ВОЖДОВАЦ – РАДНИК 1:3 (КРАЈ). ИЗВЕШТАЈ ИЗ МИНУТА У МИНУТ.

01/08/2020ВЕСТИ

Naši Zmajevi večeras utakmicom protiv Radnika iz Surdulice započinju novu sezonu u Linglong Superligi Srbije. Meč počinje u 19:30 i prisustvo publike nije dozvoljeno.

Nažalost ovaj meč neće se naći na programskoj šemi za prenos, tako da sve dešavanja u vezi ovog meča možete pratiti pute ovog bloga na kojem ćete moći da pratite i tekstualni prenos meča iz minuta u minut, kao i na društvenim mrežama FK Voždovac na Tviteru, Fejsbuku i Instagramu!

Govoreći o najavi ovog meča, Šef struke Jovan Damjanović i kapiten na današnjem meču Jovan Nišić, složili su se da je jako bitno da ekipa dobro startuje i da sva tri boda ostanu danas u “Zmajevom gnezdu”. Jako bitno složićemo se, i za atmosferu u timu, i za formu koja bi trebala da krene uzlaznom putanjom.

Znamo da Voždovac ovu sezonu započinje sa znatnom podmlađenim timom, skoro istim kakvim je i završio prethodnu. Podsetimo, prosečna starost u timu koji je odigrao poslednja četiri kola prošle sezone nakon pauze sa Koronavirusom bila je jedva preko 21 godine.

Na društvenim mrežama Zmajevima su već počele da pristižu poruke podrške pred meč.

Što se tiče kadrovske situacije u timu Zmajeva, Šef Damjanović je napomenuo u najavi meča da u tabotu Voždovca nema problema i da su svi zdravi i da konkurišu za današnji meč. Ko bi po vama danas mogao da bude igrač odluke?

Inače, ova dva tima prvi međusobni susret odigrala su 2015. godine kao članovi Superlige Srbije. Voždovac je u tom meču odigranom u Surdulici bio bolji rezultatom 1:3, a dvostruki strelac bio je Obiora Odita. Od tada su ova dva tima odigrala 12 mečeva, u kojima je četiri puta slavio Voždovac, pet puta Radnik, dok su u tri navrata bodovi podeljeni, poslednji put 18. juna ove godine na “Krovu” kada je rezultat bio 1:1.

Zanimljivo je takođe da je jednu pobedu nad Surdulicom Voždovcu već doneo Jovan Damjanović 2018. godine kao trener, kada je bio vršilac dužnosti Šefa stručnog štaba.

18:20 – Fudbaleri Voždovca uskoro će izaći na zagrevanje pred meč koji počinje za malo više od sat vremena. U ovom momentu poznata je i večerašnja startna postava za koju se odlučio trener Damjanović.

Na terenu ćemo u dresu Voždovca večeras imati i debitanta Mijailovića, koji je na početku sezone prekomandovan iz omladinskog tima i potpisao je profesionalni ugovor! Vasilije Mijailović večeras startuje na poziciji levog beka!Bravo Vaske!

19:00 – Do početka meča je ostalo manje od pola sata, Zmajevi su na zagrevanju! NAPRED ZMAJEVI!

PRENOS UTAKMICE:

1’| Meč između Voždovca i Radnika je počeo! NAPRED VOŽDE!

20’| Prva prilika na meču. Pokušao je Justas Lasickas udarcem iz daljine, ali nije uspeo da zahvati loptu tako da ozbiljnije ugrozi golmana Kostića. Prva polovina prvog dela igre prolazi bez velikih uzbuđenja.

30’| Prilika sada za Radnik. Pokušao je sada Viktor Lukić udarcem iz slobodnog udarca sa oko 20 metara, ali je poslao loptu daleko iznad gola Voždovca.

35’| Gol. Radnik vodi golom Milana Makarića.

42’| Pokušava sada debitant Vasilije Mijailović udarcem iz daljine, ali samo korner za Zmajeve.

45’| Na sreću prebacuje sada gol Makarić iz izgledne šanse. Ostaje 0:1 za Radnik.

45’| POLUVREME – Nažalost Zmajevi su u rezultatskom zaostatku na poluvremenu. Ne toliko sadržajno poluvreme u kojem je Makarić uspeo da uspešno iskoristi jedinu izglednu priliku i dovede Radnik u prednost.

48’| Prva prilika u drugom poluvremenu za Radnik. Pripretio je glavom Kričak nakon kornera, ali poslao je loptu iznad gola.

53’| Igru je napustio Dragan Stoisavljević, a na terenu je Nikola Vujnović koji večeras debituje za Voždovac.

57’| Dvostruka izmena u timu Voždovca. Iz igre izlaze Marko Putinčanin i Aleksa Janković, a na terenu su Luka Cvetićanin i Edin Ajdinović.

62’| Još jedna izmena. Miloš Pantović večeras debituje za Voždovac, a na terenu menja Stojčeva.

64’| Radnik vodi 0:2. Opet Makarić postiže pogodak.

74’| Bogdanovski Nikola sada pokušava da ugrozi gol Voždovca, ali njegov udarac iz daljine odlazi pored gola.

85’| GOOL! Jovan Nišić smanjuje prednost Radnika golom iz Slobodnog udarca! 1:2 na Krovu, NAPRED ZMAJEVI!

87’| Gol. Radnik postiže pogodak iz penala i dolazi u prednost 1:3.

90’| KRAJ MEČA – Voždovac nije uspeo da startuje pobedom u sezoni 2020/2021. Ekipa Radnika pobedila je rezultatom 1:3. Sledeća utakmica koja očekuje naše momke jeste u sredu od 17 časova kada gostujemo ekipi Inđije.