Тријумф Змајева – Кров и даље неосвојива тврђава

02/10/2023ВЕСТИ

Фудбалери Вождовца састали су се са Новим Пазаром у последњем мечу 10. кола Супер лиге Србије. Резултат утакмице одигране на Крову био је 1:0 (0:0) у корист домаћина.

У веома квалитетној и садржајној фудбалској представи пред београдском публиком гол одлуке постигао је Богдан Вашчук у 74. минуту.

Пре почетка меча минутом ћутања одата је последња пошта настрадалима на Косову и Метохији, као и Златибору Савићу

Змајеви су после 10. рунде пети на табели са 15 освојених бодова, а и даље су непоражени на свом терену.

Шеф стручног штаба клуба из Заплањске, господин Марко Савић изнео је утиске после сусрета.

„Веома добро су припремили утакмицу, били су добри у високом пресингу приликом нашег уласка у игру из последње линије. То је оно у чему смо иначе најбољи, али смо у првом полувремену имали потешкоћа, пре свега захваљујући ривалу који је на најбољи начин играо против нас када је тај сегмент игре у питању“, рекао је господин Савић и додао:

„Имали смо добре шансе и они и ми. Друго полувреме смо боље отворили, што смо касније успели да материјализујемо и да дођемо до победе. Осети се моћ коју поседује њихов тим, који је квалитетан и веома организован. Потребно је још времена да се играју, али сигуран сам да ће у наставку сезоне испољити потенцијал којим располажу. Новом Пазару желим све најбоље, а ми се окрећемо наредном мечу“.

Змајеви су као иу већини утакмица од старта имали теренску иницијативу, али су први до гола могли гости.

Срећа је била савезник домаћих у другом минуту када је Фране Чирјак погодио стативу.

Три минута касније Бурмаз је изнудио слободан ударац пред противничким шеснаестерцом, исти играч је опробао ударац, ипак, лопта је погодила неког у живом зиду.

После одбитка покушао је и Ђурђевић, што је довело до првог корнера за Вождовац.

После ударца из угла Дамјановић је тукао  за мало преко пречке.

Био је то период тоталне офанзиве екипе са Душановца, а најактивнији за игру били су Нешковић и Ђуричић по левом боку.

Управо су њих двојица изнудили два корнера, после којих није било већег узбуђења пред голом Новопазараца.

Добра игра Змајева умало се исплатила у 15. минута када је шанси био Бурмаз, али је покушај снажног нападача изблокиран.

Седам минута касније жути картон зарадио је Јочић.

Наставили су са нападима домаћи, а лепу акцију креирали су талентовани Митровић и Бурмаз у 25. минуту.

Луцидни везиста сјајним додавањем пребацио је противничке дефанзивце, снажни нападач се добро заградио, изборио за позицију да шутира, али у последњем тренутку и тај покушај изблокиран.

Наредних петнаестак минута велика борба се водила на средини терена, није било опасних акција све до 39. минута када је Џуниор Флемингс погодио мрежу ривала, али је погодак поништен након реакције из ВАР собе.

Последњу прилику у првом делу игре имао је Бурмаз који је шутирао са 20 метара, међутим, поново је био изблокиран.

У истом ритму су домаћи играчи наставили и у другом полувремену.

Четири минута игре у наставку било је довољно да се вождовачки Хулк поново нађе у прилици, пошто га је лепо упослио Митровић.

Савићеви ученици извели су акцију из уџбеника у 54. минуту.

Започели су напад из последње линије, лопта је кратким додавањима брзо стигла са десног бока на лево крило, одакле је у последњем тренутку заустављен покушај центаршута Ђуричића.

После тога је уследио корнер, а ударац главом младог Зечевића је прохујао поред гола гостију.

У 56. минуту извршена је прва промена у табору домаћих, у игру је ушао Вашчук уместо Митровића.

Истог минута Богдан Јочић је постигао погодак након додавања Нешковића са леве стране, али је након реакције из ВАР собе он поништен због офсајда.

Исти играч је у 63. минуту упутио солидан ударац из даљине, а нешто касније Бурмаз је поново на муке ставио голмана гостију, који је добром реакцијом сачувао свој гол.

Двострука промена у тиму из Заплањске извршена је у 70. минуту од када су на терену били Вујановић и Теодоровић уместо Флемингса и Бурмаза.

У 74. минуту уродиле су плодом измене стратега Савића, а првенац у дресу Вождовца постигао је Богдан Вашчук.

Њему је асистирао такође резервиста Никша Вујановић и Змајеви су дошли до заслуженог вођства.

Три минута касније Вујановић је после продора са десног бока покушао да упосли Теодоровића који је био непрецизан.

У 78. минуту исти играч се изборио за нову прилику, али је овога пута голман Новог Пазара сигурно реаговао.

Две промене у домаћем табору извршене су у 84. минуту када су Медић и Новевски заменили Јочића и Нешковића.

У финишу меча Вујановић је опробао ударац из даљине, али није било промене резултата и Вождовац је заслужено славио.