VOŽDOVAC I DALjE NEPOBEDIV NA KROVU! VOŽDOVAC – MAČVA 1-1.

Fudbaleri Voždovca remizirali su na svom stadionu sa ekipom Mačve u utakmici koja je završena rezultatom 1-1. Konačan rezultat postavljen je još u prvom poluvremenu, strelac za ekipu Voždovca bio je Lazar Arsić na asistenciju Predraga Sikimića, dok je gol za goste postigao Gigić u smiraj prvog poluvremena iz penala.

U utakmici u kojoj su fudbaleri oba tima mogli da pobedom obezbede opstanak bila je primetna velika želja da se i do nje dođe, međutim remi na Krovu na kraju je najviše odgovarao ekipi Mačve koja je tako obezbedila opstanak, dok će ekipa Voždovca morati u sledećoj utakmici da traži bodove za miran kraj sezone.

Prvu priliku na meču imala je ekipa Mačve, već u 3 minutu, ali se istakao još jednom mladi golman Ilić i sjajnom reakcijom sačuvao mrežu svog tima.

Nakon uvodne prilike za Mačvu, ekipa Voždovca preuzima kontrolu nad utakmicom i biva opasnija ekipa.

Prvo je Sikimić propustio šansu da nakon sjajnog centaršuta Duronjića postigne pogodak u 15. minutu, ali je zato sjajno asistirao Lazaru Arsiću u 22. minutu za pogodak.

Slično kao i u skorašnjoj utakmici protiv Rada, kada je takođe Sikimić asistirao Arsiću, prekaljeni fudbaler Voždovca proigrao je Arsića sjajnom loptom u srce šesnaesterca, a Arsić rutinski jakim šutem smestio loptu iza leđa Puletića.

Marko Jovanović ogao je da povisi prednost Voždovca nakon kornera koji je izveo Arsić. Jovanović je zahvatio loptu nogom, ali ona je otišla tik iznad prečke gola Mačve.

U 42. minutu nako gužve u šesnaestercu Vodžovca, sudija je kontakt Bojana Kovačevića sa igračem Mačve okarakterisao kao prekršaj i pokazao na belu tačku.

Gigić je postigao pogodak iz penala, koji je inače bio 13. penal sviran protiv ekipe Voždovca u ovoj sezoni, po čemu su Zmajevi apsolutni rekorderi nažalost.

Drugo poluvreme donelo je čvrstu igru sa malo šansi jer su fudbaleri Mačve grčevito čuvali potencijalni bod sa kojim bi obezbedili opstanak u Superligi Srbije.

Voždovac je pokušavao na mahove da pripreti, u veliom broju slučajeva čak bio i jako blizu, ali totalna defanziva Mačve nije davala prostora za nešto više, i utakmica je završena rezultatom 1-1.

Darko Tešović je čestitao Voždovcu na sjajnom gostoprimstvu i izrazio zadovoljstvo što je njegov tim i matematički osigurao opstanak i najavio da će se tim boriti za što bolji plasman u daljem toku Plej auta.

Šef stručnog štaba Zmajeva, Dragan Aničić očekivao je da ekipa u ovoj utakmici reši pitanje svog opstanka, međutim ne sumnja da će ekipa to uraditi koliko sledeće nedelje u meču sa Bačkom.

– Ne sumnjam da će moji momci u sledećem meču rešiti pitanje opstanka, iako mi je žao što to nismo sada uradili. Imali smo više prilika, i zaslužili da pobedimo i u ovoj utakmici, međutim šta je, tu je.

U sledećem kolu Plej auta, Zmajevi na svom stadionu dočekuju ekipu Bačke. Termin utakmice biće naknadno određen.