Velika tri boda u Lučanima – Krunić sačuvao pobedu

27/08/2022VESTI

U osmom kolu Super lige Srbije fudbaleri Voždovca zabeležili su prvu pobedu na strani ove sezone, pobedivši lučansku Mladost rezultatom 1:2.

Golove za Zmajeve postigli su Burmaz i Pantović u razmaku od tri minuta, a još jednu sjajnu partiju imao je golman Miloš Krunić koji je najpre u prvom poluvremenu odbranio penal a potom i u samoj završnici sjajnom paradom skinuo loptu sa linije i sačuvao pobedu.

Po završetku meča, šef struke beogradskog tima bio je vidno zadovoljan drugom pobedom u dve utakmice otkako je prezeo ekipu.

Prisustvovali smo jednoj veoma uzbudljivoj utakmici. Od prvog minuta nismo odstupali od svoje ideje, iako nismo uspevali u prvom poluvremenu da realizujemo šanse, konzistentnost nam se isplatila na kraju. Ekipa Mladosti nije uspela da iskoristi šanse iz prekida, a mi smo na kraju to kaznili. Uspeli smo da postignemo dva gola u Lučanima, što smatram da je veliki uspeh. Imali smo još dobrih šansi posle toga jer se protivnik otvorio, rezultat je vrlo lako mogao biti i drugačiji. Čestitam kolegi Žuniću i ekipi Lučana na kvalitetnoj utakmici, a mom stručnom štabu i igračima na velika tri boda i velikoj pobedi u gostima”, zaključio je gospodin Nikola Puača

Pantović je u četvrtom minutu izvršio pritisak na vezni red Mladosti, presekao loptu i povukao napred, pravovremeno odigrao za Teodorovića čiji su udarac izblokirali defanzivci Mladosti. Vujanović je pokupio odbitak, ali ipak nije uspeo da izgradi poziciju za šut.

Mladost je prvi put zapretila u 14. minutu preko Dunđerskog koji je pokušao glavom, ali je njegov pokušaj bio lak posao za Krunića.

Prva velika šansa na utakmici viđena je u 21. minutu utakmice kada je  Bojović je idealne sitaucije šutirao pored gola nakon Gordićeve nesebične asistencije.

Usledio je miran period igre, a borba se uglavnom vodila na sredini terena bez konretnosti u igri oba tima.

Udovičić je u 31. minutu probio po levoj strani i centrirao, na pravom mestu je bio Damjanović koji je klizećim startom otklonio opasnost.

Delibašić je u 33. minutu dosudio penal za Mladost. Glavni arbitar procenio je da posle Hajdinovog igranja rukom postoje elementi za najstrožu kaznu. Odgovornost je preuzeo iskusni Bojović kome je maestralni Miloš Krunić pročitao nameru i još jednom potvrdio klasu.

Prvi žuti karton u redovima Zmajeva dobio je Teodorović u 43. minutu.

Vujanović i Đurišić su u 44. minutu po desnoj strani kreirali napad Zmajeva, Đurišić je centaršutom tražio Ivezića, ali je Baha u reagovao u poslednjem trenutku.

Drugo poluvreme je bilo značajno sadržajnije od prvog, te je publika mogla da uživa u uzbudljivom nastavku meča.

Miloš Krunić je u 48. minutu zabeležio još jednu fenomenalnu intervenciju odbranivši Bojovićev udarac po zemlji koji je prethodno iskoristio nesmotrenost među odbrambenim igračima Zmajeva.

Fudbaleri Mladosti su 55. minutu u jednom napadu imali nekoliko pokušaja da postignu gol. Nesavladivi Krunić je samo minut kasnije uz pomoć prečke zaustavio i snažan udarac Bojovića.

Marko Đurišić je u 57. minutu dobio žuti karton zbog prigovora. Nikola Puača se u istom minutu odlučio za dvostruku izmenu. Burmaz i Ajdinović zamenili su Teodorovića i Đorđevića.

Zmajevi su do prednosti došli u 66. minutu, posle Đurišićevog kornera najviši u skoku bio je Burmaz koji je ujedno postigao i svoj prvi gol u dresu Voždovca.

Da je Puača pogodio sa izmenama, pokazalo se tri minuta kasnije kada je Ajdinović sa levog boka upisao asistenciju, a Pantović praktično iz klizećog starta nastavio golgeterski učinak.

Pantović je u 72. minutu imao priliku da reši utakmicu. Trifunović je povukao kontru, dodao do Burmaza koji je nesebično odložio loptu Pantoviću, ali je njegov udarac zaustavio Samčović.

Trifunović je u 75. minutu zapretio iz daljine. Odlično je ušao u sredinu i po zemlji odapeo strelu, ali je Samčović još jednom dobro intervenisao.

Umesto Pantovića od 76. minuta u igri je Sentoku.

Udarac je u 79. minutu oprobao i Stefan Hajdin, ali je ipak šutirao preko gola.

Bojović je tek u 86. minutu uspeo da savlada Krunića iz neposredne blizine smanjivši rezultat na 1:2.

Miloš Krunić je u 89. minutu dobio žuti karton zbog odugovlačenja.

Mladost je u nadoknadi vremena imala priliku nakon prekida da izbegne poraz. Jojić je odlično izveo slobodan udarac, Krunić se izvio koliko je dug i sačuvao svoju mrežu, ali i tri boda za Zmajeve.

Zmajevi su tako zabeležili drugu vezanu pobedu i privremeno zauzeli treću poziciju na tebeli.