Vožd sa igračem manje poražen u prvoj proveri

24/06/2023VESTI

Fudbaleri Voždovca poraženi su danas od Vojvodine rezultatom 1:0 (0:0), u prijateljskom meču koji je odigran u SC „Vujadin Boškov“ u Novom Sadu.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, a domaćin je do vođstva i pobede stigao u 57. minutu golom Aleksandra Busnića. Beogradski tim je od 38. minuta igrao sa igračem manje, pošto je crveni karton zaradio Nikola Zečević.

Šef stručnog štaba tima iz Zaplanjske, gospodin Marko Savić, izneo je utiske nakon meča.

„Zadovoljan sam, bila je dobra utakmica, igrači su dali sve od sebe i pokazali ono što smo trenirali tokom prve nedelje. Pravili smo neke tehničke greške koje su i očekivane kada menjamo podlogu, sa veštaka smo stigli na travu koja nije bila u najboljem stanju i trebalo je igračima vremena da se naviknu. Ima nekoliko momaka koji nemaju kontinutet igara, ali sam generalno zadovoljan“, rekao je strateg Voždovca i dodao ono što je pokvarilo utisak:

„Nisam zadovoljan zbog tog crvenog kartona i odluke sudije da nam na prijateljskoj utakmici ne dozvoli da uvedemo novog igrača, što je inače praksa. Hvala Vojvodini i njihovom stručnom štabu jer su izveli iz igre Uroša Vitasa i igrali smo 10 na 10, što je nama bilo bitno da se u ovom ranom periodu priprema igrači ne izlažu krajnjim naporima“.

Nastupile su dve različite postave u dva poluvremna, dosta novih igrača je dobilo priliku da se pokaže.

„Dali su sve od sebe, bilo bi nezahvalno očekivati nešto previše posle prvog meča. Odradili su dobro posao zbog kog smo ih doveli i zadovoljan sam i njihovom partijom“, zaključio je šef struke, gospodin Savić.

Oba tima su meč počela u kombinovanim sastavima što je i uobičajeno za početak priprema za novu sezonu.

Novosađani su bolje počeli meč i već u četvrtom minutu se zatresla mreža beogradskog tima, ali je pogodak poništen zbog ofsajd pozicije igrača domaćih.

Usledio je period nešto mirnije igre, a u 27. minutu teren je zbog povrede napustio Marko Mijailović, njega je zamenio Aleksandar Lukić koji je tako upisao prvi nastup u dresu Voždovca.

Nakon toga i izabranici Marka Savića su zaigrali otresitije i već u sledećem minutu su imali dobru priliku preko Vladana Novevskog koji je slabo šutirao sa ivice kaznenog prostora nakon dodavanja Matije Mitrovića.

Mladi Mitrović je u narednom napadu i sam oprobao udarac sa distance, ali je golman Vojvodine zaustavio taj pokušaj.

U drugom delu prvog poluvremena Zmajevi su zaigrali još ofanzivnije.

Nikola Zečević je u 38. minutu zaradio isključenje zbog oštrog starta, a nakon toga je Uroš Kabić oprobao udarac iz slobodnog udarca, međutim, šutirao je pored gola.

Novi peh zadesio je tim iz Zaplanjske kada se Borisav Burmaz povredio pred kraj prvog poluvremena, njega je zamenio Danilo Teodorović

Do odlaska na odmor nije bilo golova, a po povratku je šansu sa klupe dobio veći broj igrača.

Gosti su posle deset minuta igre u drugom poluvremenu pogodili stativu, ali tom prilikom sreća je bila na strani domaćina.

Vojvodina je u 57. minutu preko Aleksandra Busnića došla do vođstva.

U nastavku su igrači tima iz Braće Jerković pokušavali sa igračem manje da dođu do pozitivog rezultata, ali nisu uspeli i novosadski tim je zabeležio pobedu u prvoj proveri.

Izabranici Marka Savića će sledeći duel odigrati protiv TSC-a 1. jula u Bačkoj Topoli.