Потоп Змајева у Сенти

18/04/2021ВЕСТИ

Фудбалери Вождовца у оквиру 32. кола Суперлиге Србије поражени су резултатом 4:1 од екипе ТСЦ-а на Стадиону у Сенти.

Играли су Змајеви егал читаво прво полувреме, али је све нереализоване шансе казнио Лукић голом на истеку 45. минута. Чинило се да ће улазак Милојевића у 58. минуту и гол првенац само минут касније донети преокрет, али је ТСЦ експресно реаговао. Најпре је Зец погодио за 2:1, а потом је капитен Нишић добио црвени картон и омогућио Лукићу да са беле тачке постигне трећи гол за тим из Бачке Тополе. Неколико минута касније, Станојев је четвртим поготоком ставио тачку на овај меч и поставио крајњи резултат – 4:1

Господин Предраг Роган, нови шеф струке, дебитовао је у овом мечу на клупи Змајева. С обзиром на то да је почетком недеље преузео екипу, није имао много времена да “посложи” тим који би озбиљније припретио фудбалерима које предводи Младен Крстајић.

Честитам ТСЦ-у на заслуженој победи. Нисмо успели да парирамо противнику ни у дуелима ни у брзини. Тај гол који је постигао Милојевић за изједначење био је све што је мој тим показао. Инсистирао сам на томе да покажемо карактер и менталитет, али то нисмо показали на терену. Морамо што пре да заборавимо ову утакмицу и да се окренемо мечевима који нас очекују до краја првенства”, рекао је господин Роган.

Из минута у минут:

4‘ ТСЦ долази први у шансу после контре, али судија свира офсајд.

9‘ Змајеви су направили гужву у шеснаестерцу после слободног ударца. Покушао је Хајдин, ипак Филиповић избија лопту.

17‘ Притисак Вождовца на противнички гол, Ласицкас је шутнуо са дистанце, лопта поред

21Цветићанин у ситуцији један на један пред противничким голом, Филиповић опет избија лопту.

22‘ Жути картон за Александра Станисављевића

29‘ Изгубили су Змајеви лопту на средини терена, ТСЦ користи контру, шутирао је Милићевић, али скида Гајић лопту са гол линије.

31‘ Најизгледнија шанса ТСЦ-а у досадашњем току меча, одлична акција и шут Станојева на супротну стативу – лопта ипак поред гола.

39‘ Оштрим стартом спречава контру противника капитен Нишић, а судија то кажњава жутим картоном.

43‘ Конкретнији ТСЦ пред крај првог дела игре, упутио је Бањац шут са дистанце тик поред стативе.

45‘ Последња акција у првом полувремену, надмудрио је ТСЦ одбрану Змајева док је Лукић затресао мрежу за вођство домаће екипе 1:0.

47‘ Одлична акција Вождовца, Хајдин је оставио лопту за Стојчева близу линије шеснаестерца. Шутирао је најискуснији играч Змајева снажно по средини, још једном одлична реакција голмана домаћих.

54‘ Трећа опомена за гостујући тим, жути картон добио је Милош Миловић.

58‘ Двострука измена у редовима Змајева, Стојчева је на терену заменио Милојевић док је Арсић у игру ушао уместо Цветићанина

59ГОЛ, ГООООЛ, ГООООЛ! Каква соло акција Милојевића после само једног минута у игри. Продор по десној страни, предриблао је три играча и постигао гол за изједначење и уједно свој први погодак у дресу Вождовца!

63‘ Није дуго трајала радост, ТСЦ голом Зеца долази до новог вођства – 2:1.

65‘ Други жути картон за капитена Нишића и пенал за домаћу екипу. Змајеви ће у наставку играти са играчем мање.

67Лукић прецизан са беле тачке, ТСЦ води са 3:1.

69‘ Змајеви тотално деконцентрисани, користи Станојев то и постиже четврти гол за домаћу екипу.

73‘ Нова измена у тиму са Крова, покушаће Роган да унесе сигурност у тим уласком Ајдиновића. Игру је напустио Станисављевић.

84‘ Још једна измена, Стоисављевић напушта игру док ће уместо њега играти Филип Аврић

85‘ Не престаје да напада домаћи тим, шутирао је сјајно Ратков, али Крунић брани.

90‘ Судија није продужио меч, крајњи резултат остао је непромењен – 4:1 у корист домаћина.