Сјајна провера у Новом Саду, Змајеви убедљиво савладали Војводину

05/09/2020ВЕСТИ

У пријатељској утакмици одиграној у Новом Саду, фудбалери Вождовца савладали су екипу Војводине резултатом 3:1. Голове за победничку екипу постигли су Милош Пантовић у 43. и 53. минуту, односно Иван Милосављевић у надокнади првог полувремена. Једини стрелац за домаћина био је Немања Човић у 60. минуту.

Од самог старта, Змајеви су у утакмицу ушли видно расположени да се докажу у провери са противником који за неколико недеља започиње борбу за улазак у Лигу Европе. Сјајну партију одиграо је Иван Ђорић, који је у првом полувемену својим продорима представљао праву опасност по гол Војводине.

У одсуству Јована Нишића, капитенску траку носио је Милош Стојчев који је свом имењаку Пантовићу асистирао за вођство од 1:0. Само неколико минута касније, Иван Милосављевић уписао се у листу стрелаца прелепим волејом који је са десно стране завршио у горњем левом углу.

Уз неколико измена, Војводина је у другом полувемену била знатно опаснија, али је екипа Вождовца успешно одолевала. До вођства са три гола разлике , Змајеви су дошли у 53. минут другим поготком Милоша Пантовића.

Photo | Jelena Grlić

Новосађани су седам минута касније смањили разлику преко Немање Човића и до краја утакмице покушавали да достигну предност, али је одбрана предвођена стаменим Марком Гајићем остала несавладана.

”Задовољан сам односом и игром мојих момака”, био је први коментар шефа стручног штаба Јована Дамјановића. ”Показали смо озбиљан квалитет у утакмици против респектабилног противника, али се сада фокусирамо на првенство где желимо добру игру да крунишемо бодовима”, закључио је Дамјановић.

Змајеви наредну утакмицу у првенству играју у суботу, 12. септембра од 20ч, на Крову ТЦ Стадион, против екипе Металца из Горњег Милановца.