VOŽDOVAC – PARTIZAN 1:2 | IZVEŠTAJ IZ MINUTA U MINUT

14/03/2020VESTI

Fudbaleri Voždovca danas  će dočekati ekipu Partizana na svom stadionu. Meč 26. kola Linglong Superlige na programu je od 15.30 časova. Prema odluci Vlade Republike Srbije, ovaj meč će se igrati bez prisustva gledalaca zbog opasnosti od širenja virusa Korona. Direktan prenos meča može se pratiti na prvom kanalu TV Arena Sport.

Zmajevima ovaj meč dolazi nakon rezultatski lošeg starta prolećnog dela prvenstva i pet poraza u nizu, nakon kojeg je usledio i rastanak sa nekadašnjim trenerom Radetom Kokovićem, a mesto na klupi Voždovca zauzeo je doskorašnji sportski direktor kluba, Jovan Damjanović.

Damjanović je već u jednom navratu predvodio ekipu sa klupe u tri utakmice 2018. godine kao privremeno rešenje, a sada mu je i definitivno poklonjeno poverenje Uprave kluba.

Poznat je i protokol našeg tima za današnji meč:

1’| Meč na Krovu je počeo! NAPRED ZMAJEVI!

10’| Imao je Partizan dobru priliku da povede ali sjano reaguje Marko Ilić! Golmansku klasu pokazuje iz kola u kolo! Bravo Mare!

16’| Šutirao je sada Lazar Marković, ali daleko od gola Marka Ilića.

23’| Pokušao je sada i Bojan Matić, ali golman Ilić opet sjajno interveniše.

24’| Sjajna prilika za Voždovac! Izbio je Stojčev sam ispred Stojkovića, ali je golman Partizana skratio ugao i onemogućio Stojčeva da postigne pogodak!

29’| Mogao je sada Voždovac do prednosti, Gjorgjievski je izašao sam ispred Stojkovića, ali kasno reaguje i gubi loptu! Šteta! Idemo dalje!

36’| Prvi žuti karton na meču dobio je igrač Voždovca Nenad Cvetković nakon starta nad Bojanom Matićem na sredini terena.

38’| Sada Mikić dobija žuti karton zbog prigovora sudiji.

45’| Kraj prvog poluvremena na Krovu. Voždovac definitivno ima za čime da žali, mogao je da dođe u prednost u nekoliko navrata ali nažalost idemo na odmor sa rezultatom 0:0.

51’| Sada i Lasickas dobija žuti karton, takoreći ulazi u sudijski tefter, treći u ekipi Voždovca.

54’| Žuti karton sada i za Miloša Stojčeva zbog prigovora.

62’| Partizan vodi 0:1. Šćekić je strelac. On se najbolje snašao u kaznenom prostoru Voždovca nakon gužve i uspeo da postigne pogodak.

65’| I drugi gol postiže Partizan u samo tri minuta. Ovoga puta se Matić snašao i uputio udarac sa ivice šesnaesterca i povidio prednost svog tima na 0:2.

68’| GOOL!!! Miloš Stojčev postiže pogodak i smanjuje prednost Partizana! Idemo dalje Zmajevi!

75’| Pokušao je oštrim udarcem iz daljine Lazar Pavlović, ali golman Marko Ilić još jednom sjajno reaguje i pravi sjajnu paradu. Broj primljenih golova u poslednjim utakmicama nije realan odraz kvaliteta ovog momka koji brani u fenomenalnoj formi tokom cele sezone.

80’| Sjajnu priliku je imao Lasickas, ali lopta odlazi van okvira gola!

84’| Iz igre izlazi Lasickas, na terenu je Živojinović.

90+’| Kraj meča. Partizan odnosi bodove sa Krova, iako je generalni utisak da je moglo da bude i obrnuto da su fudbaleri Voždovca bili skoncentrisaniji u završnici. NAPRED ZMAJEVI!

Trener Voždovca Jovan Damjanović napomenuo je da nije nezadovoljan igrom svojih momaka, i da je utakmica vrlo lako mogla da ide i u drugom smeru.

– Čestitam ekipi Partizana na pobedi, i naravno mojim momcima na fantastičnom zalaganju. Imali smo dobre faze i periode u igri i zaista su se momci trudili da ispune na terenu sve ono na čemu smo radili u protekla četiri dana koliko radimo zajedno.  Imali smo četiri stopostotne šanse i postigli jedan pogodak, mislim da je ovo trenutni maksimum naše ekipe. Moglo bi se reći da smo naivno primili golove, ali suštinski mislim da moram da budem zadovoljan onime što smo pokazali. Publika je danas imala priliku da vidi Aleksu Jankovića, Luku Cvetićanina i ostale mlade igrače koji će tek imati šta da ponude u budućnosti našem fudbalu. To su su jako talentovani momci i imam ogromno poverenje u njih. Takođe me raduje igra grupe igrača koja je do sada nosila igru tima. Oni su pokazali da mogu da igraju izuzetan fudbal i da stabilizuju ekipu kada je to potrebno. Poraz naravno nije prijatan, ali moramo da nastavimo da radimo i da verujemo u to što želimo da postignemo i nema sumnje da ćemo uskoro izaći iz rezultatske krize. – izjavio je nakon meča Damjanović.

Ekipa Voždovca bi u sredu trebala da gostuje ekipi Mačve u okviru vanrednog 27. kola Superlige Srbije. Uskoro više informacija o ovom meču.