RAD – VOŽDOVAC 0:1 (0:1)

U utakmici 29. kola Super lige Srbije “Zmajevi” gostuju na Banjici uz direktan prenos na TV Arena Sport 1.

STRELCI:  LUKOVIĆ Andrija 10′

KARTONI:  ALVES LUIS Hose Markos 30′ i VESELINOVIĆ Lazar 87′ kod Rada, PAVIĆEVIĆ Marko 74′ kod Voždovca

SASTAVI TIMOVA

RAD

04 ALVES LUIS Hose Markos
05 KARIŠIĆ Strahinja  (18 PETROVIĆ Njegoš 46′)
09 VESELINOVIĆ Lazar
12 STEVANOVIĆ Nemanja (G)
14 BIRMANČEVIĆ Veljko  (43 AJKOVIĆ Srđan  73′)
15 MARINKOVIĆ Nenad  (31 BJEDOV Darko 60′)

19 BULATOVIĆ Darko
20 LUKOVIĆ Andrija  (27 GAVRIĆ Nebojša 89′)
21 MIHAJLOV Miloš
22 KNEŽEVIĆ Marko (G)
23 JEŠIĆ Aleksandar
26 SREĆKOVIĆ Nikola  (03 ZLATKOVIĆ Nemanja 81′)

TOK UTAKMICE

Rad je krenuo silovito, ali odbrana Voždovca je na mestu. Ipak prvi pretr Zmajevi, najpre u 6.minutu preko Lukovića posle čijeg šuta lopta odlazi pored gola.

Dva minuta kasnije Ješić šutira sa distance preko gola.

Od desetog minuta Zmajevi vode 1:0, a strelac je Luković koji sjajnim udarcem pogađa suprotan ugao golmana Stevanovića.

U narednom period domaćin preuzima inicijativu, preti iz prekida najčešće, ali nema prolaza pored Mihajlova i Gajića.

U 43. minutu šansu je imao Duronjić nakon asistencije Pavićevića. Pobegao je čuvarima Duronjić, ali nije uspeo da savlada Stevanovića.

Drugo poluvreme počinje otvoreno na obe strane. Prvu priliku stvara Voždovac preko Ćirkovića, a u istoj minuti preti i Veselinović.

U 54. minutu Bainović šutira pore gola.

Nastavlja domaćin sa napadima. U 58.minutu pokušao je Marinković, ali Knežević brani njegov udarac.

U 64.minutu opasan napad Zmajeva koji je mogao da realizuje Milutinović, ali lopta nakon dobrog šuta odlazi preko prečke.

U 66.minutu Milutinović opet preti, ali ostali su samo uzdasi na stadionu Rada.

U 74.minutu slobodan udarac za Rad. Bainović je zapretio, a lopta prohujala pored gola Kneževića.

U 87.minutu šutirao je Ze Markos, a lopta odlazi pored gola.