Змајеви поражени на Крову

28/11/2021ВЕСТИ

У 18. колу Супер лиге Србије фудбалери Вождовца доживели су пораз на домаћем терену, екипа Партизана тријумфовала је са 3:0.

Упркос добром првом полувремену, актулни лидер на табели и једина екипа без пораза у домаћем првенству показала се као прејак противник за Змајеве.

Шеф струке господин Александар Линта похвалио је игру свог тима у првом делу игре и честитао противнику на заслуженом тријумфу.

”У првом полувремену смо успели да парирамо Партизану. Фудбал се игра зарад голова и сигурно да би утакмица имала другачији ток да смо успели да реализујемо неку од шанси. Немања Милојевић имао је две добре прилике, али их нажалост нисмо реализовали и ривал је то казнио. Почетак другог полувремена одредио је и крајњи исход, црно-бели су постигли два брза гола и заслужено победили. Честитке колеги Станојевићу и његовим играчима”, рекао је господин Линта

Одиграли су Змајеви квалитетних 45 минута. Средином полувремена створили су неколико сјајних шанси. Најпре је Ласицкас сјајно пронашао Александра Станисављевића на боку који је упутио прецизан али ипак прејак пас по земљи ка Вујновићу који се налазио пред голом противника.

У 36. минуту још једна изузетна акција. Милојевић на средини одузео лопту црно-белима, комбинација искусних Станисављевића (Филипа и Александра) и висока лопта у шеснаестерац – Милојевић главом шаље лопту тик поред стативе. Већ у наредном нападу, покушао је 23-годишњи везни играч Змајева са дистанце, али је лопту такође послао поред гола.

Казнили су црно-бели ове пропуштене шансе, Мениг је у 40. минуту савладао Прековића за 0:1 на семафору. Пред сам одлазак на паузу повредио се Филип Станисавњевић те га је на терену заменио млади Пантовић.

Подигли су гости ниво игре у дугом периоду. Већ у 50. минуту повећали су предност преко Рикарда, а пет минута касније у листу стрелаца уписао се и Данило Пантић.

У 60. минуту, Александар Линта одлучио се за дуплу измену, Кеита и Ајдиновић ушли су на терен уместо Милосављевића и Милојевића.

Покушао је Ајдиновић са дистанце у 85. минуту, али је голман Поповић био на месту.

У 87. минуту Машовић и Стоисављевић ушли су у игру уместо Станисављевића и Вујновића.

Судија је продужио меч за још два минута, али до последњег звиждука није било промена.

Змајеви наредни меч играју већ у среду, и то против друге екипе на табели националног првенства –  Црвене звезде. Утакмица је на програму од 18:30 часова на стадиону Рајко Митић.