Timskom igrom do izjednačenja u finišu utakmice protiv Proletera

25/10/2020VESTI

Kvalitetna igra u drugom poluvremenu bila je dovoljna da se u Novom Sadu izjednači, ne i pobedi, iako je ekipa Voždovca imala veliki broj prilika od kraja prvog dela igre, pa sve do sudijskog zvižduka.

Na kraju, 1:1 i bod protiv Proletera po svemu prikazanom na stadionu ”Karađorđe” deluju veliko kao pobeda, što je strateg Voždovca, gospodin Damjanović i potvrdio:

”Čestitao bih kolegi iz fudbalskog kluba Proleter na dosadašnjim rezultatima, četrto mesto na tabeli sve govori. Imali smo dosta problema i nije nam bilo ni malo lako da postignemo gol, iako smo ekipa koja je postigla pogodak na svakoj utakmici od marta (osim na Marakani). Hteo bih da čestitam svojim igračima, ovo je Voždovac kakav ja želim da vidim. Zadovoljan sam igrom, posebno u drugom poluvremenu, ne i rezultatom, ali ovo nije protivnik kome je moguće postići mnogo golova, iako smo imali nekoliko sjajnih prilika.”

Zmajevi su u okviru 12. kola Linglong Super lige Srbije odmerili snage sa ekipom Proletera koja je vodila sve do 89. minuta kada je Dragan Stoisavljević iskoristio priliku ušavši samo dva minuta ranije i loptu poslao u mrežu domaće ekipe.

Sama utakmica nije bila ni malo laka, što je u najavi, šef stručnog štaba Voždovca, Jovan Damjanović i napomenuo jer je ovo bio duel dve mlade ekipe koje su u odličnoj formi

Da podsetimo, Voždovac je pobedio u prethodne četiri utakmice, dok novosadski Proleter ima niz od pet pobeda.

Zbog broja žutih kartona koje je do sada skupio Miloš Milović, u tandemu sa Markom Gajićem u odbrani danas je nastupao Aleksandar Bogdanović, dok je promena u odnosu na prethodne utakmice u prvih jedanaest napravljena i na poziciji beka, gde je umesto Nikole Stankovića, na teren istrčao Justas Lasickas.

Startnih 11 za utakmicu sa Proleterom bili su:

HRABRO ZMAJEVI!

Izveštaj iz minuta u minut:

1’ Prva sa centra kreće ekipa Proletera.

4’ Posle neopreznog starta Aleksandra Bogdanovića na nešto više od dvadeset metara od gola Zmajeva, ekipa Proletera izvodi slobodan udarac i postiže gol za 1:0. AJMO ZMAJEVI, HRABRO DO IZJEDNAČENjA!

14‘ Čvrsta igra sa obe strane, Zmajevi pokušavaju da izgrade dobar napad, ali za sada odbrana Proletera uspeva da spreči prepoznatljivu igru Voždovca.

16’ Izgledna prilika za Zmajeve, međutim Lasickas pravi prekršaj u napadu.

20’ Slobodan udarac za Voždovac sa 25 metara od gola Proletera, ali šut Nišića završava pravo u rukama golmana domaće ekipe.

21’ Opasan napad Proletera, na trenutak je gol Voždovca ostao prazan, ali je šut glavom protivnika otišao preko gola.

24’ Odličan pas kapitena Nišića ka Pantoviću koji uspeo kroz nekoliko igrača u kaznenom prostoru Proletera da se nađe u odličnoj prilici, ali se lopta odbila i otišla u gol-aut.

26’ Opasan šut sa trideset metara igrača Proletera nakon izgubljene lopte Pantovića na sredini terena, ali je srećom po gol Prekovića lopta otišla iznad gola.

27’ Putinačnin je odlično povukao napad i asistira ka Lasickasu koji upućuje prvi šut u gol sa dvadest metara, ali lopta odlazi preko gola Proletera.

33’ Opasan napad Proletera, posle centaršuta po desnoj strani, lopta dolazi pravo do napadača koji se nalazio u kaznenom prostoru Voždovca, ali njegov udarac glavom odlazi pored gola.

