ZMAJEVI ZASLUŽILI POBEDU, ALI SAMO BOD OSTAJE NA KROVU ZA KRAJ SEZONE! VOŽDOVAC – RADNIK 1-1.

18/06/2020VESTI

Fudbaleri Voždovca večeras na svom stadionu dočekuju ekipu Radnika iz Surdulice u okviru 30. kola Superlige Srbije, koje je ujedno i poslednje kolo u ovom skraćenom i nesvakidašnjem izdanju našeg elitnog takmičenja. Utakmica počinje u 21 čas, a ulaz je slobodan za posetioce.

Voždovac ovaj meč dočekuje na 8. mestu tabele, dok je Radnik na 12. poziciji, te ovaj meč neće imati preveliki takmičarski značaj, osim što će obe ekipe večeras imati imperativ pobede u poslednjem kolu kako bi u što boljem raspoloženju dočekali kratku pauzu koja nas očekuje pred početak naredne sezone.

Zmajevi dočekuju završnicu Superlige osokoljeni sa tri uzastopne pobede. Ohrabruje takođe i činjenica da su u ova tri meča pobede izvojevane sa timom koji je u proseku bio star tek nešto više od 20 godina.

Što se tiče kadrovske situacije znamo da večeras na raspolaganju Jovanu Damjanoviću sigurno neće biti Marko Gjorgjievski, Justas Lasickas, Jovan Nišić, Marko Ilić kao i kapiten Nemanja Nikolić zbog manjih povreda. Miloš Stojčev će danas odraditi poslednju od tri utakmice suspenzije zbog crvenog kartona u meču sa Mačvom.

Inače, ova dva tima prvi međusobni susret odigrala su 2015. godine kao članovi Superlige Srbije. Voždovac je u tom meču odigranom u Surdulici bio bolji rezultatom 1:3, a dvostruki strelac bio je Obiora Odita. Od tada su ova dva tima odigrala 11 mečeva, u kojima je četiri puta slavio Voždovac, pet puta Radnik, dok su u dva navrata bodovi podeljeni. Večeras Voždovac ima priliku da izjednači skor, i nadamo se da Zmajevi tu priliku neće ispustiti.

Zanimljivo je takođe da je jednu pobedu nad Surdulicom Voždovcu već doneo Jovan Damjanović 2018. godine kao trener, kada je bio vršilac dužnosti Šefa stručnog štaba.

Fudbaleri Voždovca izašli su na zagrevanje a evo i  sastava za poslednji ovosezonski meč meč:

TEKSTUALNI PRENOS:

1’| MEČ NA KROVU IZMEĐU VOŽDOVCA I RADNIKA JE POČEO! NAPRED VOŽDE!

6’| Prva prilika na meču za Radnik, i to vrlo izgledna. Šutirao je Dimitrić Ognjen iz velike blizine, ali lopta je pogodila prečku gola Voždovca.

8’| Prilika sada i za Voždovac. Živković je sjajnim centaršurom pronašao Stefana Hajdina koji je pokušao glavom ali je nažalost lopta otišla preko gola.

14’| Mikić je sada iznenada došao u priliku da uputi udarac iz kaznenog prostora, ali nažalost nije lepo zahvatio loptu. Rezultat ostaje i dalje 0-0, a u ovih 15 minuta utakmice smo već videli više u prvom proluvremenu nego u protekla dva meča sa Napretkom i Radom. Ovo za sada obećava.

15’| Odmah je usledila i najbolja prilika za Voždovac na meču! Lazar Zličić je pokušao jakim udarcem iz blizine ali je poslao loptu iznad gola! Šteta!

21’| Centrirao je sada Mikić a Stuparević pokušao atraktivno “makazicama”, međutim lopta odlazi daleko iznad gola Radnika.

22’| Još jedna sjajna prilika! Živković je sada oštro po zemlji uputio loptu u šesnaesterac Radnika, a Janković zamalo “ostao kratak” da loptu smesti u mrežu! Voždovac dominira u prvom delu prvog poluvremena, nadamo se da će se inicijativa uskoro pretvoriti u gol!

29’| Pokušava sada i Lazar Zličić udarcem iz daljine, međutim golman gostiju Kostić bio je na pravom mestu.

34’| Posle dužeg vremena prilika za Radnik. Pokušao je Danoski udarcem iz daljine ali je to bilo neprecizno.

34’| Iako je bio u zoni šuta Hajdin je nesebično uposlio Živkovića koji je šutirao iskosa i poslao loptu tik pored stative gola Radnika! Šteta, sjajna prilika!

39’| Šutirao je sada i Edin Ajdinović, ali nažalost lopta je otišla blizu stative gola gostiju! Ima Voždovac inicijativu, samo fali pogodak.

44’| GOL GOL GOL!!! Lazar Zličić postiže glavom pogodak i dovodi Voždovac u prednost!!! Voždovac vodi 1:0! Asistenst je Nikola Mikić! BRAVO ZMAJEVI!

45’| Završeno je prvo poluvreme na stadionu Voždovca. Zmajevi zasluženo vode 1:0, mada je rezultat mogao biti i mnogo ubedljiviji. Voždovac je imao inicijativu i konstantno je stvarao prilike. Videćemo šta nam donosi drugo poluvreme! BRAVO ZMAJEVI!

46’| Počelo je drugo poluvreme! NAPRED ZMAJEVI!

51’| Kakva prilika za Voždovac, krenuli su Zmajevi silovito i u drugom poluvremenu! Izveo je Živković slobodan udarac, a Stuparević zahvatio loptu i pogodio stativu! Idemo dalje Zmajevi!

57’| Prva izmena u timu Voždovca. Igru napušta Marko Živković, na terenu je mladi Dragan Stoisavljević koji je u prošlom meču sa Radom postigao pogodak i tako postao treći najmlađi strelac u istoriji Superlige iza Dušana Vlahovića i Luke Jovića!

60’| Još jednom Lazar Zličić pokušava silovitim udarcem iz blizine, ali nažalost lopta odlazi iznad gola Radnika!

62’| Stuparević je sada izveo udarac sa oko 20 metara i poslao loptu tik iznad prečke! Gol visi u vazduhu i u drugom poluvremenu, nadamo se da će Zmajevi uskoro da krunišu dominaciju na terenu još jednim golom!

63’| Igru napušta Filip Stuparević, na terenu je još jedan 16-godišnjak, Luka Cvetićanin.

78’| Radnik poravnava rezultat. 1-1 na Krovu… Nemanja Pejčinović je smestio loptu u svoju mrežu.

84’| Pokušava sada Mikić udarcem iz daljine, ali neprecizno.

87’| Poslednje izmene u ekipi Voždovca. Na terenu su Jakovljević i Radulović , iz igre izlaze Mikić i strelac gola Zličić.

90’| KRAJ MEČA NA KROVU! Voždovac je bio nadomak četvrte uzastopne pobede, ali nažalost večeras su na Krovu bodovi podeljeni! Tokom celog meča Zmajevi su dominirali i diktirali tempo igre, i može se slobodno reći da su gosti iz Surudlice imali sreće što u njihovoj mreži nije bilo više lopti. Mogao je Voždovac i do pobede u ovom meču, ali nažalost samo bod je ostao na ‘Krovu’. Vreme je za kratku pauzu i kratak predah nakon koje će se Zmajevi opet okupiti i krenuti u pripreme za početak nove sezone.

Hvala svima što ste bili uz nas tokom ove sezone i što ste bodrili Zmajeve! Vidimo se i sledeće sezone na Krovu!