Змајеви без полуфинала Купа

Фудбалери Вождовца поражени су од екипе Партизана резултатом 4:0 у мечу четвртине финала Купа Србије.

Змајеви су до прилике да се боре за полуфинале националног Купа дошли победама над Графичарем и Јавором, али услед великог броја повреда нису имали довољно снаге да пруже јачи отпор црно-белима.

Господин Јован Дамјановић је и у својој изјави по завршетку меча на стадиону Партизана апострофирао проблеме у играчком кадру као главни узрок пораза.

Волео бих да смо дошли у бољем моменту, да пружимо јачи отпор екипи Партизана и покажемо свој истински квалитет. Црно-бели су одиграли изванредно, кажњавали су све наше грешке и заслужено прошли у наредну фазу. Честитам мојим играчима на борбености, остаје нам да радимо и унапређујемо своју игру за све наредне изазове. Партизану желим много среће у наставку такмичења”, закључио је шеф стручног штаба Вождовца.

Из минута у минут:

3’ Први опасност по гол Змајева. Шут ка голу је најпре упутио Натко, голман Крунић избија до Марковића. Покушао је и Лазар Марковић, али Крунић поново сигуран.

6’ Продор Дукића по левој страни и висока лопта у шеснаестерац, али избија штоперски пар црно-белих.

7’ Нова опасност, Холандер у ситуацији један на један са голманом Вождовца, али Крунић без премца, скида лопту са пречке.

8’ Контра Змајева, лопта од ноге до ноге и шут снажан Стоисављевића са дистанце поред гола.

14’ Соло акција Асана, снажан шут на супротну стативу, лопта иде поред гола.

20’ Прва опомена – Пуртић је пресекао контру Партизана и зарадио жути картон.

23’ Асано поново соло акцијом долази у стопостотну шансу али изванредно реагује штопер Богдановић и избија лопту.

24’ Партизан користи гужву у шеснаестерцу после изведеног корнера и Шћекић постиже гол за вођство домаћих 1:0.

29’ Дуга лопта црно-белих и нова изгледна шанса Асана, Крунић скида живу лопту с ноге.

32’ Партизан води 2:0, гол је постигао Игор Вујачић.

45’ Судија је продужио меч за један минут, резултат је до полувремена остао непромењен – 2:0.

51’ Напао је Партизан по десном боку, диже лопту Лазар Марковић. Млади Ивезић одлично позициониран, скида лопту и спречава опасност.

52Асано постиже гол, црно-бели воде 3:0.

53’ Прва измена за Змајеве, Милосављевић на терену мења Цветићанина.

56’ Оштар старт Вујачића над Стоисављевићем судија кажњава жутим картоном.

58Натко постиже четврти гол, домаћин води 4:0.

62’ Сјајна интервенција Крунића који је поново одбранио снажан шут Марковића.

65’ Нова измена, Стојчев улази у игру уместо Арсића.

68’ Краде лопту Станисављевић на противничкој половини, преноси је у последњу трећину терена, проналази Стојчева који шутира снажно са дистанце. Ипак, голман Стојковић скида лопту са пречке.

70’ Слободан ударац за Змајеве, Станисаљевић је директно упутио ударац на гол право у руке голмана Партизана.

75’ Корнер за домаће, изводи Асано. Милојевић најбољи у скоку, отклања опасност.

78’ Трострука измена у тиму Вождовца, Богдановић је заменио Ајдиновића, Перошевић је ушао уместо Станисављевића док је Вучић заменио Милојевића.

79’ Први контакт са лоптом и сјајан шут Немање Вучића. Покушао је са дистанце да лобује голмана црно-белих али Стојковић у последњем моменту избија лопту преко гола.

85’ Поново Вучић користи гужву у шеснаестерцу, ипак Стојковић поново сигуран.

90’ Судија свира крај – Партизан победом 4:0 пролази у полуфинале Купа.

Честитке домаћем тиму и много среће у наставку такмичења!