TREĆA POBEDA U NIZU, OSVOJENA JE I BANjICA! RAD – VOŽDOVAC 0:2

12/06/2020VESTI

Fudbaleri Voždovca danas gostuju na Stadionu Kralj Petar Prvi u okviru 29. kola Linglong Superlige Srbije. Domaća ekipa Rada stari je rival Voždovca, te se u ovom pretposlednjem kolu očekuje velika borba na terenu i sjajna utakmica. Utakmica na Banjici počinje u 20 časova.

Voždovac će danas biti lišen pomoći Nenada Cvetkovića i Miloša Stojčeva koji ne igraju zbog suspenzije, kao i Justasa Lasickasa koji je dobio dozvolu kluba za povratak kući u Litvaniju pre kraja prvenstva. Takođe, kapiten Nemanja Nikolić i Jovan Nišić su danas van protokola, dok se Lazar Zličić nakon pauze zbog povreda vraća u tim i stavlja se na raspolaganje Jovanu Damjanoviću za današnji meč,  a uskoro ćemo saznati i koji tim će izvesti na teren strateg Voždovca.

Današnji meč biće 22. po redu između ova dva rivala od 2004. godine. Sastajali su se kroz Superligu kao i kroz Prvu ligu, a statistika novijeg doba je na strani Voždovca. Zmajevi su odnosili pobedu u 11 navrata, četiri meča završena su nerešenim rezultatom, dok su “građevinari” pobedili šest puta.

Voždovac danas nastupa u crvenoj gostujućoj garnituri.

Naši fudbaleri upravo su istrčali na zagrevanje, a evo i sastava u kojem će se Zmajevi danas suprostaviti Radu.

TEKSTUALNI PRENOS:

1’| Meč na stadionu Rada je počeo! NAPRED VOŽDE!

3’| Trenutak dekoncentracije u odbrani mogao je da košta Voždovac, na sreću igrači Rada nisu bili precizni i rezultat ostaje 0:0.

16’| Prva prilika za ekipu Rada. Uposlio je Andrija Kaluđerović Miloševića, ovaj šutirao sa ivice šesnaesterca, ali nedovoljno opasno da ozbiljnije ugrozi gol Marka Ilića. Za sada gledamo utakmicu u kojoj se igra odvija većinom na sredini terena, bez mnogo uzbuđenja.

23’| Pokušao je Lazar Zličić udarcem iz daljine, ali lopta odlazi iznad gola domaćina.

33’| Nakon centrašuta Živkovića pokušali su makazicama i Janković i Stuparević, ali nažalost nijedan od njih dvojice nije uspeo da zahvati loptu. Bližimo se kraju prvog poluvremena.

42’| Najbolja prilika na meču sada za ekipu Rada! Nakon sjajnog kombinovanja Andrija Kaluđerović je izbio sam pred golmana Ilića, međutim u odsudnom trenutku nije bio skoncentrisan i poslao je loptu tik pored same stative.

44’| Odlična prilika sada i za Voždovac! Filip Stuparević  je izveo slobodan udarac, i iako se činilo da je lopta završila u mreži, ipak je završila u spoljnjem delu mreže! Šteta, ovo je bila najbolja prilika za Voždovac u prvom poluvremenu!

45’| POLUVREME NA BANJICI. Tek pred kraj prvog dela igre bilo je više uzbuđenja, ali sve u svemu poluvreme koje sigurno nije obradovalo navijače na stadionu. Nadamo se da će u drugom poluvremenu biti više uzbuđenja i prilika, i to pred golom Rada! NAPRED ZMAJEVI!

46’| Počelo je drugo poluvreme na Banjici! NAPRED VOŽDE!!!

54’| Prva izmena u timu Voždovca. Iz igre izlazi Luka Cvetićanin, dok je na terenu Viktor Živojinović.

57’| GOL GOL GOL!!! Stefan Hajdin!!! Sjajno je Hajdin reagovao na povratnu loptu Alekse Jankovića i rutinski smestio loptu u sam ugao mreže golmana Rada! Voždovac vodi 0:1! BRAVO ZMAJEVI! ⚪️🔴⚫️

69’| Izvršena je druga izmena u timu Voždovca. U igru ulazi Dragan Stoisavljević, van terena je Lazar Zličić.

79’| GOL GOL GOL! Voždovac vodi 0:2! Strelac je najmlađi debitant u istoriji Superlige, šesnaestogodišnji Dragan Stoisavljević! Bravo Gagi, bravo Zmajevi!

85’| Dvostruka izmena izvršena je u timu Voždovca. Iz igre su izašli Stuparević i Živković, na terenu su Radulović i Jakovljević.

90’| KRAJ MEČA! Rad – Voždovac 0:2.  Voždovac je ostvario treću pobedu u nizu i pokazao da sa mladim timom može da parira protivnicima u Superligi! U ovom meču ostaće zapamćen pogodak Dragana Stoisavljevića, najmlađeg debitanta u istoriji Superlige koji je postigao svoj prvenac u dresu Voždovca! Lepši dani za Voždovac nakon lošeg starta godine, i poslednji rezultati su definitivno znak da klub više nije u krizi i da je Jovan Damjanović uspeo da konsoliduje ekipu. Naredni meč Zmajeve očekuje u četvrtak 18. juna kada Zmajevi na svom stadionu dočekuju ekipu Radnika iz Surdulice, u 30. kolu Superlige, ujedno i poslednjem u ovogodišnjem izdanju našeg elitnog takmičenja.