VOŽDOVAC – RAD 3:0 (1:0)

U utakmici 14. kola Super lige Srbije u goste Voždovcu dolaze Građevinari sa Banjice.

Četvrti sudija: ĐORĐIĆ Miloš

STRELCI:  DEJAN GEORGIJEVIĆ u 36.minutu, 86. i 89.minutu iz jedanaesterca.

TOK UTAKMICE

Voždovac je od starta krenuo silovito i već u osmom minutu nakon asistencije Georgijevića Luković oprobava svoj udarac.

Deset minuta kasnije ponovo preti Luković, ali lopta završava u rukama golmana Zogovića.

Luković je definitivno bio najopasniji, jer 29.minutu je zapretio i iz slobodnjaka, ali Zogović je ponovo odbranio njegov udarac.

Voždovac je imao totalnu dominaciju, jer su u jednom trenutku svi igrači osim golmana Popovića bili na polovini koja pripada ekipi Rada.

Naleti su urodili plodom. U 36.minutu Srećković je izveo prekid, pronašao Lukovića, koji asistira Georgijeviću i Zmajevi vode 1:0.

U 42.minutu Srećković prodire po levoj strani, upošljava Zeca na drugoj stativi, ali gosti ponovo imaju sreće.

Drugi deo poćinje stopostotnom šansom za Zeca, nakon asistencije Putinčanina, ali nema promene rezultata.

U 57.minutu Zec krade loptu odbrani Rada, rezultat i dalje miruje.

Lopta je konstantno u posedu Zmajeva i definitivno nisu dali ni gram nade gostima.

U 72.minutu Georgijević iz izgledne prilike šutira preko gola.

U 77.minutu Ajković je posle solo prodora šutirao, ali odbrana Zmajeva je opet sigurna.

U 84.minutu stopostotna šansa za Georgijevića. U jednoj od najlepših akcija na utakmici u kojoj su učestvovali Zec, Pavlovski i Filipović, napadač Voždovac je šutirao posle asistencije Filipovića pored gola.

Ipak u 86.minutu Georgijević je slomio protivnika svojim drugim golom. Mašović jemodlično asistirao.

Samo par minuta kasnije, faul nad Zecom u kaznenom prostoru, sudija pokazuje na najstrožu kaznu, a siguran realizator je opet Georgijević kojo postiže drugi het-trik ove sezone.