ВОЖДОВАЦ И ДАЉЕ НЕПОБЕДИВ НА КРОВУ! ВОЖДОВАЦ – МАЧВА 1-1.

Фудбалери Вождовца ремизирали су на свом стадиону са екипом Мачве у утакмици која је завршена резултатом 1-1. Коначан резултат постављен је још у првом полувремену, стрелац за екипу Вождовца био је Лазар Арсић на асистенцију Предрага Сикимића, док је гол за госте постигао Гигић у смирај првог полувремена из пенала.

У утакмици у којој су фудбалери оба тима могли да победом обезбеде опстанак била је приметна велика жеља да се и до ње дође, међутим реми на Крову на крају је највише одговарао екипи Мачве која је тако обезбедила опстанак, док ће екипа Вождовца морати у следећој утакмици да тражи бодове за миран крај сезоне.

Прву прилику на мечу имала је екипа Мачве, већ у 3 минуту, али се истакао још једном млади голман Илић и сјајном реакцијом сачувао мрежу свог тима.

Након уводне прилике за Мачву, екипа Вождовца преузима контролу над утакмицом и бива опаснија екипа.

Прво је Сикимић пропустио шансу да након сјајног центаршута Дуроњића постигне погодак у 15. минуту, али је зато сјајно асистирао Лазару Арсићу у 22. минуту за погодак.

Слично као и у скорашњој утакмици против Рада, када је такође Сикимић асистирао Арсићу, прекаљени фудбалер Вождовца проиграо је Арсића сјајном лоптом у срце шеснаестерца, а Арсић рутински јаким шутем сместио лопту иза леђа Пулетића.

Марко Јовановић огао је да повиси предност Вождовца након корнера који је извео Арсић. Јовановић је захватио лопту ногом, али она је отишла тик изнад пречке гола Мачве.

У 42. минуту нако гужве у шеснаестерцу Воджовца, судија је контакт Бојана Ковачевића са играчем Мачве окарактерисао као прекршај и показао на белу тачку.

Гигић је постигао погодак из пенала, који је иначе био 13. пенал свиран против екипе Вождовца у овој сезони, по чему су Змајеви апсолутни рекордери нажалост.

Друго полувреме донело је чврсту игру са мало шанси јер су фудбалери Мачве грчевито чували потенцијални бод са којим би обезбедили опстанак у Суперлиги Србије.

Вождовац је покушавао на махове да припрети, у велиом броју случајева чак био и јако близу, али тотална дефанзива Мачве није давала простора за нешто више, и утакмица је завршена резултатом 1-1.

Дарко Тешовић је честитао Вождовцу на сјајном гостопримству и изразио задовољство што је његов тим и математички осигурао опстанак и најавио да ће се тим борити за што бољи пласман у даљем току Плеј аута.

Шеф стручног штаба Змајева, Драган Аничић очекивао је да екипа у овој утакмици реши питање свог опстанка, међутим не сумња да ће екипа то урадити колико следеће недеље у мечу са Бачком.

– Не сумњам да ће моји момци у следећем мечу решити питање опстанка, иако ми је жао што то нисмо сада урадили. Имали смо више прилика, и заслужили да победимо и у овој утакмици, међутим шта је, ту је.

У следећем колу Плеј аута, Змајеви на свом стадиону дочекују екипу Бачке. Термин утакмице биће накнадно одређен.