U PRIJATELjSKOM MEČU VOŽDOVAC – INĐIJA 0-1

17/01/2020VESTI

Fudbaleri Voždovca i Inđije odigrali su danas prijateljski meč u kojem je Inđija pobedila rezultatom 0:1, a jedini strelac na meču je bio Brana Ilić. Ovo je ujedno bila i prva utakmica u 2020. godini za ekipu Voždovca, kao i poslednja provera pred nedeljni polazak na pripreme u Antaliju, gde će Zmajevi provesti dve nedelje.

Zmajevi su meč počeli u sledećem sastavu:

Marko Ilić (golman), Justas Lasickas, Stefan Hajdin, Nikola Mikić, Nenad Cvetković, Stefan Purtić, Jovan Nišić, Lazar Zličić, Nemanja Nikolić, Miloš Stojčev i Dragan Stoisavljević.

U drugom poluvremenu igrali su još Marko Trkulja, Luka Jakovljević, Vasilije Bakić, Marko Živković, Novak Vuković, Strahinja Bošnjak, Viktor Živojinović, Pavle Radulović, Luka Cvetićanin, Aleksa Janković, Marko Gjorgjievski

Prvu priliku na meču imao je Voždovac preko Miloša Stojčeva koji je iz izgledne prilike šutirao pored gola Inđije. Nakon njega pretio je udarcem iz daljine i Stoisavljević, ali rezultat se nije menjao.

A u 18. minutu Inđija dolazi u prednost golom iskusnog Brane Ilića.

Krenuli su Zmajevi silnije ka kolu gostiju nakon primljenog pogotka, rezultat toga jeste i jedna lopta koja je u 28. minutu završila u mreži nakon šuta Stefana Hajdina, ali nažalost zbog nedozvoljene pozicije gol je poništen.

U smiraj prvog poluvremena pokušao je i Jovan Nišić da iznenadi golmana Prekovića udarcem iz daljine, ali je šutirao pravo nedovoljno precizno da ga ozbiljnije ugrozi.

Drugo poluvreme donelo je inicijativu Zmajeva, koji su od samog starta krenuli silovito ka golu Inđije da nadoknade rezultatski zaostatak.

U 55. minutu utakmice Ognjen Krasić, igrač Voždovca na pozajmici u Inđiji, istrčao je sjajno kontru i ušao u odličnu priliku, ali je šutirao preko gola, a nakon samo pet minuta je i Filip Rajevac bio u prilici, ali je Marko Trkulja sjajno intervenisao.

Pokušao je u 70. minutu i novajlija u redovima Voždovca, Aleksa Janković, koji je uputio udarac sa oko 20 metara iskosa, ali je lopta otišla iznad gola. Nedugo nakon toga i mladi Luka Cvetićanin izbija ispred gola Inđije, ali njegov silovit udarac bio je neprecizan.

Do kraja meča nije bilo većih uzbuđenja, te je meč završen rezultatom 0-1 i pobedom Inđije.

Zmajeve u nedelju očekuje put u Antaliju gde će nastaviti zimske pripreme.