Prvi poraz Zmajeva na Krovu

18/09/2022VESTI

Fudbaleri Voždovca poraženi su na svom terenu od Čukaričkog rezultatom 0:3 (0:2), u okviru 12. kola Super lige Srbije.

Duel dva beogradska kluba obilovao je prilikama na obe strane i uprkos rezultatu opravdao epitet gradskog derbija. U strelce su se upisali Ivanović u 26, Kovačević u 38. i Ndiaje u 77. minutu utakmice.

Šef stručnog štaba kluba iz Zaplanjske, gospodin Nikola Puača, nije bio zadovoljan igrom u prvom poluvremenu ali veruje da će njegov tim iz ovog poraza naučiti.

Čestitam kolegi Kerkezu i fudbalskom klubu Čukarički na današnjoj pobedi. Mi danas nismo ličili na sebe i onako kako smo izgledali u poslednjih mesec dana. Greške koje smo pravili vodile su nas u nesigurnost i iz te nesigurnosti nismo uspeli da se izvučemo. Čukarički je uspevao da kazni te naše greške. U drugom poluvremenu smo zaigrali dosta bolje, stvorili neke šanse. Ovo je jedan poraz koji ne sme da nas poremeti, iz poraza može mnogo više da se nauči. Ubeđen sam da ćemo nakon ovoga izaći još bolji i da ćemo nastaviti svojim putem. Očekuju nas dve nedelje reprezentativne pauze i imaćemo dovoljno vremena da se spremimo za sledeću utakmicu.“

Trener fudbalera Čukaričkog, gospodin Dušan Kerkez, pohvalno je govorio o današnjem protivniku.

Mene vežu posebne emocije za Voždovac, ovde sam proveo nekoliko godina tokom igračke karijere, još dok nije bio izgrađen novi stadion. Klub je dobro organizovan, doveli su kvalitetnog trenera koji gaji prepoznatljiv stil igre i želim im puno uspeha u nastavku sezone.

Na prvu priliku čekalo se do devetog minuta utakmice kada je Ovusu prvi put testirao golmana domaćih, ali je Krunić izašao kao pobednik.

Fudbaleri Voždovca uzvratili su nekoliko minuta kasnije kada je Purtić atraktivnim potezima ispred šesnaesterca gostiju iznudio prekršaj. Burmaz je iz te sitacije pogodio „živi zid“.

Krilni igrači Čukaričkog bili su aktivni, stalno su tražili prostor za šansu, ali treba istaći nekoliko veoma dobrih intervencija defanzivaca Zmajeva.

Gosti su ipak došli do prednosti u 26. minutu kada je Badamosi asistirao za Ivanovića.

Najbolju priliku za domaće imao je Vujanović, ali je njegov udarac glavom nakon centaršuta Mijailovića završio tik preko prečke.

U 38. minutu Docić je iz kornera pronašao Kovačevića, a ovaj je duplirao prednost tima sa Banovog brda.

Finiš prvog dela susreta protekao je u ofanzivi pulena Nikole Puače, ali na pauzu se otišlo bez promene rezultata.

Na startu drugog poluvremena umesto Ajdinovića u igru je ušao debitant Mihajlo Nešković.

U jednom od prvih napada u nastavku, lepo su kombinovali po desnoj strani Vujanović i Mijailović, na ubačenu loptu natrčao je Hajdin i uputio udarac koji je završio pored stative gola gostiju.

Totalna ofanziva Zmajeva umalo se isplatila u 57. minutu kada je Nešković, nakon prodora po levoj strani, fantastičnim udarcem sa ivice kaznenog prostora naterao Belića da paradom izbaci loptu u korner.

Dvostruku promenu u svom timu izvršio je strateg Voždovca u 67. minutu kada su Jočić i Sentoku ušli umesto Vujanovića i Ivezića.

I taman kada je gol Voždovca „visio u vazduhu“, Čukarički je preko Ndiajea uvećao prednost u 74. minutu. Rezervisti Lukić i Ndiaje su kombinovali kod trećeg gola Brđana.

Mijailović i Burmaz su napustili igru u 77. minutu, umesto njih zaigrali su Marković i Trifunović.

Upravo je Trifunović, deset minuta pre kraja, kreirao novu priliku za Hajdina ali ni ovoga puta nije bio precizan.

Nedugo zatim je i Nešković šutirao iskosa sa desne strane, međutim na putu lopte ka golu isprečio se jedan gostujući igrač.

Po isteku 90. minuta „požuteo“ je Marković. Sudija Stefanović je produžio ovaj meč za tri minuta, ali do kraja nije bilo promene rezultata.