PRIJATELjSKA UTAKMICA VOŽDOVAC – IMT 2:0. IZVEŠTAJ SA UTAKMICE IZ MINUTA U MINUT.

03/08/2019VESTI

Dobrodošli na teksutalni prenos prijateljske utakmice Voždovac – IMT!

Zbog odlaganja utakmice 3. kola Linglong Superlige Srbije u kojoj je Voždovac trebao da bude domaćin Crvenoj Zvezdi, Zmajevi će danas odigrati prijateljski susret sa ekipom srpskoligaša IMT sa Novog Beograda.

Poznata je i startna postava Zmajeva:

Golman: Marko Trkulja

Igraju: Marko Živković, Stefan Hajdin, Nikola Mikić, Vasilije Bakić, Stefan Purtić, Nemanja Nikolić, Jovan Nišić, Justas Lasickas, Ognjen Krasić, Marko Gjorgjievski.

Početak meča planiran je za 19 časova. Utakmica je zatvorenog tipa i nije dozvoljeno prisustvo navijača.

⏱️ 1′ – Prijateljski susret između Voždovca i IMT-a je počeo! NAPRED ZMAJEVI!

⏱️7′ – Prva prilika na meču za Voždovac. Nakon sjajnog kontranapada, Nišić je uposlio Lasickasa koji se našao u situaciji za šut, ali je nažalost poslao loptu preko gola.

⏱️8′ – Nakon kornera Bakić je bio najviši u šesnaestercu IMT-a, ali nije uspeo da lepo zahvati loptu glavom, te je to bio lak plen za golmana gostiju.

⏱️19′ – GOOOLL!!! Voždovac dolazi u prednost! Strelac je novo pojačanje Voždovca, Gjorgjievski!

⏱️22′ – GOOOLL!!! Voždovac duplira prednost! Nakon kornera najviši u šesnaestercu IMTa bio je Mikić i zatresao mrežu gostiju drugi put u tri minuta! Voždovac – IMT 2:0.

⏱️28′ –Prilika za IMT. Igrač gostiju uputio je udara iz daljine, međutim lopta odlazi daleko od gola Voždovca.

⏱️29′ – Mogao je Mikić da postigne svoj drugi pogodak. Nakon faula na 35 metara od gola IMTa, Nikolić je sjajno uputio loptu u šestnaesterac protivinika, a Mikić ostao za malo kratak.

⏱️45′ – Još jedna sjajna prilika u sam smiraj prvog poluvremena! Nišić je oduzeo loptu na svojoj polovini, išao sve do šesnaesterca IMTa, gde je uposlio Gjorgjievskog koji nije imao sreće u završnisi i poslao loptu iznad prečke.

⏱️45′ – POLUVREME – Voždovac vodi 2:0 golovima Gjorgjievskog i Mikića.

⏱️45′ – Prva izmena u našem timu. Mašović ulazi u igru u drugom poluvremenu umesto Lasickasa.

⏱️46′ – Počelo je drugo poluvreme utakmice Voždovac – IMT.

⏱️49′ – Nakon starta Bakića dosuđen je slobodan udarac za IMT na samoj ivici šesnaesterca, međutim igrač gostiju bio je za malo neprecizan, te rezultat ostaje nepromenjen.

⏱️53′ – Prva prilika u drugom poluvremenu za Zmajeve. Nikolić je stvorio sebi priliku za udarac iz daljine, međutim lopta odlazi iznad gola.

⏱️58′ – PENAL ZA IMT! – Sudija je dosudio penal za goste, međutim golman Trkulja sjajno je intervenisao i sačuvao dva gola prednosti svog tima! Rezultat ostaje 2:0 za Voždovac!

⏱️78′ – Krasić je pokušao udarcem iz daljine, ali samo korner za Voždovac. Nakon kornera Nikola Mikić je pokušao atraktivno makazicama, međutim lopta odlazi blizu leve stative gola IMTa.

⏱️88′ – PENAL ZA VOŽDOVAC – Nakon faula nad Gjorgjievskim u šesnaestercu IMTa, sudija je dosudio penal i lopte se prihvatio Nemanja Nikolić koji je loptu poslao preko gola. Rezultat ostaje 2:0.

⏱️90′ – KRAJ UTAKMICE. Voždovac je ostvario pobedu rezultatom 2:0, golove su postigli Gjorgjievski i Mikić.

Voždovac je tokom cele utakmice bio konkretniji tim, što se na kraju oslikalo i kroz rezultat, iako je i IMT imao svoje prilike. Takođe oba tima promašila su po jedan penal, tako da je krajnji rezultat mogao biti drugačiji.

Voždovcu ostaje da se u narednoj nedelji što bolje spremi za utakmicu 4. kola Linglong Superlige  u kojoj gostuje Radničkom iz Niša. Utakmica je na programu u subotu, 10. avgusta od 20 časova.