Zmajevi nadomak pobede sa igračem manje

29/10/2022VESTI

Fudbaleri Voždovca odigrali su nerešeno 0:0, sa kruševačkim Napretkom, u okviru 17. kola Super lige Srbije.

Iako rezultat ne govori tako, na Krovu je viđena sadržajna fudbalska predstava i samo su golovi falili da utisak bude potpun. Domaći tim je celo drugo poluvreme igrao sa igračem manje, posle isključenja Miloša Milovića u 46. minutu utakmice. Uprkos tome, beogradski tim bio je konkurentan rival i na kraju je mogao i do celog plena da na golu Kruševljana nije briljirao golman Nikola Petrić.

Šef struke Zmajeva, gospodin Nikola Puača, pohvalio je na kraju utakmie istrajnost ekipe koja je bila bliža pobedi uprkos okolnostima sa kojima je bila suočena.

”Odigrali smo nerešeno na domaćem terenu iako smo imali 45. minuta igrača manje. Ostaje žal za pobedom. Možda smo malo i nerealni, ali po broju stvorenih šansi mislim da smo to i zaslužili. Prava takmičarska utakmica, obe ekipe su ušle sa određenim problemima i to se danas osetilo u nekom delu. Međutim, uprkos svemu, utakmica je bila odlična. Prvo poluvreme smo odlično kontrolisali samu utakmicu gde nam Napredak nije stvorio ozbiljniju šansu osim iz prekida igre. Nakon što smo ostali sa igračem manje, trebalo nam je malo vremena da se konsolidujemo, ali i tada nam Napredak nije stvorio ozbiljnije šanse i znali smo da ćemo do kraja utakmice dočekati neku svoju priliku. Stvorili smo i više šansi nego što smo mogli da predvidimo, ali iz ove utakmice možemo da izađemo zadovoljni zbog svega što je ekipa pokazala i da se okrenemo ka gostovanju koje je pred nama.”

Prva šansa na utakmici viđena je u trećem minutu kada je Burmaz, na centaršut Ajdinovića, šutirao glavom preko gola Napretka.

Naredno veliko uzbuđenje bilo je u 13. minutu, kada se Nešković sjajno ubacio iz drugog plana, ali je njegov pokušaj loba završio iznad prečke gostiju.

Sledećeg minuta, prvi žuti karton u taboru domaćih zaradio je Jočić.

Nova prilika Zmajeva kreirana je četiri minuta kasnije, ovoga puta centarfor domaćih je izašao pred golmana rivala, međutim, protivnički defanzivci su uspeli da otklone opasnost u ključnom trenutku.

U 26. minutu javna opomena pokazana je Damjanoviću.

Desetominutni period bez većih uzbuđenja prekinuli su gosti, ali su defanzivci beogradskog kluba sjajno reagovali i sačuvali svoj gol.

U sudijsku beležnicu u 38. minutu upisan je i Milović.

Do kraja prvog dela igre nije bilo promene rezultata i na puzu se otišlo sa rezultatom 0:0.

Posle minut igre u drugom poluvremenu, defanzivac Zmajeva Milović, zaradio je drugi žuti karton i isključenje.

Ostao je domaći tim sa igračem manje, a strateg kluba iz Zaplanjske je u 51. minutu izvršio taktičku promenu, Nešković je prepustio mesto na terenu Markoviću.

Zbog brojčane prednosti, fudbaleri Napretka su imali nešto veću inicijativu, a igrači domaćih su u 65. minutu organizovali kontranapad koji je okončan nepreciznim šutem Hajdina.

Prvi korner na utakmici, domaći igrači su izveli u 68. minutu.

Nakon toga udarac iz daljine oprobao je Marković, ali je lopta završila pored gola.

Umalo se visok presing domaćih isplatio u 71. minutu kada je Pantović “ukrao” loptu protivničkim defanzivcima i pokušao da spoji sa golom svoje saigrače, ipak, gosti su izblokirali nekoliko pokušaja u toj situaciji i usledio je novi korner za Beograđane, posle kog nije bilo uzbuđenja pred golom Napretka.

U tom periodu igre, Zmajevi su u potpunosti imali terensku inicijativu, a Vujanović je dobrim šutem naterao Petrića da ponovo interveniše.

Upravo je Vujanović u 77. minutu svoje mesto ustupio Trifunoviću.

Burmaz je u 78. minutu iz slobodnog udarca uputio “topovsko đule” ka golu Kruševljana, ali je čuvar mreže Čarapana krajnim naporom intervenisao i izbacio loptu u korner.

Najbliži pogotku fudbaleri Voždovca bili su u 87. minutu kada je Ajdinović šutirao iskosa sa desne strane iz “slobodnjaka”. Fenomenalan udarac je išao u same rašlje gola Napretka, ali je gostujući golman ponovo bio na visini zadatka i uz pomoć prečke izbacio loptu preko gola.

U 93. minutu viđena je i treća promena u timu beogradskog kluba, Teodorović je ušao umesto borbenog Burmaza.

Sudija Ostraćanin produžio je utakmicu za četiri minuta, ali rezultat se nije menjao ni u nadoknadi i na kraju bez golova i bez pobednika na Krovu.

Fudbaleri Voždovca putuju na megdan ekipi Mladosti GAT u okviru 18. kola nacionalnog prvenstva, čime će biti u prilici da se revanširaju za rano ispadanje u Kupu baš od Novosađana.