Veliki bod za Vožd – Debitantski gol Savića za remi

12/03/2024VESTI

U 24. kolu Super lige Srbije, fudbaleri Voždovca remizirali su 2:2 (1:1) sa Novim Pazarom.

Domaćin je poveo golom Sume nakon greške Katića, ali je Rodrigo izjednačio i upisao prvi gol u dresu Voždovca na svoj 25. rođendan. Iako je Voždovac većinski držao kontrolu nad utakmicom pri kraju prvog dela igre, drugo poluvreme je donelo nepovoljniji ishod kada je Suma postigao i drugi gol, ovoga puta iz penala za 2:1. Ipak, baš kada je sve slutilo na još jednu utakmicu sa koje će se Zmajevi vratiti praznih šaka, rezultat je preokrenuo debitant Savić i golom u poslednjim sekundama doneo bod.

Šef stručnog štaba beogradske ekipe, gospodin Nikola Mitić, zadovoljan je bio partijom i zalaganjem svojih igrača.

Pre svega, svim ljudima islamske veroispovesti želim srećan i blagosloven praznik. Što se tiče same utakmice, mislim da je bila veoma intenzivna i atraktivna za gledaoce. Kada su u pitanju sama dešavanja na terenu, u prvom poluvremenu bili smo jako dobri, organizovani i ofanzivno i defanzivno. Bili smo odlični i u pritisku, pogotovo na tu prvu liniju igrača Novog Pazara i to nam je donelo sigurnost, kasnije i posed lopte. Generalno, u drugom poluvremenu smo malo pali i zbog terena a negde nam i taj intenzitet nije doneo ono što nam je donosio u prvom delu igre. Izgubili smo ritam i na kraju nam se nekako vratilo za sve ove utakmice gde nismo osvajali bodove i mislim da je ovo danas zasluženo. Čestitam ekipi Novog Pazara i želim im sreću u nastavku prvenstva”, zaključio je 32-godišnji strateg Voždovca.

Zmajevi su dobro otvorili meč, imali su loptu u svojim nogama i strpljivo su gradili napade.

Ofanzivni pristup reflektovao je određenu dominaciju, evidentnu kroz situaciju kada je mladi Petrović vešto uputio loptu ka Neškoviću, no nažalost, preciznost mu u ovoj akciji nije bila saveznik.

Katić je tokom većeg dela susreta demonstrirao svoju stabilnost i sigurnost na golu, kao i dobru igru nogom. Međutim, u 13. minutu, napravio je kapitalnu grešku, pogrešnim pasom servirao je šansu protivniku koja je rezultirala primljenim golom. Iako je uspeo da zaustavi prvi udarac, nažalost, nije bio u stanju da zaustavi drugi pokušaj Sume, što je dovelo do vođstva Novog Pazara.

Ipak, Zmajevu su se brzo izdigli i nastavili sa konstantnim pritiskom na protivnički tim, posebno u organizaciji napada preko igrača poput Neškovića, koji je dominirao u izvođenju prekida.

On je tako čak u dva navrata precizno izveo kornere koji su omogućili Flemingsu da glavom ugrozi protivnički gol. Prva je viđena u golu, ali je video analiza pokazala pravovremenu reakciju čuvara mreže Mirkovića, dok je kod druge pogodio stativu.

U 22. minutu Rodrigo je uspeo da izjednači rezultat na 1:1 uz asistenciju Petrovića, nakon čega je Voždovac preuzeo kontrolu nad utakmicom, dok je Novi Pazar imao problema da se nosi sa pritiskom.

Pored Katića, Mitrović i Đuričić su se istakli svojom izuzetnom defanzivnom igrom u ključnim momentima. Takođe, treba pohvaliti i debitanta Savića, koji je pružio veoma solidan nastup uprkos usložnjavajućem faktoru igre koji je predstavljao vlažan teren, što je zahtevalo dodatni napor od svih igrača na terenu. Prvo poluvreme je okončano rezultatom 1:1.

Početak drugog dela susreta obeležila je izuzetna dinamika, a već u 53. minutu sudija je pokazao na belu tačku u korist fudbalera Novog Pazara, nakon kontakta Mitrovića sa igračem protivničkog tima. Rezultat je iz penala u 55. minutu povećao Suma, na 2:1.

Nedugo zatim, 63. minutu susreta, zbog grubog starta nad njim, Petrović je bio primoran da napusti teren. Umesto njega, u igru je ušao Vujanović, koji je imao nekoliko izglednih prilika. Posebno se ističe situacija kada je, nakon dodavanja Rodriga, krenuo napadom po levoj strani protivničkog gola i uputio udarac, međutim, bez promene rezultata i značajnijeg uticaja na konačan ishod.

U istom prekidu je i Lazar Pavlović zamenio Matiju Mitrovića, od 73. minuta Miletić se našao na terenu umesto strelca prvog gola, Vilke, a šansu je 10 minuta kasnije dobio i Bubanj koji je ušao umesto Flemingsa.

Međutim, u poslednjim minutima susreta, kada je izgledalo da će Voždovac napustiti Novi Pazar bez bodova, mladi debitant Savić je preokrenuo tok događaja. U četvrtom minutu nadoknade vremena dobro se pozicionirao i svojim golom doneo izjednačenje timu.

Iako su Vujanović, Nešković i Pavlović nastavili pritiskati protivnički gol u preostalom vremenu, alinje ovaj susret završen remijem, pružajući Zmajevima zasluženu satisfakciju.