Zmajevi poraženi od Crvene zvezde

11/02/2023VESTI

Fudbaleri Voždovca dočekali su na svom terenu lidera šampionata i pretrpeli su poraz rezultatom 0:6, u okviru 21. kola Super lige Srbije.

Već u 10. minutu isključenje je zaradio fudbaler domaćih Mateja Đorđević, a pet minuta kasnije Gelor Kanga je realizovao jedanaesterac i doveo svoj tim u vođstvo. U nastavku se u 19. minutu u listu strelaca upisao Osman Bukari, kao i Aleksandar Katai u 24. minutu. Drugo poluvreme je proteklo u inicijativi gostiju, koja se isplatila u 65. minutu kada je gol postigao Aleks Vigo. Zvezda je do kraja meča postiga još dva gola preko Kingsa Kangve u 77. i  Mirka Ivanića u 82. minutu.

Trener u stručnom štabu kluba iz Zaplanjske, gospodin Marko Savić, izneo je utiske posle utakmice.

Pre svega čestitam Crvenoj zvezdi na pobedi i želim im sve najbolje u nastavku sezone. Što se tiče same utakmice, ne bih se puno osvrtao, videli ste kakve su bile okolnosti, teško je igrati protiv ovakvog tima sa igračem manje. Imamo svoje ciljeve, da budemo svaki dan sve bolji, ne pokušavamo da se merimo ni sa Zvezdom, ni sa drugim klubovima, trudimo se da napredujemo iz dana u dan, kako individualno, tako i kao ekipa“, izjavio je gospodin Savić i dodao:

Rezultat je takav kakav je, igrači su dali sve od sebe u datim okolnostima i zaista nemam šta da im zamerim. Kod nas ne postoji euforija kada pobeđujemo, tako nema ni depresije kada gubimo, pa čak i ovako ubedljivim rezultatom. Moramo da držimo konstantu i u igri i u ponašanju, pa ćemo na kraju sezone analizirati kompletan učinak“.

Oba tima su počela veoma ofanzivno, pokušavajući visokim presingom da dođu do lopte na protivničkoj polovini, a u prvih deset minuta nekoliko puta je to pošlo za nogom i jednima i drugima.

Zmajevi su bili najagilniji preko Pantovića po levoj strani, međutim, vihorno krilo nije uspelo da dođe do prilike da ugrozi gol gostiju.

U 10. minutu glavni arbitar meča dosudio je jedanaesterac u korist Crvene zvezde pošto je duel Đorđevića i Pešića okarakterisao kao faul, a na asistenciju kolega iz VAR sobe pokazao je štoperu domaćih crveni karton.

Siguran realizator najstrože kazne bio je Guelor Kanga i crveno-beli su od 15. minuta imali prednost.

Nikada nije lako igrati sa igračem manje, pogotovu kada je rival šampion države, a da će i sada to biti veoma teško naslutilo se u 19. minutu kada je Osman Bukari duplirao prednost gotujućeg tima.

Pre tog pogotka Katić je dobrom intervencijom zaustavio šut Bukarija, zatim su defanzivci Voždovca dva puta izbacili loptu sa gol linije. Ipak, desno krilo Zvezde je u sledećem napadu uspelo da pogodi mrežu Katićevog gola.

Usledila je reakcija trenera Zmajeva, koji je neposredno posle novog primljenog gola umesto napadača Teodorovića uveo u igru Nikolu Zečevića, a mladom defanzivcu ovo je bio debi na zvaničnim utakmicama.

Pet minuta kasnije, nakon lepo odigrane akcije sa Ivanićem, u strelce se upisao i Aleksandar Katai.

Gosti su koristili brojčanu prednost i imali su terensku inicijativu, a Katić je u 32. minutu pravovremenim istrčavanjem uspeo da stigne do lopte pre protivničkih ofanzivaca i tako otkloni opasnost ispred svog gola.

Pet minuta kasnije Daničić je zaradio žuti karton. Do kraja prvog poluvremena Zmajevi su konsolidovali svoju odbranu, a dobre intervencije imali su Mijailović i Damjanović.

Na poluvremenu je šef struke kluba iz Braće Jerković reagovao taktičkim promenama i  izmenama. Promenio je formaciju i zaigrao sa tri štopera, a na teren je poslao Ajdinovića umesto Novevskog.

U 49. minutu golman Voždovca je dobro intervenisao nakon pokušaja protivničkog igrača.

Usledilo je petnaest minuta igre koja se pretežno odvijala na sredini terena. Zvezda je u 64. minutu došla do nove prilike preko Aleksa Viga, a argentinski fudbaler je preciznim udarcem povećao prednost svog tima.

Minut nakon toga šansu da zaigraju dobili su Jočić i Đuričić, umesto Neškovića i Daničića.

U 68. minutu domaći su imali sreće, pošto je pokušaj Ivanića završio na prečki gola Zmajeva. Mladi čuvar mreže Katić, zbog povrede je u nastavku prepustio mesto među stativama starijem kolegi Kruniću.

Pantović je u 74. minutu istrčao dobru kontru, prošao pored nekoliko defanzivaca, ali je uspeo samo da iznudi prvi korner za svoj tim, posle kog nije bilo šanse za Zmajeve.

Crvena zvezda je u 77. minutu došla do novog gola preko Kingsli Kangve, a pet minuta kasnije Mirko Ivanić je postavio konačan rezultat.

Najbolju priliku za domaći tim imao je Pantović kada je u 83. minutu odlično prošao po desnoj strani i uputio dobar šut iskosa, ali nije bio precizan.