Реми Змајева са Спартаком

14/03/2022ВЕСТИ

У 27. колу домаћег првенства фудбалери Вождовца одиграли су нерешено 1:1 са Спартаком на свом стадиону.

Змајеви су у 33. минуту повели преко Пантовића, док су гости голом Тодороског у 66. минуту успели да изборе бод.

Шеф струке београдског тима, господин Александар Линта, није задовољан исходом овог дуела.

„Нисам и не могу бити срећан због резултата, али ме много више брине игра. Није то изгледало како треба и како сам замислио, било је много индивидуалних грешака. Не могу момцима да замерим, њихова жеља за победом је неспорна, али морамо да анализирамо и откријемо узрок свих нетачних додавања, дефанзивних пропуста, избора решења у нападу. Имали смо две стопостотне шансе из прекида, голман Спартака је био на висини задатка, али мислим да је на крају по свему приказаном реми реалан резултат“, рекао је господин Линта.

Већ на старту меча, у трећем минуту, Пуртић је фаулирао Милошевића а судија Митић је одмах посегао за жутим картоном. Исти критеријум важио је и за госте, те је Видаковић опоменут у 11. минуту након грубог старта над Ћирковићем.

Вождовац је први пут припретио голу Спартака у 14 минуту, Хајдин је напао по левој страни и са 30 метара упутио шут, али је Дубљанић био на месту.

С друге стране, екипа из Суботице имала је шансу у 21. минуту из слободног ударца, али је добро поставњен зид одрадио посао и лопта је отишла преко гола.

Имао је Пантовић две прилике, у 24. када му је Ласицкас додао и у 29. где је га је Мијаиловић сјајно пронашао, али се нажалост сударио са чуваром мреже гостију.

Трећу шансу је искористио и Змајеви у 33. минуту долазе до вођства! Акција је кренула из задње линије где је Ивезић пресекао напад Суботичана и додао лопту до Мијаиловића који је пренео све до ивице противничког шеснаестерца. Упутио је прецизан пас ка Ћирковићу, он проналази Пантовића који је матирао Дубљанића за 1:0.

Други жути картон у редовима домаћина добио је Јустас Ласицкас у 40. минуту.

Пред крај првог дела игре имали су Змајеви фантастичну акцију. Додавали су се испред гоа Ћирковић и Пантовић, пета младог новосађанина је преварила одбрану ривала али нажалост нису успели до краја да реализују ову прилику.

Судија је продужио полувреме за још два минута, али се резултат до одласка на паузу није мењао.

У другом делу игре, Спартак је појачао притисак. Најпре је Крунић у 62. минуту фантастичном парадом одбранио стопостотну шансу, али је четири минута касније Тодороски искористио гужву у петерцу и постигао гол за изједначење.

Одреаговао је шеф Линта са две измене, Милојевић и Станисављевић ушли су у игру уместо Пуртића и Ђуришића.

Милојевић се после пет минута у игри умало уписао у стрелце. Фантастично је шутирао са дистанце, али је лопта отишла тик изнад пречке. У наредном нападу је и Ивезић пробао са преко 20 метара, али је шутирао поред стативе.

Тренер Вождовца одлучио се за још једну измену у 75. минуту, Милосављевић је заменио Ћирковића, док је у 82. минуту Кеита ушао уместо Хајдина.

Имали су Змајеви неколико полушанси из корнера у финишу меча, али нису успели да их искористе.

У финишу је и Филип Дамјановић зарадио жути картон. Судија је продужио меч за још три минута, али се резултат није мењао.