Змајеви се борили до задњег минута, али су бодови остали у Сурдулици. РАДНИК – ВОЖДОВАЦ 2:1 (2:1)

07/03/2019Rezultati, ВЕСТИ

Фудбалери Вождовца приказали су одличну игру на Градском стадиону у Сурдулици, и иако то крајњи резултат не показује, доминирали у већем делу утакмице против Радника из Сурдулице.

Утакмица у којој је виђен преокрет већ у првом полувремену почела је офанзивом играча Вождовца.

Прву прилику на утакмици имао је Стефан Пуртић, који је погодио стативу у другом минуту утакмице, након сјајног шута који је упутио са преко 20 метара.

Фудбалери Вождовца наставили су у и даље да нападају несмањеном жустрином, и гол је дошао у 5.минуту утакмице.

Талентовани Страхиња Бошњак, који се први пут нашао у стартној постави након доласка у клуб и одиграо сјајну утакмицу, избио је на левој страни и упутио сјајан центаршут у само срце шеснаестерца Радника, а тамо се најбоље снашао Лазар Арсић који је постигао првенац у дресу Вождовца и тако довео своју екипу у вођство од 1:0.

Након постигнутог поготка Змајеви су имали иницијативу и већи посед лоптем док су играчи Радника спорадично покушавали да угрозе гол Вождовца.

Најближи голу били су у 25. минуту када је играч Радника покушао главом да постигне погодак, међутим голман Илић је сјајно одбранио и сачувао предност свог тима у том моменту, али то није успео да уради и два минута касније.

У 27. минуту Златановић се изборио за прилику да упути шут из даљине, није оклевао већ је то и урадио, а голман Марко Илић је неуспешно покушао парадом да спречи лопту да уђе у гол, међутим Златановић је поравнао резултат на 1:1.

Након само десет минута, још један ударац из даљине и још једном лопта завршава иза леђа голмана Илића.

Овога пута Ристо Ристовић увидео је прилику да угрози голмана Змајева са дистанце, упутио је јак шут у доњи десни угао гола , довео Радник у предност и преокренуо утакмицу.

До краја првог полувремена није било већих шанси, а Лазар Арсић је у 42. минуту зарадио жути картон након приговора судији и тако постао други играч Вождовца са жутим картоном на утакмици, након Николе Трујића који је такође зарадио жути картон.

У другом полувремену Змајеви су се пробудили, наставили са иницијативом, али нису добру игру крунисали и голом.

Трујић је средином другом полувремена имао сјајну прилику, чак и постигао погодак, међутим помоћни судија је сигнализирао офсајд, а гол је поништен.

Пред сам крај утакмице, Лазар Арсић је упутио шут из даљине ка голу Радника, међутим голман домаћих Васиљевић се истакао и сјајно одбранио ударац и тако спречио Вождовац да кући понесе макар бод.

Након што је утакмице продужена за 3 минута, главни арбитар је одсвирао крај утакмице.

Шеф стручног штаба Драган Аничић, након утакмице изнео је похвале на рачун својих играча и истакао њихово залагање, “Желео бих да честитам својим момцима на борби и игри, феноменалан приступ игри су имали, и жао ми је што крајњи резултат не осликава на прави начин оно што смо имали прилике да гледамо током 90 минута у Сурдулици”.

У наредном колу Суперлиге Србије, екипа Вождовца дочекује Партизан на свом стадиону на Крову шопинг центра, а утакмица је заказана за недељу, 10. март од 17 часова.