ZMAJEVI REMIZIRALI U PRVOJ OVOSEZONSKOJ PROVERI – ZVIJEZDA 09 – VOŽDOVAC 1:1

16/06/2019VESTI

Fudbaleri Voždovca odigrali su nerešeno u prvoj ovosezonskoj prijateljskoj utakmici. U utakmici koja je završena rezultatom 1:1 rival je bila ekipa Zvijezde 09 koja je ugostila Zmajeve u svom kompleksu u Etno-selu Stanišići.

Na samom početku utakmice obe ekipe su imale svoje prilike, sa time da je Voždovac ipak bio konkretniji.

Prvo je u 8. minutu nakon kornera glavom pokušao Nikola Mikić, a zatim u 12. minutu i Trujić koji je izašao sam ispred golmana, međutim čuvar mreže domaće ekipe bio je skoncentrisaniji i sačuvao svoju mrežu.

Nedugo nakon toga, u 20. minutu Zmajevi dolaze do prednosti.

Nikola Mikić je sa desne strane uputio sjajan centaršut, a Nikoli Vujnoviću nije bilo teško da se na drugoj stativi samo pokloni i smesti loptu u mrežu domaćina.

Nakon nekoliko minuta, Vujnović se opet našao u prilici. Ovog puta je sam sebi stvorio šansu da uputi udarac iz daljine, nažalost neprecizan.

To je bilo sve od uzbuđenja u prvom delu utakmice.

U drugom poluvremenu Koković je izveo novih 11 igrača, a kapitensku traku je od Mihajlova preuzeo Aleksandar Jevtić, koji se nakon duge pauze i povrede kolena vratio u tim.

Pet minuta nakon drugog poluvremena, Radovan Avram se nalazi u kolosalnoj prilici, ali ne uspeva da poveća prednost Zmajeva. Prethodno ga je Olujić maestralno spojio sa golom.

Nekoliko minuta kasnije i Jevtić izlazi sam pred golmana, ali ne uspeva da reši situaciju u svoju korist.

Na 10 minuta do kraja utakmice, igrači Zvijezde koriste priliku i izjednačavaju rezultat, i takođe postavljaju i konačan ishod utakmice – 1:1.

Ova utakmica bila je jedina koju će Zmajevi odigrati pre polaska na pripreme, 23.juna, u Sloveniju, gde ih očekuje nekoliko prijateljskih utakmica sa inostranim ekipama.