и Јавора састали су се данас, у оквиру 28. кола Супер лиге Србије, славио је тим из Ивањице резултатом 0:1 (0:0).

Гол одлуке дело је Радивоја Босића у 59. минуту утакмице, када се нашао на правом месту после продора Нормана Кембела и испоставило се поставио коначан резултат.

Мимо поготка најзанимљивији детаљи били су погођена статива играча гостију Кембела у петом и дефанзивца домаћих Филипа Дамјановића у седмом минуту утакмице.

Шеф стручног штаба клуба из Заплањске, господин Никола Пуача, изнео је своје утиске након сусрета.

„Без обзира на положај на табели, нама је свака утакмица битна и свакој приступамо на исти начин са жељом да остваримо свој циљ. Утисак ми је да су гости данас имали већу жељу него ми. Направили смо у организацији игре већи број грешака него што је било уобичајено за нас у претходном периоду. То се посебно видело у првом полувремену када је Јавор створио неколико прилика и погодио стативу, док смо у другом били доста бољи. Анализираћемо шта је био узрок пада игре у првом делу и радићемо на томе. Фали нам континуитет код неких играча који су били одсутни што због повреда, што због картона. Противник је од старта знао шта хоће, били су јасни, то им се вратило кроз резултат и ја им на томе честитам“, рекао је господин Пуача

Вождовац је од 12. минута био ослабљен неиграњем Милоша Пантовића

„Милош је играч који веома значи нашој екипи, годинама прави разлику на терену, стандардни је млади репрезентативац и много нам је фалио данас у наставку.  Имали смо тај пех да је у раној фази утакмице морао да изађе из игре због повреде прста руке. Преглед ће показати о ком степену повреде се ради, надам се да ће се што пре опоравити“, поручио је стратег клуба са Душановца.

Од почетка сусрета обе екипе су ушле са великом жељом да прикажу што бољу партију на терену.

Први опасан напад имали су домаћи играчи у четвртом минуту када су Нешковић креирали опасан контранапад, али су противнички дефанзивци у кључном тренутку зауставили ту акцију.

Већ у следећем минуту Ивањичани су погодили стативу када је Кемпбел шутирао искоса с леве стране.

Два минута касније домаћи играчи су припретли преко Мијаиловића чији је покушај завршио у корнеру.

Исти играч је извео ударац из угла и феноменалним центаршутем пронашао Дамјановића, који је био највиши у скоку и шутирао главом, али је овога пута статива била савезник Јавора.

На великом искушењу био је голман Змајева у 12. минуту, међутим, млади Катић је демонстрирао одлично голманско умеће и сачувао своју мрежу нетакнутом.

У истом минуту стартег клуба из Заплањске био је принуђен да изврши прву промену, због повреде терен је напустио Пантовић, уместо њега шансу је добио Стоисављевић.

Наступио је десетоминутни период када се највећа борба водила на средини игралишта.

У 26. минуту Мијаиловић је изнудио прекршај на 30 метара од противничког гола, одакле је упутио ударац, али је био за мало непрецизан.

Дефанзвац клуба из Браће Јерковић био је шутерски расположен те је три минута касније у два наврата опробао ударац, ипка, голман гостију успео је да заустави те покушаје.

Дамјановић се у 36. минуту истакао добром реакцијом у одбрани.

Три минута након тога капитен Ивезић упутио је солидан центаршут са десног бока ка Нешковићу коме је мало фалило да боље захвати лопту главом и упути опаснији шут ка голу.

Бурмаз се током првог дела игре све време борио са противничким дефанзивцима, а у 45. минуту изборио се за позицију да са 20 метара упути веома опасан шут ка голу Јавора, међутим, голман Ивањичана је крајњим напором зауставио тај покушај.

После корнера који је уследио Дамјановић је поново био највиши у ваздуху, упутио ударац главом, али није било промене резултата.

Десет минута игре у наставку протекло је у стихијским нападима на обе стране, а веома лепу акцију креирали су домаћи играчи у 55. минуту. Мијаиловић је дугом лоптом пронашао Нешковића, који је главом спустио лопту на ивици шеснаестерца за Медића који је утрчавао из другог плана, међутим, његов покушај је изблокиран.

Два минута касније Бурмаз је са десног бока упутио центаршут ка противничком голу, али је то више био шут који би завршио поред унутрашњег дела стативе да се голман Ивањичана није истегао колико је дугачак и тако сачувао своју мрежу.

Гости су у 59. минуту дошли до вођства након што је Кембел прошао по левој страни Вождовца, упутио центаршут по земљи на другу стативу, где се нашао Радивој Босић и лаганом реализацијом донео предност Јавору.

Двострука промена у табору домаћих извршена је у 63. минуту када су игру напустили Бурмаз и Медић, а ушли су Ајдиновић и Теодоровић.

Мало је фалило да Нешковић у 63. минуту луцидним додавањем споји са голом Теодоровића, али је мало недостајало да резервиста дође до лопте.

Нова двострука промена у екипи домаћина извршена је у 72. минуту када су Стоисављевић и Нешковић своје место на терену препустили Кадрићу и Јочићу.

Први жути картон на мечу зарадио је Матић у 77. минуту сусрета.

Смењивали су се напади Вождовца у наставку, а у 80. минуту Мијаиловић је шутирао преко гола из велике удаљености.

Најбоља прилика за Змајеве у другом полувремену виђена је у 86. минуту.

Дамјановић је понео лопту из последње линије, прецизним пасом пронашао у противничком казненом простору Теодоровића, који је искоса с десне стране упутио солидан шут, али је лопта прохујала поред стативе гола гостију.

Главни судија утакмицу је продужио за пет минута.

У 91. минуту жути картон је добио и Јоковић.

Покушавали су домаћи играчи да дођу до изједначења, али до краја меча није било промене резултата.