34’ BRAVO PREKO MAJSTORE! Posle greške odbrane i vraćanja lopte pravo u noge napadača Proletera koji se našao oči u oči sa golmanom Zmajeva, Miloje Preković potvrđuje svoju klasu i otklanja siguran gol domaćina.

39’ Opasan napad Proletera po levoj strani. Na asistenciju beka upućen je šut sa ivice šesnaesterca ka golu, ali je lopta otišla tik iznad stative.

41’ Zmajevi pred kraj poluvremena do najbolje prilike za izjednačenje! Lasickas je odlično povukao po sredini, dodao Nišiću koji je bio na levoj strani. Kapiten šalje odličan centaršut ka sredini gde Stojčev biva izblokiran posle šuta koji su svi videli u mreži Proletera.

44’ Nikola Vujnović istrčava odličnu kontru sa sredine terena, ali odbrambeni igrač izbacuje loptu u korner. Posle izvedenog udarca iz ugla, od odbitka lopta završava u nogama Zmajeva, ali je lob udarac zasutavljen od strane stative. Ponovo je falilo sreće na strani Voždovca!

45’ Prvo pluvreme produženo je za dva minuta.

Na pauzu odlazimo sa zaostatkom od jednog gola ali sa dobrom igrom sa kraja poluvremena! AJMO ZMAJEVI, GOL VISI U VAZDUHU!

46’ Na poluvremenu, teren je napustio Edin Ajdinović, umesto kog je na terenu Ivan Đorić.

53’ Odlična prilika da Pantović preseče pas ka odbrani protivnika, ali lopta stiže do golmana domaće ekipe.

54’ Nova izmena u ekipi Zmajeva, umesto Miloša Pantovića, u igri je Aleksa Janković.

55’ Raspoloženi Janković odmah je povukao po levoj strani, ali je njegov centrašut otklonila odbrana Proletera.

58’ Opasan napad Proletera, ali na sreću Zmajeva, lopta nije stigla sa desne na levu stranu iako se Gajić okliznuo i omogućio čist prijem napadaču domaće ekipe.

59’ Odlična kontra Voždovca! Vujnović se našao u sjajnoj prilici, ali je njegov šut odbranio golman Proletera.

60’ Odličan, prepoznatljiv napad Zmajeva! Sa svoje polovine Đorić je uputio pas ka sredini koji stiže do Vujnovića. On potom upošljava Živkovića koji utrača po desnoj strani, ali na njegov šut je zakasnio da natrči Janković. HRABRO VOŽDE!

66’ Treća izmena u ekipi Voždovca, umesto Miloša Stojčeva u igri je Ivan Milosavljević.

70’ Pritisak domaće ekipe, ali Zmajevi za sada odolevaju pritisku.

72’ Odličan napad Voždovca koji je krenuo od Gajića. Nišić po levoj strani uputio je odličan centrašut, lopta se ponovo odbila ka njemu, ali je šut koji je uputio završio pored gola.

74’ Prvu javnu opomenu u ekipi Zmajeva zaradio je Nikola Vujnović, i to u fazi napada. Naizgled šut koji se odbio od odbrambenog igrača Proletera i treba da bude dosuđen kao udarac iz ugla okarakterisan je kao start napadača Voždovca.

76’ Kapiten Nišić pokušao je sa distance, ali lopta odlazi iznad gola.

80’ Voždovac konstantno napada i pritiska gol protivnika, ali za sada bez ozbiljnije prilike.

86’ Vujnović u stopostotnoj šansi, sam ispred golmana Proletera, ali njegov šut odlazi preko gola. AJMO ZMAJEVI, NEMA PREDAJE!

86‘ Dvostruka izmena u ekip Voždovca, umesto Jovana Nišića i Marka Putinčanina, u igri su Nemanja Milojević i Dragan Stoisavljević.

89‘ GOOOOLLLLLL!!! 1:1, DRAGAN STOISAVLjEVIĆ! BRAVO VOŽDE!

90+2 KRAJ! Nerešen rezultat u Novom Sadu, 1:1 protiv ekipe Proletera, ali uz veliki bod koji je plod strpljive, timske igre Zmajeva.