У напетој завршници бодови остали на Крову! ВОЖДОВАЦ – ВОЈВОДИНА 1:0!

У утакмици 24. кола Суперлиге Србије, екипа Вождовца је савладала Војводину резултатом 1:0. Једини гол на утакмици постигао је искусни Никола Микић у 88. минуту на сјајну асистенцију Драгољуба Срнића.

Екипа Вождовца доминирала је у већем делу утакмице, била ближа голу, али коначна потврда надмоћи у утакмици дошла је тек на самом крају утакмице када је Никола Микић постигао погодак.

На почетку утакмице обе екипе су одмеравале снаге на средини терена, где се игра већином и одвијала.

Прву прилику на утакмици имао је Марко Јовановић, који је након корнера који је извео Андрија Луковић био највиши у скоку, али лопта је отишла поред гола Војводине.

Након тога и Трујић се нашао у прилици након што га је Никола Ћирковић упослио пред голом Војводине, међутим његов шут отишао је изнад саме пречке Емила Роцкова, голмана Војводине.

Након тога и Андрија Луковић покушава из слободног ударца, међутим неуспешно.

Вождовац је и до краја првог дела игре имао иницијативу у свим сферама игре, међутим то није крунисано поготком.

И у другом полувремену Вождовац је имао прву прилику, па је тако на центаршут Срнића, Андрија Луковић у 51. минуту покушао главом да угрози гол новосађана, али неуспешно.

Војводина се тада пробудила и почела да прети голману Змајева, Кнежевићу. Први је покушао Матић у 60. минуту, када је упутио шут са 11 метара, међутим лопта је завршила поред гола.. Након само пар минута и Вук Митошевић покушава из даљине, међутим лопта опет није пронашла свој пут до гола Вождовца.

Након тога утакмица добија на динамици, игра се убрзава и оба тима имала су по неколико полу-прилика, али резултат је остајао непромењен све до 88. минута.

Драгољуб Срнић сјајно је по левој страни проиграо Николу Микића који се сјурио у шеснаестерац Војводине, и послао лопту иза леђа голмана новосађана, за велико славље на крову.

Вождовац је овом победом ближи на табели екипи Војводине као директном конкуренту за плеј-оф, као и Раднику из Сурдулице са којим се састаје у наредном колу Суперлиге Србије, у среду 6. марта.