Пораз Змајева у леденој Ивањици

27/11/2023ВЕСТИ

Фудбалери Вождовца гостовали су Јавору, у оквиру 16. кола Супер лиге Србије. У мечу који је по програму требало да буде одигран јуче, а одложен је због лошег стања терена и обилних снежних падавина током викенда, славио је домаћи тим резултатом 4:0 (1:0).

По веома хладном времену на Градском стадиону покрај Моравице у Ивањици, Змајеви су одиграли солидно прво полувреме, а одбрана је капитулирала тек пред одлазак на паузу када је Радивој Босић искористио гужву у шеснаестерцу. У наставку су домаћи потврдили победу, Босић је уписао свој други гол  у 48. минуту, а двоструки стрелац био је Ибрахим Танко који је затресао мрежу у 53. и 78. минуту утакмице.

Шеф стручног штаба клуба из Заплањске, господин Марко Савић, после сусрета имао је само кратак коментар.

Честитам Јавору на заслуженој победи, а све остало не бих коментарисао!

Први озбиљан напад креирали су Змајеви већ у трећем минуту преко Никше Вујановића, који је на самом старту утакмице припретио голу ривала.

Узвратили су домаћи играчи, а у 10. мнуту одлично је реаговала одбрана Змајева у два наврата одбивши атаке Ивањичана.

После тога гости су преузели иницијативу, што су умало искористили у 23. минуту када је Ђуричић одлично прошао по левој страни одакле ј еупутио центаршут за Нешковића чији покушај је изблокиран.

Београђани су извели ударац из угла после ког није било промене резултата.

У 21. минуту добром реакцијом истакао се голман Катић, који је без већих проблема зауставио покушај играча Јавора.

Водила се велика борба на средини терена, где су лоши услови за игру веома отежавали покушаје играча клуба из Браће Јерковића да креирају квалитетне акције.

Зато је у 32. минуту Алекса Матић опробао ударац из велике даљине, међутим, није био прецизан.

Пет минута касније свој ударац опробао је и у још једном наврату Вујановић, али исход се није мењао.

Таман када је деловало да су гости близу поготка домаћи су преко Радивоја Босића дошли до вођтва у 43. минуту.

То је био и резултат првог дела игре.

У наставку је Бурмаз већ у првом минуту добро шутирао са ивице казненог простора, али је голман Јавора крајњим напором зауставио тај покушај.

Два минута касније својим другим голом на мечу Босић је дуплирао предност Јавора.

Прва промена у табору Вождовца извршена је у 51. минуту када је Митровић ушао уместо Матића.

Домаћи су очигледно били боље адаптирани на временске услове за игру, а до новог гола Јавор је дошао у 53. минуту када се у стрелце уписао Ибрахим Танко.

Шеф Савић реаговао је са двоструком променом те је на терен послао Теодоровића и Новевског уместо Нешковића и Ђурђевића.

Покушавали су гости да дођу до прилике за погодак, међутим, Ивањичани су били затворили све прилазе голу.

Нова промена у тиму Змајева извршена је у 67. минуту када се на терену нашао Стоисављевић уместо Вујановића.

У 78. минуту Танко је по други пут на мечу постигао погодак и повећао предност домаћина.

Трудили су се играчи београдског клуба да дођу до поготка у Ивањици, али до краја дуела није било промене резултата.