Змајеви без победе против Рада

22/02/2021ВЕСТИ

У четвртом колу Супер лиге Србије, фудбалери Вождовца изгубили су меч против Рада минималним резултатом 0:1.

Много боља игра Змајева, велики број шанси али је голман Грађевинара Кахриман уз судију Ђорђића најзаслужнији за тријумф гостију.

Јован Дамјановић, шеф струке домаће екипе, објаснио је разлоге лошијег старта и прокоментарисао је искључиво игру свог тима.

На самом старту смо доживели пех, наш штопер Миловић је на загревању сломио палац и отишао на операцију што је поприлично уздрмало екипу. Лошије смо ушли у утакмицу, али смо после тога доста добро контролисали ствари. Задовољан сам односом мојих играча, стварали смо доста шанси и играли своју игру. Лопта једноставно није хтела у гол и ово је заиста тежак пораз за ову младу групу момака. Нисмо искористили прилике које смо имали и нисмо дошли до бодова“, закључио је Дамјановић.

Домаћи тим на терен је истрчао у следећем саставу: Прековић, Гајић, Богдановић, Хајдин, Ласицкас, Нишић (капитен), Ајдиновић, Пуртић, Стојчев, Цветићанин и Стоисављевић.

Из минута у минут:

0′ Меч је почео минутом ћутања у част недавно преминулог певача и текстописца Ђорђа Балашевића.

2′ Притисак Рада од старта меча. Упутили су Грађевинари два шута ка голу, али је Прековић у оба случаја био сигуран.

5′ Прва шанса за Змајеве. Цветићанин је пренео лопту по левој страни и центаршутом нашао Стоисављевића, али је млади нападач лопту послао главом поред гола.

8′ Сјајна акција. Цветићанин један на један са Кахриманом, лоб али нажалост преко пречке.

12′ Не стају Змајеви! Соло продор Ласицкаса, лопта на седам метара, брани Кахриман шут Стоисављевића. Лопта се одбила до Цветићанина, нови шут младог Змаја и поново лопта преко гола.

21′ Корнер за домаће, изводи капитен Нишић. Гајић најбољи у скоку, али лопта ипак изнад гола.

27′ Прва опомена – жути картон за Ласицкаса и слободан ударац за Рад. Гајић неприкосновен у скоку, вади лопту за нову контру.

31′ Нови жути картон, овога пута за Цветићанина

38′ Нападао је Вождовац, стварао шансе, али Рад ипак долази до вођства. Изгубљена лопта на средини терена, брза контра Рада и гол Каракљајића за 0:1.

41′ Добра контра домаћих, поново је шутирао Цветићанин али брани голман Грађевинара.

44′ Одлична реакција Хајдина пред голом. Блокирао је снажан ударац Лазаревића и сачувао лопту за нову контру.

Судија је продужио меч за минут, Змајеви одлазе на одмор са заостатком од једног гола.

45′ Измена на старту другог полувремена, уместо Цветићанина у игру је ушао Станисављевић.

49′ Фаул над Стоисављевићем и слободан ударац за Вождовац. Шутирао је Станисављевић преко живог зида, али брани Кахриман.

51′ Трећа опомена, жути картон овога пута за Пуртића.

55′ Изгубљена лопта домаћег тима, брза контра и снажан шут Шарића који је погодио стативу.

58′ Четврти картон, судија је овога пута опоменуо Станисављевића.

63′ Дупла измена у Вождовцу. Арсић мења Нишића, а Милосављевић је ушао уместо Ајдиновића.

65′ Сјајна акција, Милосављевић је у пуном шеснаестерцу пронашао Хајдина, леви бек домаћих је упутио снажан шут али је на месту био чувар мреже Рада.

76′ Повредио се Драган Стоисављевић у дуелу са голманом Грађевинара. Неће моћи да настави меч, па је Вождовац извршио пету и последњу измену, у игру је ушао Милојевић.

81′ Прва опомена за госте, жути картон добио је Јовановић.

87′ Добар центаршут Станисављевића, покушао је Милојевић главом, Кахриман скида са пречке. покушао је и Милосављевић, лопта по земљи за Пуртића али брани голман Рада.

90′ Поново је покушао Станисављевић, али лопта никако неће у гол. Судија је продужио меч за четири минута.