Змајеви и даље непоражени, трећи реми у низу на Крову

12/08/2023ВЕСТИ

Фудбалери Вождовца и Радника састали су се данас у оквиру трећег кола Супер лиге Србије, утакмица на Крову завршена је нерешеним исходом 1:1 (0:1).

Сурдуличани су већ у четвртом минуту стигли до вођства преко Борка Дуроњића, а коначан резултат поставио је Матеја Стојановић аутоголом после корнера у 75. минуту.

Домаћи су од 80. минута играли са играчем мање након што је Филип Дамјановић зарадио црвени картон.

Шеф стручног штаба клуба са Душановца, господин Марко Савић, изнео је своје утиске после меча.

„Задовољан сам игром, али резултатом не можемо бити задовољни. Била је тешка утакмица, што смо мање више и очекивали. Гости су раним голом отворили дуел на прави начин. Знали смо да су компактна и организована екипа, да се бране са 10 играча иза лопте и да није лако пронаћи решење за то. Створили смо довољан број шанси да победимо, али нисмо успели у томе“, поручио је стратег Вождовца и додао:

„Да бисмо побеђивали морамо бити бољи у завршној трећини терена, гладнији, амбициознији и конкретнији. Лако је веровати у идеју када је све добро, али када резултати изостану онда треба да покажемо ко смо, шта смо и да ли верујемо у то што радимо. Ја верујем и сигуран сам да ће све бити у реду, јер првенство је маратон, а одиграна су само три кола“.

Хладан туш за домаће играче наступио је у четвртом минуту сусрета када је Борко Дуроњић матирао голмана Катића и довео Радник у вођство.

Од тог момента Змајеви су имали теренску иницијативу и контролисали су сва дешавања на терену.

Јасна је била намера изабраника Марка Савића да кроз пас игру дођу до противничког гола, док је идеја гостију била оличена у изразито дефанзивној поставци како би се сачувала предност.

Имали су домаћи неколико покушајева да после прекида и центаршутева са бока дођу до изгледне прилике за гол, што им је први пут пошло за ногом у 18. минуту.

Тада је Ђуричић солидним центаршутем са левог бока пронашао Теодоровића, али након његовог покушаја волеј ударца није било веће опасности по гол гостију.

Пет минута касније Нешковић је у два наврата опробао ударац ван казненог простора Радника, међутим, оба пута је био изблокиран.

Крилни фудбалер је у неколико наврата показао свој таленат када је вештим дриблинзима по левој страни  успео да се ослободи својих чувара, а у 26. минуту је упутио и одличан центаршут ка Теодоровићу чији покушај главом је зауставио голман Радника

Наставили су са нападима домаћи, а млади Митровић је у 38. минуту луцидним додавањем иза последње линије пронашао Јочића који је утрчао из другог плана, али није успео на жељени начин да захвати лопту и та прилика је отишла у неповрат.

Ређали су се напади Змајева по левој страни, а онда је Вујановић у два наврата припретио са десног бока.

Прво је у 40. минуту искоса са десне стране, на ивици шеснаестерца, упутио шут ка голу Ранђеловић, ипак тај покушај није био довољно снажан.

Исти играч је у последњем минуту првог полувремена упутио знатно бољи ударац са неких 25 метара, а лопта је прохујала тик поред стативе гола гостију.

Након тога играчи су отишли на петнаестоминутни одмор.

Стратег домаћих је на старту другог дела игре извршио прву промену, уместо Теодоровића на терену се нашао Бурмаз

Офанзивно су ушли у наставак меча Змајеви, а млади Митровић је у 46. минуту шутем искоса са леве стране натерао голмана гостију да крајњим напором интервенише.

Пар минута касније Вујановић се изненада нашао у гол шанси, али није успео да донесе изједначење свом тиму.

У 52. минуту након корнера у прилици се нашао млади Зечевић, али је његов шут изблокирао противнички играч.

Уследио је нови ударац из угла за Змајеве, али није било већег узбуђења пред голом Радника.

Све више су претили играчи Вождовца, а нови ударац упутио је Вујановић.

Црногорски фудбалер је у 59. минуту са десног бока ушао у средину, наместио се на шут, али је на путу ка голу лопта погодила неког од играча и мрежа Сурдуличана је остала нетакнута.

После новог корнера за Змајеве у прилици се нашао Којић, али није успео на жељени начин да захвати лопту и остао је гол предности за госте.

У 67. минуту Јочић је атрактивно покушао да искористи додавање Вујановића, међутим, лопта је завршила преко гола гостију.

Двострука промена у тиму екипе из Заплањске извршена је у 69. минуту када су Ваштук и Новевски ушли у игру уместо Којића и Ђурђевића.

Пет минута касније уместо агилног Вујановића, шансу са клупе добио је Благојевић.

У 75. минуту домаћи су извели десети корнер на утакмици, а управо после тог дошло је до промене резултата.

Матија Митровић је извео ударац из угла, а резервиста Матеја Стојановић је неспретно реаговао том приликом и послао је лопту у своју мрежу, чиме је Вождовац дошао до изједначења.

Филип Дамјановић је у 80. минуту зарадио црвени картон.

Реаговао је након тога тренер Савић и на терен је послао Лукића уместо Митровића.

Нову јавну опомену у београдском тиму зарадио је Никола Зечевић, овога пута главни арбитар је показао жути картон.