Велики бод за Змајеве против Војводине

05/03/2023ВЕСТИ

Фудбалери Вождовца и Војводине састали су се данас у Београду, у оквиру 25. кола Супер лиге Србије, утакмица је завршена резултатом 0:0.

Садржајну фудбалску партију приказали су играчи оба тима, виђено је неколико добрих прилика, а само је погодак фалио да буде потпун утисак. У 90. минуту меча Матеја Ђорђевић је зарадио искључење после другог жутог картона.

Шеф стручног штаба клуба из Заплањске, господин Никола Пуача, изнео је утиске после меча.

Била је занимљива, динамична утакмица, квалитет тимова је ишао у прилог томе. Наша најбоља утакмица у последњих шест кола и овог дела првенства, поготову што се тиче игре у пољу. Радују нас интервали у којима смо били доминантни, нарочито у другој половини првог полувремена, док је Војводина била боља у наставку. Овај дуел је показатељ да можемо да се носимо са најбољим екипама у земљи и подстрек за наставак такмичења“, рекао је господин Пуача.

Од самог старта меча било је јасно да ће ово бити сусрет два тима која имају сличну филозофију игре, а то је да кроз посед лопте контролишу дешавања на терену и покушавају из континуираног напада да дођу до прилике да угрозе гол противника.

Нешто опаснији су били гости, али је тандем ЂорђевићДамјановић у неколико наврата отклонио опасне покушаје центаршутева у свом казненом простору.

Прва прилика за домаћи тим виђена је у седмом минуту када је Теодоровић „украо“ лопту на противничкој половини, покушао да асистира за неког од саиграча који су се убацивали из другог плана.

Пет минута касније Дамјановић је дијагоналом пронашао Мијаиловића на десном боку који се ослободио чувара, центаршутем пронашао Вујановића у противничком шеснаестерцу који је окренут леђима ка голу покушао да уштопује лопту, међутим, дефанзивац Војводине успео је да га омете у тој намери.

У наставку акције капитен Ивезић је опробао ударац са 17 метара, био је то врло добар покушај, који је завршио мало преко гола Царевића.

Након тога је уследио период доста боље игре београдског тима, све чешће су задржавали лопту у својим ногама изабраници Николе Пуаче и почели све чешће да креирају прилике.

У 25. минуту ваља истаћи и дефанзивну улогу Ивезића који је прекинуо један опасан напад гостију.

Уследио је нешто мирнији период игре у ком се углавном борба водила на средини тререна, где је виђено и неколико јачих дуела, што је и у складу са позицијама на табели ова два тима.

А најближи вођству Змајеви су били у 37. минуту сусрета када је ударац опробао Лазаревић. Млади фудбалер је после правог слалома по левом крилу, са неких 18 метара искоса упутио одличан шут ка голу Војводине који је за врло мало био непрецизан.

Присутна публика је уздасима и аплаузима наградила покушај најмлађег актера меча.

Два минута касније Мијаиловић је искоса с десне стране извео прекид, упутио центаршут у петерац годтију где је највиши био Дамјановић, међутим, није успео да се упише у стрелце.

Минут пре краја првог дела игре Ђорђевић је зарадио жути картон због старта на средини игралишта којим је прекинуо веома опасан контранапад ривала.

Пре одласка на паузу није било промене резултата.

Друго полувреме је почело офанзивом и теренском иницијативом Змајева, али у 50. минуту су играчи Војводине били у шанси, ипак, Крунић је сјајно био постављен и сачувао је своју мрежу.

Голман Вождовца је у наставку дугом лоптом на противничкој пронашао Вујановића који је утрчавао ка казненом простору, видео Лазаревића на другој страни, покушао да му дода лопу, међутим, то су спречили дефанзивци Војводине.

У 54. минуту београдски тим је извео први корнер на мечу, после ког није било већих узбуђења.

Шеф струке клуба из Заплањске у 57. минуту извшрио је прву измену када је на терен послао Матића уместо Ајдиновића.

У 65. минуту јавну опомену зарадио је и Мијаиловић.

У том моменту извршена је двострука промена  у табору домаћих када су Лазаревић и Теодоровић своје место уступили Новевском и Кадрићу.

Због повреде Ђуричић је у 72. минуту морао да напусти игру, заменио га је у дефанзивној линији Јоковић.

Покушали су одмах након тога гости да искористе промене у табору домаћих, имали су велику прилику после прекида, али је Дамјановић фантастично интервенисао са гол линије и помогао да Крунић остане несавладан.

Резервиста Новевски је у 76. минуту ушао је гол шансу после продора по левој страни, међутим, његов покушај је олако зауставио противнички голман.

Био је то период тоталне офанзве Змајева, а Кадрић је три минута касније опробао свој ударац, али резултат се није променио.

Дефанзивац Дамјановић је одрадио велики посао у дефанзиви, а у 86. минуту је припретио голу Царевића после прекида.

У 90. минуту други жути картон добио је Ђорђевић и судија Шегрт је показао младом фудбалеру пут у свлачионицу.

До краја меча није било узбуђења и остао нерешен исход утакмице.