Zmajevi poraženi u Subotici

06/04/2021VESTI

U okviru 30. kola Superlige Srbije, ekipa Voždovca izgubila je od Spartaka sa 3:0 na Gradskom stadionu u Subotici.

Zmajevi su bili znatno bolji u prvom poluvremenu, ali je domaćin pred pauzu kaznio sve propuštene šanse. U drugom delu igre preuzeli su Subotičani inicijativu i sa još dva pogotka u kratkom razmaku postavili krajnji rezultat.

Šef stručnog štaba Voždovca vidno je bio razočaran partijom svog tima i porazom.

Sve do prvog gola bili smo dosta bolji i kontrolisali smo stvari. Međutim, neozbiljno je da ovako poklanjamo bodove! Olako smo primili drugi a potom i treći gol i ono što smo prikazali u drugom poluvremenu nije dovoljno da se ozbiljno takmičimo i borimo za poziciju”, rekao je gospodin Damjanović.

Iz minuta u minut:

10’ Prva šansa za Zmajeve, Arsić je preneo loptu na protivničku polovinu i pronašao Stoisavljevića koji je pokušao sa distance ali preko gola.

11’ Ponovo mladi Stoisavljević, ovoga puta pokušava glavom na asistenciju Milosavljevića. Ipak, rezultat ostaje nepromenjen.

19’ Kontranapad ekipe Spartaka po desnoj strani, lopta u prostor koju uspešno izbacuje štoper Milović.

27’ Uputio je Milosavljević snažan šut sa distance ali preko gola.

32’ Nova akcija Voždovca, Stanisavljević je pokušao identično kao u Nišu, međututim lopta ovoga puta nije otišla u gol.

33’ Voždovac je započeo napad sa svoje polovine, dupli pas na sredini između Arsića i Nišića, a potom je kapiten uputio centaršut sa leve strane. Lopta ipak preko gola.

35’ Velika opasnost po gol Zmajeva, gužva u šesnaestercu, šut Spartaka i odlična reakcija golmana Krunića.

38’ Spartak vodi 1:0, gol je postigao Nemanja Tekijaški.

41’ Prodor Milosavljevića po strani i odličan šut na suprotnu stativu. Mreža domaćina ipak miruje.

45’ Pre sudijskog zvižduka za kraj poluvremena, šutirao je Stanisavljević sa ivice šesnaesterca. Snažan šut po sredini, pravo u ruke čuvara mreže Spartaka.

51’ Fantastična šansa Zmajeva, Milosavljević je servirao loptu na liniji sedam metara za Hajdina, brani Dujmović.

52’ Kažnjava Spartak propuštene prilike Voždovca, Srećković postiže gol za vođstvo domaćina 2:0.

58’ Izmena u timu Voždovca, Aleksa Janković menja Stanisavljevića.

61’ Ne odustaje Milosavljević, solo prodor kroz sredinu, predriblao je dva igrača. Ipak, lopta prolazi tik uz stativu.

65’ Zmajevi su upotpunosti izgubili koncentraciju u odbrani, Spartak preko Tufegdžića dolazi do prednosti 3:0.

71’ Presekao je Milović oštrim startom kontru domaćih i zaradio žuti karton.

72’ Dvostrukom izmenom, trener Damjanović pokušaće da probudi Zmajeve. Milojević ulazi umesto Arsića, dok je Cvetićanin zamenio Stoisavljevića.

80’ Nova izmena, Ajdinović će na teren umesto kapitena Nišića.