Пораз Змајева у Хумској

01/08/2021ВЕСТИ

Фудбалери Вождовца поражени су од тренутно најефикасније екипе у домаћем првенству, резултатом 4:0 (2:0). Партизан је оправдао улогу фаворита и сигурном победом уписао прве бодове на свом терену.

После ни мало пријатног пораза, шеф стручног штаба, господин Предраг Роган био је јасан у анализи игре свог тима.

“Свесни смо да Партизан игра чврсто и агресивно. Нисмо успели да одговоримо на њихов интензитет игре. Честитам колеги Станојевићу на победи и желим им много среће у Европи.”

На самом почетку покушао је добрим притиском да запрети Никола Вујновић што је навело искусног Бојана Остојића да погреши и да до лопте први стигне Милош Пантовић, али је штопер брзо исправио своју грешку.

Покренуо је црногорски нападач нови напад после одличног пријема дуге лопте која је уз промену стране и ритма кружила од средине ка халфовима да би Милош Пантовић упутио центаршут по левој страни, али без прилике за адекватну завршницу главом.

Упркос доброј интервенцији Александра Богдановића у продору Рикарда, Бразилац већ у следећем минуту матира Милоја Прековића после дуге лопте коју је примио између два штопера Вождовца. Помоћни судија је сигнализирао недозвољен положај, али је после видео провере погодак признат за вођство Партизана 1:0 од 11. минута.

Покушао је поново млади Милош Пантовић, уз Ивана Милосављевића најопаснији Змај у првом делу игре, успео је да заобиђе голмана Партизана али из мртвог угла у ком се нашао није успео да упути директан ударац.

Партизан је наставио високи пресинг и већ после десетак минута повећао предност на 2:0 ударцем главом Александра Шћекића после прецизног центаршута са десне стране.

Имао је стрелац другог гола прилику да повећа предност, истрчавши пред голмана Змајева, али је Милоје Прековић правовременом реакцијом ван свог казненог простора спречио шут.

Пред крај полувремена прилику да смањи резултат имао је Вождовац преко Николе Вујновића којег је упослио Јустас Ласицкас, али је као и у шуту са дистанце Ивана Милосављевића после првог корнера, ударац био непрецизан.

У другом делу прву озбиљну прилику Партизана спречио је маестралном реакцијом Милош Миловић.

Други штопер Змајева, Марко Мијаиловић није био тако успешан када је Филип Холандер због његовог испадања сместио лопту у мрежу за 3:0.

У наставку утакмице успевала је одбрана Вождовца да одговори на притисак Партизана, али без већих прилика да се лопта изнесе или у бржој транзицији створи изгледна прилика.

Партизан је и четврти пут затресао мрежу Вождовца, али је овога пута недозвољен положај био очигледан. Средином другог полувремена извршена је двострука измена у редовима Змајева. Игру су напустили Стефан Хајдин и Милош Пантовић, док су на трен истрчали до скоро омладинци Марко Ивезић и Драган Перошевић.

То што Партизану није успело у претходном нападу, успело је из слободног ударца који је са двадесет метара упутио Данило Пантић за коначних 4:0.

До краја утакмице Предраг Роган прилику је дао Милошу Стојчеву, Немањи Цветковићу и Луки Цветићанину, уместо Николе Вујновића, Милоша Миловића и Немање Милојевића.

Пре него што је одсвиран крај, Милош Стојчев је пробао да угрози гол из слободног ударца, али је лопта ишла поред гола.

У следећем колу Вождовац очекује још једно тешко гостовање екипи која је такође представник Србије у квалификацијама за Лигу конференције, новосадској Војводини.