Велики бод за Змајеве!

01/05/2022ВЕСТИ

Храбра и пожртвована игра Вождовца однела је велики бод са собом из утакмице са директним конкурентом за 4. место, екипом ТСЦ Бачка Топола!

Семафор је на крају показао 1:1 (0:0) што су ове две екипе приказаном игром и заслужиле.

Ослабљени неиграњем стандардног штопера због броја жутих картона и са евидентном одговорношћу коју је носила ова утакмица, Змајеви су били чак и надомак преокрета иако до првог гола на утакмици ситуација није изгледала тако.

Маестрални Милош Крунић спречио је две сигурне прилике и тиме надоместио одређене дефанзивне пропусте. Са друге стране млади Милош Пантовић другу утакмицу за редом постиже погодак из не тако сјајне партије чиме показује одлике великих нападача и израста у сјајног фудбалера.

Александар Линта, шеф струке Змајева, није крио задовољство највише због пожртвованости коју су његови играчи приказали.

”Захвалан сам колеги Жарку Лазетићу и екипи ТСЦ Бачка Топола на сјајном гостопримству и фер и коректној игри. Оба тима су у утакмицу ушла са идејом да је заврше победом и дуел је био отворен до последњег минута. После изједначења моји играчи су покушавали да постигну и тај други погодак. Нисмо у томе успели, али сам задовољан овим бодом. Било је тренутака у игри када смо се мало мучили. После постигнутог гола почели смо да приказујемо препознатљиву игру какву смо требали да прикажемо читаву утакмицу или барем већи део. Међутим, квалитет и јачина противника вас у тим стварима онемогућује, али жеља код мојих играча није била упитна.”

Вождовац је бодом из ове утакмице остао у игри са излазак на европску сцену са три бода предности у односу на данашњег противника и бодом испред екипе Радничког из Ниша који има утакмицу мање.

Значај утакмице неминовно се одразио на Змајеве те су првих 10 минута обележиле дефанзивне реакције. Прво је Дамјановић сјајно спречио готово сигурну шансу за гол екипе ТСЦ, да би потом Миловић решавао опасност по гол.

Крунић је до 15. минута имао неколико интервенција које су резултат држале у егалу.

У нападу је била видљива жеља за препознатљивим високим пресингом Вождовца, али је одбрана домаћих била на висини задатка у спречавању крилних нападача да буду опаснији. Већ у 16. минуту успео је Ћирковић да се одупре Варги који га није пуштао и да га финтом главом претрчи и обезбеди улаз у казнени простор, али је његов шут био недовољно јак и и ишао право у голмана Филиповића.

Поново је Ћирковић био у центру пажње. Продор по левој страни спречен је прекршајем, али је прекид који је извео Пуртић био недовољно опасан по гол. Од 20. минута видђена је нешто препознатљивија игра Змајева.

Обећавајући напад у више наврата имала је екипа Бачке Тополе у 26. минуту. После друге интервенције Пуртића ТСЦ је упутио изузетно опасан шут, али је лопта била превише брза за играче који су били у налету на Крунићев гол по левој страни те је лопта завршила поред гола.

Уследила је контра Змајева са друге стране. Пантовић је био у изузетној прилици, успео је поред двојице дефанзиваца да упути шут, али Филиповића није успело да деконцентрише ни то што је изблокиран шут променио путању.

Најбољу прилику да поведе у 34. минуту утакмице имао је Вождовац! Повукли су Змајеви по десној страни преко Ласицкаса који је на кратко изгубио лопту, али су саиграчи испратили напад те је Хајдин од одбијене лопте са леве стране убацио лопту у казнени простор. Ћирковић и Пантовић који су били најближе голману имали су прилику да затресу мрежу, али је да се упише у стрелце најближи био Милојевић. Његов шут ипак је завршио право у рукама Ненада Филиповића.

Прву јавну опомену на утакмици добио је Ђуришић после недозвољеног старта на средини терена. На паузу се отишло без голова и судијске надокнаде.

Наставак игре донео је најбољу интервенцију на утакмици! Милош Крунић спречио је стопостотну шансу Југа Станојева који је између два одбрамбена играча Вождовца упутио директан шут са ивице шеснаестерца, али је чувар мреже Змајева био изванредан.

Двострука измена у редовима Вождовца у 66. минуту. Пуртића и Милојевића заменили су Ајдиновић и Новаковић.

Од 70. минута екипа ТСЦ повела је резултатом 1:0! Стефан Вукић послао је прецизан и неодбрањив шут у горњи десни угао. Милош Крунић успешно је интервенисао приликом ударца који је претходио овом, али је одбрана недовољно добро одреаговала и омогућила да стамени нападач пласира лопту у гол Змајева.

У следећем напду Вождовац је имао прилику да поравна резултат, али је лопта коју је упутио Мијаиловић отишла поред стативе пре него је ико имао прилику да налети на њу и смести је у гол.

Приликом нове двоструке измене у 75. минуту Александар Линта увео је Машовића и Кеиту уместо Мијаиловића и Ђуришића

Резервиста Машовић упутио је ударац из угла у 78. минуту где је на одбијену лопту налетео Ћирковић али је пут иако снажан завршио тик изнад гола.

Поново је Милош Крунић био у центру пажње с обзиром да је изванредном интервенцијом спречио да екипа ТСЦ увећа предност након шута Ифета Ђаковца када је лопту супротном руком избацио у корнер.

1:1! Милош Пантовић феноменално је одреаговао у 73. минуту на пас главом Секоу Кеите и послао лопту иза леђа голмана домаћих са средине казненог простора.

После изједначења увукла се нервоза у редове домаћина, док су се Змајеви енергетски подигли и били надомак прилике и за преокрет.

Ипак, до краја утакмице резултат је остао непромењен и Вождовац се кући враћа са великим бодом у џепу. Вождовац до краја првенства очекује изузетно тежак распоред и утакмице против прве три екипе на табели, од чега већ прва градски дерби на Бановом Брду.