ZMAJEVI I DALjE NE ZNAJU ZA PORAZ NA KROVU! VOŽDOVAC – ZEMUN 2:2

Fudbaleri Voždovca i Zemuna podelili su bodove na Krovu, iako je Voždovac u prvom poluvremenu imao prednost od 2:1.

U šestoj utakmici na svom stadionu u prolećnom delu polusezone Voždovac ostaje neporažen uz skor  – 5 pobeda i jedna nerešena utakmica.

Bodove je sa Krova odneo samo Zemun i to nakon preokreta i vođstva Voždovca od 2:0.

Od samog početka Voždovac je krenuo žustrije u utakmicu i već u 4. minutu došlo je do vođstva.

Marko Jovanović poslao je loptu sa svoje polovine i sjajno uposlio Filipa Stuparevića, kome nije bilo teško da napravi sebi priliku i dovede Zmajeve u vođstvo od 1:0.

Drugi gol usledio je u 21. minutu kada je Andrija Luković uputio sjajan udarac, golman Milošević ispružio se maksimalno ali nije mogao da dohvati loptu. Zmajevi su poveli rezultatom 2:0.

Sve do kraja prvog poluvremena Voždivac je držao konce igre u svojim rukama, sve do 41. minuta koji će preokrenuti sve.

Igrač Zemuna uputio je jak udarac ka golu Zmajeva, lopta je pogodila Mikića, a sudija je taj kontakt Mikića i lopte okarakterisao kao enac i dosudio penal. Svakako će naknadno gledanje snimka pokazati koliko je sudija bio u pravu, a sudeći po reakciji samog Mikića i ostalih saigrača, penal nije postojao.

No, Zemun nakon penala smanjuje vođstvo Zmajeva i sa rezultatom 2:1 se odlazi na odmor.

U drugom poluvremenu viđena je sasvim druga slika.

Zemun je postao dominantniji tim i držao konce igre u svojim rukama. Neshvatljivo je tim Dragana Aničića ispustio posed lopte i inicijativu, što je na kraju dovelo i do krajnjeg rezultata koji nije bio povoljan za Zmajeve.

Dovoljan je podatak da Voždovac u drugom poluvremenu nije imao udarac ka golu protivnika, dok je ekipa Zemuna stvarala šanse, te je gol “visio u vazduhu”.

Najizglednije prilike imali su plavo-zeleni u 55. minutu kada je Ilić pogodio stativu i u 81. kada je Đalovićićev šut prošao zamalo iznad prečke.

I onda u 87. minutu, nakon gužve u šesnaestercu, baš se Đalović najbolje snalazi i postiže pogodak vredan jednog boda za ekipu Zemuna.

Ostaje žal za sva tri boda koja su Zmajevi mogli da osvoje, međutim u plej autu ima još da se igra i Voždovac će bodove morati da traži na drugim utakmicama.

Sledeću utakmicu Zmajevi igraju u Vranju protiv Dinama.