Zmajevi se borili do zadnjeg minuta, ali su bodovi ostali u Surdulici. RADNIK – VOŽDOVAC 2:1 (2:1)

07/03/2019Rezultati, VESTI

Fudbaleri Voždovca prikazali su odličnu igru na Gradskom stadionu u Surdulici, i iako to krajnji rezultat ne pokazuje, dominirali u većem delu utakmice protiv Radnika iz Surdulice.

Utakmica u kojoj je viđen preokret već u prvom poluvremenu počela je ofanzivom igrača Voždovca.

Prvu priliku na utakmici imao je Stefan Purtić, koji je pogodio stativu u drugom minutu utakmice, nakon sjajnog šuta koji je uputio sa preko 20 metara.

Fudbaleri Voždovca nastavili su u i dalje da napadaju nesmanjenom žustrinom, i gol je došao u 5.minutu utakmice.

Talentovani Strahinja Bošnjak, koji se prvi put našao u startnoj postavi nakon dolaska u klub i odigrao sjajnu utakmicu, izbio je na levoj strani i uputio sjajan centaršut u samo srce šesnaesterca Radnika, a tamo se najbolje snašao Lazar Arsić koji je postigao prvenac u dresu Voždovca i tako doveo svoju ekipu u vođstvo od 1:0.

Nakon postignutog pogotka Zmajevi su imali inicijativu i veći posed loptem dok su igrači Radnika sporadično pokušavali da ugroze gol Voždovca.

Najbliži golu bili su u 25. minutu kada je igrač Radnika pokušao glavom da postigne pogodak, međutim golman Ilić je sjajno odbranio i sačuvao prednost svog tima u tom momentu, ali to nije uspeo da uradi i dva minuta kasnije.

U 27. minutu Zlatanović se izborio za priliku da uputi šut iz daljine, nije oklevao već je to i uradio, a golman Marko Ilić je neuspešno pokušao paradom da spreči loptu da uđe u gol, međutim Zlatanović je poravnao rezultat na 1:1.

Nakon samo deset minuta, još jedan udarac iz daljine i još jednom lopta završava iza leđa golmana Ilića.

Ovoga puta Risto Ristović uvideo je priliku da ugrozi golmana Zmajeva sa distance, uputio je jak šut u donji desni ugao gola , doveo Radnik u prednost i preokrenuo utakmicu.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo većih šansi, a Lazar Arsić je u 42. minutu zaradio žuti karton nakon prigovora sudiji i tako postao drugi igrač Voždovca sa žutim kartonom na utakmici, nakon Nikole Trujića koji je takođe zaradio žuti karton.

U drugom poluvremenu Zmajevi su se probudili, nastavili sa inicijativom, ali nisu dobru igru krunisali i golom.

Trujić je sredinom drugom poluvremena imao sjajnu priliku, čak i postigao pogodak, međutim pomoćni sudija je signalizirao ofsajd, a gol je poništen.

Pred sam kraj utakmice, Lazar Arsić je uputio šut iz daljine ka golu Radnika, međutim golman domaćih Vasiljević se istakao i sjajno odbranio udarac i tako sprečio Voždovac da kući ponese makar bod.

Nakon što je utakmice produžena za 3 minuta, glavni arbitar je odsvirao kraj utakmice.

Šef stručnog štaba Dragan Aničić, nakon utakmice izneo je pohvale na račun svojih igrača i istakao njihovo zalaganje, “Želeo bih da čestitam svojim momcima na borbi i igri, fenomenalan pristup igri su imali, i žao mi je što krajnji rezultat ne oslikava na pravi način ono što smo imali prilike da gledamo tokom 90 minuta u Surdulici”.

U narednom kolu Superlige Srbije, ekipa Voždovca dočekuje Partizan na svom stadionu na Krovu šoping centra, a utakmica je zakazana za nedelju, 10. mart od 17 časova.