СУПЕРЛИГА ИГРАЧ KОЛА: ХЕТ-ТРИK ГЕОРГИЈЕВИЋА ЗА УБЕДЉИВ ТРИЈУМФ “ЗМАЈЕВА“

02/10/2017ВЕСТИ

Тек што смо ушли у фудбалску јесен, а није се ни завршио први круг суперлигашког каравана, Змајеви имају након дванаестог одиграног кола 24 освојена бода и налазе се на четвртом месту. Играју фудбал који враћа публику на стадиону, а у баш тих дванаест одиграних утакмица, у четвртини мечева играчи кола Суперлиге су долазили управо са Душановца. Ступаревићева рола на стадиону Партизана је обележила четврто коло, Луковић је донео три бода из Крушевца, а у победи од 6:1 против Земуна и са три постигнута гола, Дејан Георгијевић је дефинитивно обележио викенд иза нас.

Комплетан извештај погледајте на страници Суперлиге, а и прочитајете на нашем сајту.

ИГРАЧ KОЛА: ХЕТ-ТРИK ДЕЈАНА ГЕОРГИЈЕВИЋА ЗА УБЕДЉИВ ТРИЈУМФ “ЗМАЈЕВА“

Најбољи играч 12.кола Супер лиге Србије према избору наше редакције је Дејан Георгијевић, троструки стрелац за Вождовац у убедљивој победи над екипом Земуна.

Током минулог викенда одиграно је свих осам мечева 12.кола Супер лиге Србије. Ефикасност је и овога пута била на завидном нивоу, јер је постигнуто чак 27 погодака, што је више од три по утакмици. Поред великог броја погодака коло је обележио и први овосезонски пораз Црвене звезде на гостовању у Kрушевцу, као и реми Партизана и Чукаричког у дерби мечу ове рунде такмичења. На нашу велику жалост ово коло је обележила и тешка повреда нападача ’’брђана’’ Огњена Мудринског који је доживео прелом потколенице и кидање лигамената. Горе поменутој ефикасности суперлигаша највећи допринос дала је екипа Вождовца која је на импресиван начин ’’демонстрирала силу’’ у дуелу са екипом Земуна и убедљиво славила резултатом 6:1(4:0). Занимљиво је да су Земунци до овог гостовања примили само осам голова на десет одиграних сусрета. Најзаслужнији за овакав тријумф ’’змајева’’ свакако је млади Дејан Георгијевић који је пружио сјајну партију, лако улазио у прилике и са три лепа поготка решио питање победника. Због тога нисмо имали никакву дилему у избору најбољег играча минулог првенственог кола. Треба рећи да су поред младог нападача Вождовца одличне партије пружили и Матеус Лима Kруз (Борац), Дамир Kојашевић (Војводина) и Александар Радовановић (Спартак Жк), који су били у најужој конкуренцији.

Домаћи тим је повео већ у раној фази, у 17.минуту сусрета, након аутогола Елмира Асанија. После корнера са леве стране Александар Јешић је у шеснаестерцу пронашао Милоша Михајлова након чијег је ударца главом фудбалер Земуна погодио мрежу свог тима. Није се дуго чекало на други погодак ’’змајева’’, а стрелац је у 28.минуту био Андрија Луковић након прекршаја над Дуроњићем у шеснаестерцу гостију и прецизно изведене најстроже казне. Исти играч се истакао и у 35.минуту сусрета када је одлично упослио Дејана Георгијевића који се сјајно снашао испред гола Земунаца , ослободио двојице чувара и сигурно послао лопту иза леђа голмана Бојана Шаранова. У финишу првог полувремена ’’змајеви’’ су постигли још један погодак, а стрелац је поново био Дејан Георгијевић. Играо се 43.минут када је након лоше реакције одбране гостију млади нападач фантастичним ударцем са неких седамнаест метара, искоса са десне стране, погодио супротан угао гола Земунаца. Домаћи тим се није заустављао ни у другом делу игре, а пети погодак виђен је у 59.минуту. Александар Јешић је сјајно прошао по средини и ушао у шеснаестерац гостију, затим је сјајно проиграо Дејана Георгијевића, а овај пронашао простор за ударац и прецизним ударцем по трећи пут матирао голмана Бојана Шаранова. Последњи погодак за домаћи тим постигао је у 77.минуту Андрија Луковић. Он је по левој страни комбиновао са Борком Дуроњићем, а онда прошао ка средини и фантастичним ударцем са неких седамнаест метара савладао голмана гостију. Почасни погодак за Земунце постигао је у последњим тренуцима сусрета литвански интернационалац Јустас Ласицкас снажним ударцем са двадесетак метара.

Дејан Георгијевић (23) је рођен у Београду, игра на позицији централног нападача, а током јуниорске каријере играо је у млађим категоријама Земуна и Партизана. Након тога наступао је за Телеоптик, Спартак и Инђију, одакле је прошлог лета и стигао у редове Вождовца. Током актуелне сезоне забележио је шест наступа, уз три постигнута поготка. Био је члан млађих репрезентативних селекција наше земље (У-17) са 16 наступа и 8 погодака.