Искусни Лучанци бољи од Змајева

06/07/2023ВЕСТИ

Фудбалери Вождовца данас су се у склопу припрема састали са екипом Младости у Лучанима, а пријатељска утакмица два тима завршена је резултатом 2:1 (1:1) у корист домаћина.

Београдски клуб је повео у осмом минуту после лепог поготка Никше Вујановића,  изједначење је уследило у 28. када је Милан Јоксимовић поравнао резултат. У 53. минуту Марко Величковић је донео предност за Младост и испоставило се победу.

Шеф стручног штаба клуба из Заплањске, господин Марко Савић, изнео је утиске после меча.

„Прво полувреме смо били добро организовани, примењивали смо модел игре који желимо да практикујемо, тако да сам тим делом игре задовољан. Физички нисмо још на максималном нивоу, што је очекивано за овај део припрема. У наредном периоду ћемо то поправити и самим тим ће и игра бити боља“, рекао је стратег Змајева и додао:

„У другом полувремену је заигрела „експериментална“ екипа, са превеликим бројм младих играча, који нису још увек спремни за највеће изазове, уз то доста њих је било ван својих позиција. Имамо проблем са три повређена и два болесна играча, те је фокус био да се испуне тркачки захтеви, док су неке тактичке ствари биле по страни. Наравно, играчи су се борили, дали су све од себе, али из наведених разлога није могло да буде пуно боље“.

Екипа са Душановца наступила је у стартној постави са Катићем, Ђорђевићем, Дамјановићем, Лукићем, Мијаиловићем, Матићем, Којићем, Нешковићем, Бабићем, Вујановићем и Стоисављевићем.

Први напад имао је београдски тим већ у четвртом минуту када је Мијаиловић са десне стране центаршутем пронашао Вујановића, међутим, његов покушај је зауставио голман Лучанаца.

Након тога у осмом минуту Змајеви су стигли до вођства када се ефектним поготком у стрелце уписао Никша Вујановић.

Након тога уследила је велика борба на средини терена, а прву прилику Младост је имала у 24. минуту када се одличном интервенцијом истакао Дамјановић.

У 28. минуту домаћин је дошао до изједначења пошто се Милан Јоксимовић најбоље снашао после корнера и матирао голмана Катића.

Јавну опомену у 39. минуту зарадио је Марко Мијаиловић, након „паметног“ фаула којим је спречио опасан напад противника.

Минут пре краја првог дела игре Бабић је имао леп соло продор по левој страни, одакле је покушао да асистира саиграчима у шеснаестерцу, али је изблокиран.

У другом полувремену шансу са клупе су добили Новевски, Јочић, Теодоровић, Медић, Зечевић, Благојевић, Јорговановић, Ковачевић.

После осам минута игре у наставку Младост је дошла до вођства преко Марка Величковића.

Након тога највећа борба се углавном одвијала на средини игралишта, Змајеви су покушавали да дођу до преокрета.

Виђено је неколико полу-прилика, претили су и после прекида изабраници Марка Савића, али до краја меча резултат се није мењао.