Važna pobeda – Zmajevima tri boda u Nišu!

20/03/2021VESTI

U okviru 28. kola Superlige Srbije, ekipa Voždovca savladala je Radnički minimalnim rezultatom 1:0 na Gradskom stadionu Čair.

Tvrda utakmica sa mnogo prekida i šansi na obe strane. Zmajevi su golom Stanisavljevića u 72. minutu došli do prednosti i uzeli veoma važna tri boda u daljoj borbi za plasman u domaćem prvenstvu.

Šef stručnog štaba gospodin Jovan Damjanović zadovoljan je pobedom i borbenošću koju je Voždovac pokazao.

Čestitam svojim ali i protivničkim igračima na borbi i želji za pobedom. Ne toliko lepa utakmica za gledanje ali sam veoma zadovoljan što smo došli do pobede. Nama je bila prekopotrebna ova pobeda i moji momci su pokazali da mogu mnogo više. Radnički je imao ozbiljne šanse iz prekida, tako da je vrlo lako moglo da bude i nerešeno. Zaslužili smo ovu povedu svojim igrama tokom cele sezone”, zaključio je gospodin Damjanović.

Iz minuta u minut:

3’ Prva šansa za domaćina. Faul i odlično izveden prekid, Marković je uputio šut glavom ali brani Krunić.

9’ Radnički već pravi prvu izmenu. Aksentijević se povredio i izlazi iz igre, na terenu ga je zamenio Ristić.

15’ Sačuvao je Stanisavljević odlično loptu i izborio slobodan udarac. Arsić šutira direktno na gol preko živog zida pravo u ruke Kojića.

18’ Korner za Nišlije, gužva u šesnaestercu i lopta se odbija do Petrovića koji se našao sam ispred Krunića. Ipak, šutirao je visoko preko gola.

27’ Slobodan udarac pa korner za Radnički, još jednom odlična reakcija golmana Voždovca.

29’ Odlična akcija i centaršut Hajdina. Lopta u šesnaestercu, pokušao je Lasickas, lopta ipak preko gola.

33’ Dva vezana faula Radničkog u poslednjoj trećini terena, ali sudija smatra da nema potrebe za kartonom. Slobodan udarac Arsića, ali previsoko za Gajića.

38’ Još jedna šansa za Zmajeve, ponovo Hajdin pronalazi Lasickasa. Sjajan šut Litvanca sa distance, ovoga puta pored gola.

44’ Opomena za kapitena domaće ekipe koji je faulirao čuvara mreže Krunića.

50’ Korner za Zmajeve izvodi Arsić. Izbija loptu protivnička odbrana, do nje prvi dolazi Nišić. Visoka lopta na levu stativu, ali brani golman Kojić.

58’ Prva opomena za Voždovac, žuti karton dobio je Stanisavljević.

62’ Šutirao je Arsić sa 30 metara, lopta ide preko gola.

72GOL, GOOOOL, GOOOL!!! Stanisavljević pogađa za vođstvo Voždovca 1:0.

76’ Prva izmena, strelac gola Stanisavljević izlazi iz igre. Na terenu ga je zamenio Aleksa Janković.

83’ Ozbiljna šansa za Radnički, zatresla se prečka, ali nema gola.

86’ Nova izmena, Ajdinović ulazi umesto Stojčeva.

90’ Sudija je produžio meč za četiri minuta.