Змајеви изгубили на гостовању у Лазаревцу

17/02/2023ВЕСТИ

Фудбалери Вождовца поражени су од домаће Колубаре резултатом 1:0, у оквиру 22. кола Супер лиге Србије.

Најбољу прилику за госте пропустио је у 36. минуту Милош Пантовић, када је био непрецизан са пенала, тачније, његов ударац одбранио је Дејан Станивуковић. Моменат одлуке десио се у 79. минуту када је Никола Васиљевић после прекида успео да постигне једини погодак на мечу.

После овог кола Вождовац је остао на седмом месту са 34 бода, а Лазаревчани су осми са осам бодова мање.

Шеф стручног штаба клуба из Заплањске, господин Никола Пуача, изнео је утиске после меча.

„Имали смо у првом полувремену прилику да из једанаестерца дођемо до предности,  али не мислим да је то кључан детаљ утакмице. Имали смо периоде доста добре игре и у осталих 90 минута. Била је доста уједначена, такмичарска утакмица. Као што смо рекли у најави, имали смо изузетног противника, који игра организовано, чврсто, зна шта хоће и детаљи су одлучивали ко ће остварити победу. Данас је превагнуло на страну Колубаре и честитам им на заслуженој победи“, рекао је господин Пуача.

Од старта су фудбалери Вождовца имали теренску иницијативу. Ушли су доста одлучније и борбеније у игру, високим пресингом су константно вршили притисак на противничке играче.

У прилог жустрој игри иде и податак да је Ђуричић већ у првом минуту зарадио опомену после старта над Вукушићем.

Пантовић је у осмом минуту успео да пробије по левој страни, али су противнички дефанзивци у кључном моменту изблокирали додавање и Змајеви су дошли до другог корнера на мечу, после ког није било већег узбуђења пред голом домаћина.

Пет минута касније Крунић је имао малих проблема, али је ипак успео да интервенише ван шеснаестерца и отклони опасност испред свог гола.

Ђуричић је дуго времена био одсутан због повреде, опоравио се млади леви бек београдског клуба и приметно је да сваки тренутак на терену користи максимално и изгара за сваку лопту, а активан је и у офанзиви свог тима. У 20. минуту лепо је комбиновао по левој страни са Пантовићем што га је довело у прилику да угрози гол Колубаре, али је у тој намери изблокиран.

Три минута касније, домаћи су имали велику прилику. Милојевић је из корнера пронашао Бакића који је упутио добар ударац главом ка голу Вождовца, међутим, Крунић је фантастично интервенисао.

После пола сата игре Пантовић је имао веома добру прилику. Новевски се изборио за једну лопту на противничкој половини, упослио је крилног фудбалера Змајева који је са 17-18 метара био за мало непрецизан.

Осетило се тада да су гостујући фудбалери у налету, а у 33. минуту поново се сјајно снашао упорни Новевски и натерао голмана Колубаре да га фаулира и главни арбитар је показао на „креч“. Фудбалер који је у зимском прелазном року стигао на Кров већ увелико показује да ће бити право појачање.

Одговорнос да изведе најстрожу казну преузео је Пантовић, али је његов покушај у 36. минуту прочитао Станивуковић и остало је 0:0.

До краја полувремена гости су у потпуности повратили контролу над дешавањима на терену.

У судијској надокнади првог полувремена Крунић је поново био опрезан и правовременим истрчавањем је пресекао опасно додавање ка Вукушићу. Убрзо је главни арбитар послао играче на одмор.

Уводних петнаест минута игре у наставку протекло је у доминацији београдског тима. Пантовић је био силно мотивисан да надокнади промашај са пенала, те је често тражио лопту између противничких линија и дриблинзима покушавао да пронађе простор одакле би могао центаршутем да пронађе неког од саиграча пред голом Лазаревчана.

После једне такве акције у 49. минуту лопта се одбила до Мијаиловића који је упутио волеј ударац, ипак, тај покушај је завршио преко пречке.

Минут касније Ајдиновић је покушао да дотури лопту до Кадрића, међутим, домаћи дефанзивци су прозрели тај план.

Змајеви су у 55. минуту имали добру позицију да припрете из слободног ударца. Тако је и било, Мијаиловић је упутио добар шут са неких 17-18 метара, лопта је закачила неког у „живом зиду“ и прохујала је поред стативе гола Станивуковића. Уследио је ударац из угла, после ког је била велика гужва пред голом домаћих, ипак није било промене резултата.

Пожутео је у 61. минуту Матић, а минут касније шеф струке гостију извршио је прву измену. Уместо Кадрића ушао је Бурмаз.

Двострука промена у табору гостију виђена је у 68. минуту када су Ајдиновић и Новевски препустили место на терену Медићу и Вујановићу.

Резервисти су унели свежину у игру Вождовца, који је у 71. минуту имао добар напад по левој страни преко Пантовића који је луцидним додавањем покушао да проигра Бурмаза, то му није успело али се лопта одбила до њега, након чега је упутио ударац који је завршио тик поред стативе гола Станивуковића.

Покушао је стратег клуба из Браће Јерковић да новом двоструком променом додатно „продрма“ свој тим, шансу су добили Стоисављевић и Даничић уместо Нешковића и Ђуричића. Стоисављевић је два минута по уласку у игру зарадио јавну опомену због неопрезног старта.

Таман када је деловало да Вождовац има све у својим рукама, контролу лопте, теренску иницијативу, неколико солидних полуприлика за гол, уследио је хладан туш у 79. минуту сусрета.

Николић је извео прекид са десног бока, центаршутем је пронашао Николу Васиљевића који је надвисио све у казненом простору гостију и ударцем главом послао лопту у мрежу.

Покушали су гости да се врате у меч после тога, али мало шта им је полазило за ногом до краја утакмице и бодови су остали у Лазаревцу.