VOŽDOVAC – SPARTAK 2:3 (0:1)

U utakmici 21. kola Super lige Srbije “Zmajevi” dočekuju Spartak uz direktan TV prenos na TV Arena Sport 1.

STRELCI:

FILIPOVIĆ Aleksandar 79′ i ĆIRKOVIĆ Nikola 85′ za Voždovac, SAVKOVIĆ Mile 26′ i 82′ i IVANOVIĆ Đorđe 51′ (11 metara) za Spartak.

KARTONI:  MIHAJLOV Miloš 51′  kod Voždovca,  TORBICA Vladimir 59′  i OSTOJIĆ Miloš 87′ kod Spartaka

SASTAVI TIMOVA

VOŽDOVAC

01 POPOVIĆ Zoran (G)
02 FILIPOVIĆ Aleksandar
06 PETROVIĆ Todor
07 GEORGIJEVIĆ Dejan
16 PAVLOVSKI Marko  (25 PAVLOVIĆ Miloš 56′)
20 LUKOVIĆ Andrija
21 MIHAJLOV Miloš
26 SREĆKOVIĆ Nikola
27 GAVRIĆ Nebojša (18 STUPAREVIĆ Filip 56′)

SPARTAK

03 ŠIMURA Noboru  (15 GLAVČIĆ Nemanja 46′)
05 KERKEZ Dejan
08 TORBICA Vladimir
10 IVANOVIĆ Đorđe
12 OSTOJIĆ Miloš (G)
14 HAJDIN Stefan
21 VUKČEVIĆ Andrija  (28 ABAZ Emil 73′)
23 SAVKOVIĆ Mile   (40 ĆALASAN Nemanja 89′)

TOK UTAKMICE

Prvih dvadeset minuta se igralo između dva kaznena prostora, a onda su Zmajevi digli ritam.

Najopasniji po gol gostiju je bio Ćirković koji sa dva dobra proboja izmamio uzdahe sa tribina.

Srećković je bio u prilici za gol u 21.minutu, ali šutirao je preko gola.

GOL! 0:1! Ipak u 26. minutu gosti dolaze do vođstva, a strelac je nakon jednog kontranapada Savković.

U 32. minutu stopostotna prilika za Duronjića. Sjajan pas Lukovića, ali šut je završio preko gola.

U 34. minutu i 35.minutu Luković beleži dva odlična udarca, ali gostujući golman čudom brani.

Drugi deo je počeo šansom Mihajlova, a odmah zatim u prilici je i najbolji strelac Zmajeva Georgijević.

U 48.minutu pokušao je i Luković iz slobodnog udarca, ali Ostojić brani.

GOL! 0:2! U prvom opasnijem kontranapadu za Spartak glavni sudija dosuđuje jedanaesterac nakon jednog duela između Mihajlova i Čečarića. Strelac iz penala je Ivanović.

Zmajevi su nastavili da atakuju sve jače, te u 60. minutu nakon dobre akcije šutirao je Luković, ali samo u spoljni deo mreže.

U 63. minutu još jedna šansa za Voždovac. Luković i Zec su kreirali akciju za Georgijevića, ali lopta nakon šuta ide preko gola.

U 65. minutu Srećković šutira pored gola.

U 76. minutu još jedna šansa za Zmajeve. Georgijević je lepo proigrao Srećkovića koji uspeva da šutira u golmana.

GOL! 1:2!  U 78.minutu lepa akcija Zmajeva koju konačno kruniše Filipović iz voleja.

GOL! 1:3! Samo dva minuta kasnije u kontranapadu. Savković postiže ponovo pogodak iz pozicije, gde je bio najbliži golmanu Popoviću.

GOL! 2:3! U 84. minutu Luković pogađa prečku. Akciju prati Ćirković i postiže gol za 2:3.

U finišu meča, imao je priliku Georgijević da poravna rezultat, ali ga je gostujući golman oborio i to kao poslednji igrač. Glavni sudija je dosudio slobodan udarac za Voždovac i pokazao žuti karton Ostojiću.