Змајеви поново ремизирали на Крову

05/11/2021ВЕСТИ

После нерешеног резултата (1:1) против ТСЦ-а у претходном колу, фудбалери Вождовца забележили су још један реми. У оквиру 16. кола националног првенства на свом стадиону одиграли су 1:1 са градским ривалом Чукаричким.

Брђани су у раној фази меча, већ у седмом минуту, дошли до предности. У наставку су Змајеви стварали више шанси, али је и голман Прековић имао запажену ролу. Иако је домаћи тим у два наврата затресао мрежу Чуке, ВАР је поништио погодак Вујновића с краја првог полувремена, те је изједначење донео Милош Миловић поготком у 67. минуту.

Шеф стручног штаба Вождовца сматра да је реми најправеднији исход овог дуела.

Недостајало је мало среће да узмемо цео плен. Примили смо гол из ВАР ситуације, док с друге стране видео анализа није ишла у нашу корист, поништен нам је гол. Утакмица је била садржајна, чврста иако можда није било много стопостотних шанси. Ово је можда и најреалнији резултат. Честитам мојим момцима, као и екипи Чукаричког и колеги Илићу на приказаној игри”, поручио је по завршетку меча господин Александар Линта

Змајеви су по први пут припретили гостима у трећем минуту када је Милојевић упутио дугу лопту ка шеснаестерцу у ком се нашао Милосављевић. После неуспеле акције, Чукарички је у седмом минуту узвратио и успео да затресе мрежу, Ндаје је савладао Прековића у ситуацији један на један. Судија Симовић показао је офсајд, али је после ВАР провере гол признат – Чукарички је дошао до вођства 1:0.

У наставку меча Вождовац је био конкретнији, покушао је Пуртић из слободног ударца али је лопту упутио високо преко гола док је у 27. минуту Вујновић упослио Милојевића на ивици казненог простора али клизав терен  услед кише није дозволио да озбиљније припрети голману Петровићу.

Пред сам одлазак на паузу Змајеви су наизглед дошли до изједначења после изванредне соло акције Вујновића. Црногорски репрезентативац предриблао је три играча противничке одбране укључујући и чувара мреже Брђана и заресао мрежу празног гола. После више од три минута видео анализе, погодак је поништен те се на паузу отишло при минималном вођству гостију.

Прву измену направио је Александар Линта у другом полувремену, Милојевића је на терену заменио Пантовић.

У 67. минуту Вождовац коначно долази до изједначења. Свој други гол у сезони постигао је штопер Милош Миловић када је полувисоку лопту у скоку шутнуо и сместио у горњи десни угао противничког гола.

Неколико минута касније, још једна измена у домаћем тиму, Машовић је заменио Стојчева, а у 85. Минуту Линта се одлучио за још две промене – Ајдиновић је заменио Станисављевића, док је Мијаиловић ушао уместо Милосављевића.

Судија је меч продужио још три минута, али је резултат до самог краја остао непромењен.