ZMAJEVI NOSE NA KROV TRI BODA SA BANjICE! RAD-VOŽDOVAC 0-1

Strelci : 0:1 Stuparević u 62. minutu

Žuti kartoni: Balabanović , Bainović , Šipčić ,Marković , Kasalica, Parađina, Mladenović (Rad) , Bošnjak ( Voždovac)

Rad: Marković, Kasalica ( od 75. Smiljanić), M.Trifunović ( od 65. Mladenović), Šipčić, Stević, Živković ( od 46. Veselinović), Balabanović, Bainović, Perendija, Parađina

Voždovac: Ilić, Bošnjak, Sikimić, Arsić (od 83. Pavlović) , Stuparević ( od 90. Mikić), Luković ( od 90. Purtić), Mihajlov, Jovanović, Ćirković, Srnić, Mašović.

Fudbaleri Voždovca pobedili su na teškom gostovanju ekipu Rada rezultatom 0-1 i tako ostavili sebe u igri za plasman u plej-of, o kojem će odlučivati  ishodi rezultata zadnjeg kola Superlige Srbije pred početak plej ofa i plej auta.

Očekivala se čvrsta i tvrda utakmica na uvek neugodnom terenu na Banjici, i tako je bilo. Na početku utakmice nije bilo izglednijih prilika za oba tima, te se igra odvijala većinom na sredini terena.

Prvu priliku imao je u 12. minutu Voždovac, kada je Strahinja Bošnjak probio sjajno po levoj strani i uposlio Filipa Stuparevića, čiji je šut otišao iznad prečke gola Rada.

Samo koji minut kasnije Lazar Arsić takođe sjajno probija odbranu Rada, centrira i pronalazi beka Zmajeva, Ćirkovića, koji se ne snalazi najbolje u šesnaestercu domaćih, te golman Rada nije imao težak posao.

Nakon toga je usledio još jedan period u kojem ni jedan tim nije pretio, već se igra odvijala na sredini terena, uz sporadične pokušaje da se pripreti golmanima, sve dok se u 36. minutu još jednom u prilici našao Ćirković i udarcem iz daljine pokušao da postigne pogodak, međutim golman “građevinara” bio je na visini zadatka, te je Voždovac izborio samo korner.

To je bilo sve što je prikazano na terenu Rada u prvom poluvremenu, te se na pauzu otišlo se sa rezultatom 0-0.

Da će drugo poluvreme doneti mnogo više uzbuđenja, nagovestili su Zmajevi već u uvodnim minutima drugog dela igre.

Prvo je Alen Mašović imao sjajnu priliku da postigne pogodak, međutim lopta se od golmana odbila u korner, nakon kojeg je i Marko Jovanović imao priliku da zatrese mrežu Rada udarcem glavom, međutim lopta je otišla pored gola,

Blaga inicijativa Voždovca bila je evidentna i donela je naposletku i penal u 60. minutu.

Predrag Sikimić je sjajno proigrao Lazara Arsića koji se stuštio silovito ka golu domaćih, međutim neoprezan u startu u svom šesnaestercu bio je Šipčić, faulirao Arsića, a sudiji nije preostalo ništa drugo nego da sankcioniše očigledan grub start nad Arsićem i dosudi najstrožu kaznu.

Filip Stuparević je izveo penal, koji je isprva golman Rada odbranio, međutim na odbijenu loptu prvi je pritrčao baš Stuparević i iz druge šanse postigao pogodak koji je doneo Zmajevima vođstvo.

Lazar Arsić je mogao da poveća prednost svog tima u 78. minutu kada je izašao sam pred golmana Rada, međutim u krucijalnom momentu je izgubio korak, te nije uspeo da postigne pogodak.

Do kraja utakmice Voždovac je uspešno sačuvao rezultat, i osigurao tri boda koja je poneo kući “na krov”. Prva pobeda na gostovanju u prolećnom delu polusezone za Zmajeve može značiti i plasman u plej of, ukoliko se u poslednjem kolu ovog dela Superlige pobedi Mačva, i ukoliko ostali rezultati budu išli na ruku voždovčana.

Zmajevi u poslednjem, 30. kolu Superlige, dočekuju ekipu šabačke Mačve u nedelju od 17 časova na svom stadionu.