Реми Змајева за крај припрема у Турској

29/01/2022ВЕСТИ

Фудбалери Вождовца одиграли су данас трећи пријатељски меч на припремама у Анталији. На “домаћем терену”, на коме тренирају од доласка у Турску, одиграли су нерешено 2:2 са украјинским премијерлигашем Мариупољем.

Стрелац оба гола за Змајеве био је најбољи стрелац екипе, црногорски репрезентативац Никола Вујновић.

Тренер голмана београдског тима задовољан је крајњим исходом утакмице и последњом провером пред повратак у Србију.

Одлична утакмица за нас, мислим да смо потврдили оно што смо на припремама радили и да спремно дочекујемо наставак првенства. Задовољан сам како су голмани радили, Крунић данас није био у саставу због стомачног вируса док примљени голови могу бити приписани лошијој концентрацији, али сам свеукупно задовољан”, јасан је био господин Предраг Миљковић.

Змајеви су боље отворили меч, у првих 10 минута су кроз већи посед створили две одличне шансе. Најпре је Мијаиловић соло продором по десној страни дошао у шансу, али је шутирао поред стативе. Потом је и Милојевић покушао са дистанце, али брани чувар мреже Украјинаца.

Само један погрешан пâс и Мариупољ преко Кашчука долази до вођства – резултат је 0:1.

Нису Змајеви допустили да их то обесхрабри, наставили су са високим пресингом и притиском на противника. Исплатила се упорност, у 31. минуту Вождовац долази до изједначења. Милојевић је сјајно понашао Вујновића који је предриблао одбрану противника и матирао голмана Галчука за 1:1.

Упркос много бољој игри, противник је искусно казнио још једну грешку Змајева. Пред судијски звиждук за крај полувремена, Вјуник је погодио главом те се на паузу отишло при резултату 2:1 у корист Мариупоља.

Други део игре Вождовац је почео у истом саставу, а у 60. минуту шеф Линта направио је троструку измену. Кеита, Станисављевић и Ајдиновић заменили су Милојевића, Пуртића и Пантовића.

Само два минута касније, на крилима нове енергије, Змајеви поново сустижу предност противника. Мијаиловић је надмудрио одбрану ривала и сервирао Вујновићу лопту на супротној стативи за његов други погодак на овом мечу и резултат 2:2.

Изборили су Змајеви два прекида у наставку, међутим голман украјинског тима Турбаевски надскочио је све игеаче и избио обе лопте далеко од свог гола.

Од 80. минута, шеф струке Змајева направио је још једну троструку измену. Уместо Хајдина и Машовића заиграли су Ћирковић и Ћорковић, а на гол је уместо Вукашиновића стао Благојевић.

Упркос већој жељи, резултат је до краја остао непромењен.