Voždovac – Metalac 4:0! Goleadom na Krovu upisana prva pobeda kod kuće

12/09/2020VESTI

Posle reprezntativne pauze, Linglong Super liga se vratila na Krov! Zmajevi u okviru sedmog kola dočekuju ekipu Metalca iz Gornjeg Milanovca.

U najavi utakmice, šef stručnog štaba izjavio je da pauza u sred sezone zbog fluktuacije igračkog kadra nije dobra, ali da je ponosan što je FK Voždovac imao igrače koji su nastupali za nacionalne timove i da se nada da će ih u budućnosti biti još više.

Duel protiv ekipe Metalca je od velikog značaja s obzirom da se još uvek čeka pobeda na Krovu u novoj sezoni.

U borbi za prvu pobedu kod kuće, ekipa Voždovca nastupa u sledećem sastavu:

1’ Odmah po izvođenju početnog udarca, Zmajevi su krenuli ofanzivno, ali je šut koji je uputio Nikola Vujnović bio previše slab.

5’ Ekipa Metalca pritiska Zmajeve, ali debitant na golu, Miloje Preković uspešno odoleva napadima gostiju.

8’ Prvi korner na utakmici izveo je Voždovac. U izostanku kapitena Jovana Nišića, udarac iz ugla uputio je Ivan Milosavljević.

9’ Opasan napad gostujuće ekipe, ali je šut otišao preko gola.

10’ GOOOOLLLL! ZMAJEVI VODE 1:0! STRELAC MARKO PUTINČANIN, SJAJNIM ŠUTEM SA SREDINE KAZNENOG PROSTORA METALCA KOJI JE O STATIVU ZAVRŠIO U GOLU PROTIVNIKA.

13‘ Posle starta na ivici šesnaesterca Voždovca, udarac koji je uputila ekipa Metalca sigurno je rešen od strane Ivana Milosavljevića koji ju je glavom izbacio daleko od sopstvenog gola.

17’ ZMAJEVI POVEĆALI PREDNOST EVRO GOLOM MILOŠA PANTOVIĆA NA ASISTENCIJU KAPITENA MILOŠA STOJČEVA. UDARAC SA IVICE ŠESNAESTERCA UPUĆEN SA LEVE STRANE ZAVRŠIO JE U SUPROTNI GORNjI UGAO IZA ČUVARA MREŽE EKIPE METALCA! BRAVO VOŽDE!

24‘ Slobodan udarac za ekipu Metalca posle starta Nikole Stankovića. Živi zid odbija loptu u korner koji Marko Gajić rešava izbacivanjem lopte u aut.

28’ Ekipa Metalca sve opasnija u drugoj polovini prvog poluvremena, ali odbrana Voždovca uspešno reaguje na pritisak.

Na današnjoj utakmici protiv ekipe Metalca, debitovao je novi zmaj među stativama – golman Miloje Preković.

35’ Prvu javnu opomenu u utakmici dobija Ivan Rogač, fudbaler Metalca posle starta nad Edinom Ajdinovićem.

42’ 3:0!!!!!!!!!!!! ZMAJEVI SE RAZGOROPADILI U PRVOM POLUVREMENU! STRELAC SJAJNOG GOLA, JOŠ JEDNOG UZ POMOĆ STATIVE, MLADI EDIN AJDINOVIĆ!

Na pauzu odlazimo sa tri gola prednosti. BRAVO ZMAJEVI!

54’ Metalac u durgom poluvremenu mnogo opasniji po gol Prekovića. Snažan šut sa leve strane završava pored gola Voždovca.

57’ Predaja kapitenske trake – igru napušta Miloš Stojčev umesto koga je na terenu Jovan Nišić

59’ GOLEADA NA KROVU! PRVI KONTAKT SA LOPTOM I ODMAH POGODAK – JOVAN NIŠIĆ UPISUJE SE U LISTU STRELACA SNAŽNIM ŠUTEM SA 20 METARA!

62‘ Druga izmena u redovima Zmajeva, igru napušta Nikola Vujnović umesto koga ulazi Dragan Stoisavljević

74’ Nekontrolisan start Miloša Milovića kažnjen je javnom opomenom.

77’ Dvostruka izmena u redovima Voždovca. Igru su napustili Ivan Milosavljević i Miloš Pantović, dok su umesto njih na terenu Ivan Đorić i Luka Cvetićanin.

83’ Miloš Milović i Nikola Stanković sprečili su kontru Metalca i izlazak napadača oči u oči sa Prekovićem.

84’ Metalac ne odustaje pred kraj, ali je Miloš Živković na mestu i lako to rešava.

90‘ BRAVO ZMAJEVI! UPISANA PRVA POBEDA NA KROVU!

Po završetku utakmice šef stručnog štaba, Jovan Damjanović, nije krio zadovoljstvo posle ostvarene ubedljive pobede nad ekipom Metalca iz Gornjeg Milanovca u okviru sedmog kola Linglong Super lige Srbije. Postignuta su prelepa četiri pogotka od čega čak tri u prvom poluvremenu utakmice.

”Rezultat je važan, ali mnogo je bitnije što smo danas potvrdili ozbiljan rad koji je iza nas i to protiv protivnika kojeg jako poštujem. Oni su danas došli da se nadigravaju sa nama, ali smo mi bili kvalitetnija ekipa koja je od samog starta pokazala koliko može”, rekao je Damjanović po završetku utakmice.

”Svi treba da budu svesni da Voždovac ima jednu mladu ekipu i da je za uigravanje potreban proces posebno ako se uzme u obzir da smo sa jednom ekipom završili prethodnu sezonu, a sa drugom počeli”, zaključio je šef stručnog štaba.

Zmajeve u narednom kolu čeka teško gostovanje, ekipi Crvene Zvezde, 19. septembra sa početkom u 20 časova.